2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i wymiana lampy RTG oraz obsługa serwisowa tomografu komputerowego Aquilion Prime SP TSX -303B/5K
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wymiana lampy RTG oraz obsługa serwisowa tomografu komputerowego Aquilion Prime SP TSX -303B/5K w podziale na 2 części: Zadanie nr 1 – Wymiana lampy RTG w tomografie komputerowym Aquilion Prime SP TSX-303B/5K Zadanie nr 2 – Kontrakt serwisowy na okres 24 m-cy obejmujący wymagane przez producenta przeglądy serwisowe, diagnostykę i naprawę TK oraz wymianę detektora obrazowego na zasadzie prawa opcji
Interne Kennung: DZP/PN/39/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu wynika z konieczności ochrona zdrowia pacjentów.Skrócenie terminu składania ofert ma na celu zapewnienie ciągłości świadczenia usług medycznych dla pacjentów Szpitala.Sprzęt objęty przedmiotowym postępowaniem jest niezbędny do wykonywania planowych oraz pilnych badań,a brak możliwości jego użycia może generować ryzyko utraty zdrowia,a nawet życia pacjentów.Zdarzenie awarii lampy miało charakter losowy i nagły–urządzenie do momentu awarii przechodziło wszystkie wymagane przeglądy.Awaria lampy spowodowała całkowite wyłączenie tomografu z eksploatacji.Urządzenie to jest jedynym aparatem w placówce, na którym realizowane są pilne badania diagnostyczne dla pacjentów Izby Przyjęć Szpitala,czyli dla pacjentów w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia.Co także istotne,Zamawiający aktualnie posiada zawartą umowę na realizację usługi przeglądów technicznych i naprawy,jednak wygasa ona z dniem 8.09.2026 r.Zastosowanie więc ustawowego terminu na składanie ofert może mieć negatywny wpływ na jakość udzielanych świadczeń leczniczych lub spowodować istotne opóźnienia w dostępie do udzielanych świadczeń medycznych w Szpitalu.W realiach szpitalnych ewentualny przestój doprowadziłby do paraliżu decyzyjnego w procedurach ratujących życie oraz generowałby ogromne ryzyko i koszty związane z koniecznością transportowania pacjentów w stanach ciężkich do innych, odległych placówek medycznych.Rynek ochrony zdrowia skupia jedynie profesjonalne podmioty zajmujące się tą materią,w związku z czym,obiektywnie rzecz biorąc,każdy z zainteresowanych podmiotów jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego postępowania w warunkach,gdy termin składania ofert ulegnie skróceniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Wymiana lampy RTG w tomografie komputerowym Aquilion Prime SP TSX-303B/5K
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Kontrakt serwisowy na okres 24 m-cy obejmujący wymagane przez producenta przeglądy serwisowe, diagnostykę i naprawę TK oraz wymianę detektora obrazowego na zasadzie prawa opcji
Interne Kennung: Zadanie nr 2