65183-2026 - Wettbewerb
Polen – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Dostawa różnych artykułów spożywczych do placówek oświatowych na terenie Gminy Oborniki Śląskie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa różnych artykułów spożywczych do placówek oświatowych na terenie Gminy Oborniki Śląskie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa różnych artykułów spożywczych do następujących placówek oświatowych na terenie Gminy Oborniki Śląskie: - Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24, tel. 71 310 21 56; - Integracyjny Żłobek Miejski Pod Grzybkiem w Obornikach Śląskich przy ul. Kasztanowej 2, tel. 532 679 269; - Przedszkole nr 1 im. Małych Odkrywców w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. gen. Władysława Sikorskiego 2, tel. 71 310 24 91; 509 696 225, - Publiczne Przedszkole w Pęgowie, z siedzibą w Pęgowie, ul. Główna 99, tel. 71 310 71 94, za określoną w ofercie cenę jednostkową, wraz z dostawą do siedziby placówki, zgodnie z ilościami określonymi w załączniku nr 1A do SWZ. Wykonawca gwarantuje, że dostarczane produkty żywnościowe będą wolne od wad, w gatunku I i będą spełniały wymogi określone przepisami ustawy z 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2023.1448 t.j. z późn. zm.) i aktów wykonawczych do niej oraz będą oznakowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23.12.2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29 z późn. zm.). 2. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży dowody potwierdzające zgodność dostarczonych towarów z obowiązującymi normami jakości artykułów żywnościowych dopuszczonych do sprzedaży. 3. Ilości wskazane w załączniku nr 1A do specyfikacji są wielkościami szacunkowymi, służącymi do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku nr 1A do oferty (przygotowanym wg załącznika nr 1A do SWZ). Zakupy dokonywane w trakcie obowiązywania umowy mogą dla poszczególnych pozycji różnić się ilościowo od wartości podanych w formularzu oferty, jednak łączna wartość zakupów nie przekroczy całkowitej wartości oferty wybranego wykonawcy. Przedmiot zamówienia podzielony jest na następujące części: Zadanie I Warzywa, owoce, produkty przetworzone z warzyw i owoców Zadanie II Mięso, drób i wędliny Zadanie III Różne produkty spożywcze Zadanie IV Nabiał i przetwory mleczne Zadanie V Pieczywo i wyroby cukiernicze Zadanie VI Produkty mrożone Zadanie VII Jaja Zadania VIII Dania gotowe - Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. - Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. W przypadku zaoferowania produktów lub towarów równoważnych Wykonawca jest zobowiązany wykazać, że oferowany przez niego produkt spełnia wymagania określone przez Zamawiającego w SWZ. Na potwierdzenie spełniania wymagań, Wykonawca przedłoży specyfikację produktu równoważnego oferowanego przez Wykonawcę, która ma zawierać wyszczególnione cechy charakterystyczne, potwierdzające zgodność oferowanego asortymentu z asortymentem opisanym przez Zamawiającego (skład, wagę, gramaturę itp.). Zamawiający zastrzega sobie możliwość nieodebrania powyższego towaru w przypadku, gdy produkty lub towary równoważne będą posiadały parametry gorsze od określonych w ofercie Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz załączniku nr 1A do SWZ.
