See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lääkkeiden varastointi- ja jakelupalvelut (sopimusmuutos)
Beschreibung: Sopimusmuutos koskee osa-aluetta 2: Rokotteiden ja muiden lääkkeiden varastointi ja jakelu eriytetystä varastosta (pääasiallinen kohde influenssarokotteet). Sopimukselle hankitaan lisäpalveluna varastointia pakkaslämpötiloissa (ULT-pakkasessa -90 - -70 °C). Varastoinnin lisäksi lisäpalveluna hankitaan lääkkeiden temperointi sekä kestoajan uudelleenmerkitsemispalvelua (koronarokotteiden toimintatapa ennen jääkaappilämpötilassa tehtävää lääkelähetystä).
Interne Kennung: THL/6341/2.02.06/2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63100000 Frachtumschlag, Frachtlagerung und zugehörige Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63120000 Lagerung und Lagerhaltung, 63122000 Lagerhaltung
5. Los
Los: LOT-0000