651750-2026 - Ergebnis
Finnland – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Sisustussuunnittelupalvelut
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sisustussuunnittelupalvelut
Beschreibung: Helsingin sosiaali-, terveys- ja pelastustoimiala pyytää tarjouksia sisustussuunnittelupalveluista. Hankinnan kohteena on Helsingin kaupungin sosiaali- ja terveyspalvelujen erilaisten toimipisteiden sisustussuunnittelutyöt. Toimipisteitä ovat muun muassa lastenkodit ja muut erityishuollon tilat, vammaisten ja ikääntyneiden ympärivuorokautinen asuminen, sairaalat (somaattinen perusterveydenhuolto ja psykiatria), terveys- ja hyvinvointikeskukset sekä perhekeskukset, suun terveydenhuollon tilat sekä monitilatoimistotilat. Toimeksiantojen koko ja sisältö vaihtelee pienistä yksittäisistä tehtävistä laajempiin tehtäväkokonaisuuksiin. Hankinta on jaettu kahteen osa-alueeseen. Hankinnan kohteen tarkemmat tiedot on ilmoitettu tarjouspyyntöasiakirjoissa. Tilaaja ei sitoudu mihinkään tilausmääriin, vaan palvelua tilataan tarpeen mukaisesti.
Interne Kennung: HEL 2026-004085
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Puitejärjestelyyn sisältyy osittainen uudelleen kilpailuttaminen. Sopimuskauden aikana Tilaaja kilpailuttaa hankinnat kevennetyllä kilpailutuksella (minikilpailutus) puitejärjestelyn toimittajien kesken, mikäli hankittavan kokonaisuuden arvioitu arvo on vähintään 60 000 euroa. Tilaaja voi halutessaan minikilpailuttaa myös alle 60 000 euron hankinnat. Menettely on kuvattu tarkemmin sopimusluonnoksella (liite 1).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Osa-alue 1. Sosiaali- ja terveyspalvelujen sisustussuunnittelupalvelut
Beschreibung: Osa-alue 1: Sosiaali- ja terveyspalvelujen sisustussuunnittelupalvelut. Tarkempi kuvaus tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Osa-alue 2. Lastensuojelun ja psykiatrian sisustussuunnittelupalvelut
Beschreibung: Osa-alue 2: Lastensuojelun ja psykiatrian sisustussuunnittelupalvelut. Tarkempi kuvaus tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Interne Kennung: 2-1