Interne KennungZP.271.3.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający dokonuje procedury przyspieszonej ze względu na pilną potrzebę realizacji zamówienia. Dostawy artykułów spożywczych do placówek edukacyjnych muszą odbywać się w sposób ciągły, a przedłużająca się procedura przetargowa opóźni proces podpisania umowy.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
LosLOT-0001
TitelCz.1: Warzywa, owoce, produkty przetworzone z warzyw i owoców
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa warzyw, owoców, produkty przetworzonych z warzyw i owoców do następujących placówek oświatowych na terenie Gminy Oborniki Śląskie: - Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24, tel. 71 310 21 56; - Integracyjny Żłobek Miejski Pod Grzybkiem w Obornikach Śląskich przy ul. Kasztanowej 2, tel. 532 679 269; - Przedszkole nr 1 im. Małych Odkrywców w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. gen. Władysława Sikorskiego 2, tel. 71 310 24 91; 509 696 225, - Publiczne Przedszkole w Pęgowie, z siedzibą w Pęgowie, ul. Główna 99, tel. 71 310 71 94, za określoną w ofercie cenę jednostkową, wraz z dostawą do siedziby placówki, zgodnie z ilościami określonymi w załączniku nr 1A do SWZ. Wykonawca gwarantuje, że dostarczane produkty żywnościowe będą wolne od wad, w gatunku I i będą spełniały wymogi określone przepisami ustawy z 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2023.1448 t.j. z późn. zm.) i aktów wykonawczych do niej oraz będą oznakowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23.12.2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29 z późn. zm.). 2. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży dowody potwierdzające zgodność dostarczonych towarów z obowiązującymi normami jakości artykułów żywnościowych dopuszczonych do sprzedaży. 3. Ilości wskazane w załączniku nr 1A do specyfikacji są wielkościami szacunkowymi, służącymi do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku nr 1A do oferty (przygotowanym wg załącznika nr 1A do SWZ). Zakupy dokonywane w trakcie obowiązywania umowy mogą dla poszczególnych pozycji różnić się ilościowo od wartości podanych w formularzu oferty, jednak łączna wartość zakupów nie przekroczy całkowitej wartości oferty wybranego wykonawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załączniku nr 1A do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne KennungZP.271.3.2026cz.1
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo opcji 1. Zamawiający, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp jest uprawniony w przypadku zrealizowania przez Wykonawcę wykonania umowy dostaw w ilości szacunkowej wskazanej w załączniku nr 1, w odniesieniu do każdej kategorii artykułów spożywczych osobno, do zwiększenia ilości ponad szacunek wskazany w załączniku nr 1 o nie więcej niż 15% łącznej ceny brutto wszystkich pakietów wskazanej w załączniku nr 1. Skorzystanie z prawa opcji nie wpływa na ceny jednostkowe wskazane w załączniku nr 1 oraz termin obowiązywania Umowy wskazany w § 2. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w granicach wskazanych w ust. 1 składając jedno bądź więcej oświadczeń, w których określi dodatkową ilość i wartość poszczególnych artykułów spożywczych. 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie z tytułu wykonania zamówienia objętego prawem opcji obliczone na podstawie ceny jednostkowej i ilości wskazanej w prawie opcji. 4. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający składa na piśmie pod rygorem nieważności. 5. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego.
LosLOT-0002
TitelCz.2 : Mięso, drób i wędliny
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mięsa, drobiu i wędlin do następujących placówek oświatowych na terenie Gminy Oborniki Śląskie: - Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24, tel. 71 310 21 56; - Integracyjny Żłobek Miejski Pod Grzybkiem w Obornikach Śląskich przy ul. Kasztanowej 2, tel. 532 679 269; - Przedszkole nr 1 im. Małych Odkrywców w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. gen. Władysława Sikorskiego 2, tel. 71 310 24 91; 509 696 225, - Publiczne Przedszkole w Pęgowie, z siedzibą w Pęgowie, ul. Główna 99, tel. 71 310 71 94, za określoną w ofercie cenę jednostkową, wraz z dostawą do siedziby placówki, zgodnie z ilościami określonymi w załączniku nr 1A do SWZ. Wykonawca gwarantuje, że dostarczane produkty żywnościowe będą wolne od wad, w gatunku I i będą spełniały wymogi określone przepisami ustawy z 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2023.1448 t.j. z późn. zm.) i aktów wykonawczych do niej oraz będą oznakowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23.12.2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29 z późn. zm.). 2. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży dowody potwierdzające zgodność dostarczonych towarów z obowiązującymi normami jakości artykułów żywnościowych dopuszczonych do sprzedaży. 3. Ilości wskazane w załączniku nr 1A do specyfikacji są wielkościami szacunkowymi, służącymi do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku nr 1A do oferty (przygotowanym wg załącznika nr 1A do SWZ). Zakupy dokonywane w trakcie obowiązywania umowy mogą dla poszczególnych pozycji różnić się ilościowo od wartości podanych w formularzu oferty, jednak łączna wartość zakupów nie przekroczy całkowitej wartości oferty wybranego wykonawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załączniku nr 1A do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne KennungZP.271.3.2026cz.2
