2. Verfahren
Verfahren
Titel: UDZIELENIE DŁUGOTERMINOWEGO KREDYTU BANKOWEGO DO WYSOKOŚCI 6.000.000,00 ZŁ
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu bankowego do wysokości 6.000.000,00 zł przeznaczonego na przypadające do spłaty w roku 2025 zobowiązania z tytułu kredytów zaciągniętych w latach poprzednich w kwocie 2.100.000,00 zł oraz pokrycie deficytu budżetu w kwocie 3.900.000,00 zł. 2. Okres kredytowania ustala się na listopad 2025 – grudzień 2035 roku. 3. Karencja w spłacie rat kapitałowych 62 miesięcy. 4. Spłata kapitału do 15.12.2035 roku (spłata w ratach miesięcznych). 5. Termin płatności pierwszej raty kapitałowej 15.03.2031 r. 6. Termin spłaty raty odsetkowej : do 15-go dnia każdego miesiąca następującego po miesiącu, za który zostały naliczone, płatność ostatniej raty wraz ze spłatą kapitału. 7. Raty płatne w okresach miesięcznych do 15-go dnia każdego miesiąca. 8. Wysokość rat : rok 2031 - 10 rat po 50.000,00 zł; rok 2032 – 11 rat po 83.000,00 zł; 1 rata 87.000,00 zł; rok 2033 – 12 rat po 125.000,00 zł; rok 2034 – 12 rat po 125.000,00 zł; rok 2035 – 12 rat po 125.000,00 zł. 9. Spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych, tylko od kwoty faktycznie uruchomionego kredytu. 10. Zmiana oprocentowania dokonywana będzie kwartalnie w pierwszym dniu roboczym każdego kwartału w oparciu o stawkę WIBOR 3M obowiązującą w ostatnim dniu roboczym każdego kwartału poprzedzającego okres obrachunkowy, powiększone o marżę banku. 11. Kredyt zostanie postawiony do dyspozycji zamawiającego maksymalnie do 2 dni roboczych od dnia podpisania umowy w maksymalnie dwóch transzach do 31 grudnia 2025 r, przy czym uruchomienie pierwszej transzy nastąpi do dnia 28 listopada 2025 roku. 12. Kredyt nie będzie obciążony innymi opłatami niż wymienione w SWZ. 13. Kredytobiorcy będzie przysługiwać prawo do niewykorzystania pełnej kwoty kredytu oraz prawo do wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych kosztów. 14. Zamawiający nie przewiduje opłat i prowizji bankowej od udzielonego kredytu. 15. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel własny In blanco wraz z deklaracją wekslową, chyba że Wykonawca odstąpi od zabezpieczenia kredytu. Skarbnik Gminy złoży kontrasygnatę na wekslu i deklaracji wekslowej, 16. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: osoby pełniącej funkcję doradcy bankowego odpowiedzialnej za kontakty i relacje z zamawiającym. 17. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane w punkcie 16 czynności. 18. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: - żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny, - żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, - przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. 19. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. 20. Określenie zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): CPV 66113000-5 Usługi udzielania kredytu 21. Podział zamówienia na części: Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z których każda z nich stanowiłaby odrębny przedmiot zamówienia. Zakres i przedmiot zamówienia nie ogranicza konkurencji, podzielenie zamówienia na części wiązało by się ze skoordynowaniem działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, które mogło by poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia.
Interne Kennung: ZP.271.14.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu bankowego do wysokości 6.000.000,00 zł przeznaczonego na przypadające do spłaty w roku 2025 zobowiązania z tytułu kredytów zaciągniętych w latach poprzednich w kwocie 2.100.000,00 zł oraz pokrycie deficytu budżetu w kwocie 3.900.000,00 zł.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1. ZP.271.14.2025