651620-2026 - Ergebnis
Finnland – Arbeitshandschuhe – Suojakäsineet Maatalousyrittäjien eläkelaitokselle
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Suojakäsineet Maatalousyrittäjien eläkelaitokselle
Beschreibung: Maatalousyrittäjien eläkelaitos suunnittelee suojakäsinehankintaa. Tuleva hankinta koskee allergiseen ihottumaan ammattitautina sairastuneiden käyttöön soveltuvien 1. suojakäsineiden hankintaa 2. suojakäsineiden toimituksia asiakkaille, sekä 3. suojakäsineneuvontaa Tarkemmat tiedot löytyvät hankinnan kohteen kuvauksesta ja tarjouspyynnöstä liitteineen.
Interne Kennung: 593510
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Mela on julkinen hankintayksikkö, ja se noudattaa hankinnoissaan julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista annettua lakia (1397/2016). Hankintamenettelynä käytetään avointa menettelyä (hankintalaki 32 §) ja kyseessä on EU-kynnysarvon ylittävä hankinta. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Tarjousasiakirjat ovat saatavissa vain suomen kielellä. Menettelyn vaiheet ovat seuraavat: 1. Hankintailmoituksen ja tarjouspyyntöasiakirjojen julkaisu 2. Kysymysten esittäminen ja niihin vastaaminen 3. Tarjousten jättäminen määräaikaan mennessä 4. Tarjousten avaaminen 5. Tarjoajien soveltuvuuden arviointi 6. Tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden tarkistaminen 7. Tarjousten vertailu 8. Hankintapäätös ja tiedoksianto tarjoajille 9. Sopimuksen solmiminen valitun tarjoajan kanssa Hankintayksikkö tarkistaa valittavalta tarjoajalta sen soveltuvuuden täyttämisen varmistavat dokumentit viimeistään ennen sopimuksen allekirjoittamista. Hankintayksiköllä on oikeus tarkistaa dokumentit tarjouskilpailuun tarjonneilta tarjoajilta missä tahansa vaiheessa menettelyä.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18141000 Arbeitshandschuhe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung, 18424300 Einweghandschuhe
5. Los
Los: LOT-0000