LosLOT-0003
TitelCz.3: Różne produkty spożywcze
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa różnych produktów spożywczych do następujących placówek oświatowych na terenie Gminy Oborniki Śląskie: - Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24, tel. 71 310 21 56; - Integracyjny Żłobek Miejski Pod Grzybkiem w Obornikach Śląskich przy ul. Kasztanowej 2, tel. 532 679 269; - Przedszkole nr 1 im. Małych Odkrywców w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. gen. Władysława Sikorskiego 2, tel. 71 310 24 91; 509 696 225, - Publiczne Przedszkole w Pęgowie, z siedzibą w Pęgowie, ul. Główna 99, tel. 71 310 71 94, za określoną w ofercie cenę jednostkową, wraz z dostawą do siedziby placówki, zgodnie z ilościami określonymi w załączniku nr 1A do SWZ. Wykonawca gwarantuje, że dostarczane produkty żywnościowe będą wolne od wad, w gatunku I i będą spełniały wymogi określone przepisami ustawy z 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2023.1448 t.j. z późn. zm.) i aktów wykonawczych do niej oraz będą oznakowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23.12.2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29 z późn. zm.). 2. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży dowody potwierdzające zgodność dostarczonych towarów z obowiązującymi normami jakości artykułów żywnościowych dopuszczonych do sprzedaży. 3. Ilości wskazane w załączniku nr 1A do specyfikacji są wielkościami szacunkowymi, służącymi do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku nr 1A do oferty (przygotowanym wg załącznika nr 1A do SWZ). Zakupy dokonywane w trakcie obowiązywania umowy mogą dla poszczególnych pozycji różnić się ilościowo od wartości podanych w formularzu oferty, jednak łączna wartość zakupów nie przekroczy całkowitej wartości oferty wybranego wykonawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załączniku nr 1A do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne KennungZP.271.3.2026cz.3
LosLOT-0004
TitelCz.4 Nabiał i przetwory mleczne
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa nabiału i przetworów mlecznych do następujących placówek oświatowych na terenie Gminy Oborniki Śląskie: - Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24, tel. 71 310 21 56; - Integracyjny Żłobek Miejski Pod Grzybkiem w Obornikach Śląskich przy ul. Kasztanowej 2, tel. 532 679 269; - Przedszkole nr 1 im. Małych Odkrywców w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. gen. Władysława Sikorskiego 2, tel. 71 310 24 91; 509 696 225, - Publiczne Przedszkole w Pęgowie, z siedzibą w Pęgowie, ul. Główna 99, tel. 71 310 71 94, za określoną w ofercie cenę jednostkową, wraz z dostawą do siedziby placówki, zgodnie z ilościami określonymi w załączniku nr 1A do SWZ. Wykonawca gwarantuje, że dostarczane produkty żywnościowe będą wolne od wad, w gatunku I i będą spełniały wymogi określone przepisami ustawy z 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2023.1448 t.j. z późn. zm.) i aktów wykonawczych do niej oraz będą oznakowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23.12.2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29 z późn. zm.). 2. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży dowody potwierdzające zgodność dostarczonych towarów z obowiązującymi normami jakości artykułów żywnościowych dopuszczonych do sprzedaży. 3. Ilości wskazane w załączniku nr 1A do specyfikacji są wielkościami szacunkowymi, służącymi do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku nr 1A do oferty (przygotowanym wg załącznika nr 1A do SWZ). Zakupy dokonywane w trakcie obowiązywania umowy mogą dla poszczególnych pozycji różnić się ilościowo od wartości podanych w formularzu oferty, jednak łączna wartość zakupów nie przekroczy całkowitej wartości oferty wybranego wykonawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załączniku nr 1A do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne KennungZP.271.3.2026cz.4
LosLOT-0005
TitelCz.5 Pieczywo i wyroby cukiernicze
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pieczywa i wyrobów cukierniczych do następujących placówek oświatowych na terenie Gminy Oborniki Śląskie: - Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24, tel. 71 310 21 56; - Integracyjny Żłobek Miejski Pod Grzybkiem w Obornikach Śląskich przy ul. Kasztanowej 2, tel. 532 679 269; - Przedszkole nr 1 im. Małych Odkrywców w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. gen. Władysława Sikorskiego 2, tel. 71 310 24 91; 509 696 225, - Publiczne Przedszkole w Pęgowie, z siedzibą w Pęgowie, ul. Główna 99, tel. 71 310 71 94, za określoną w ofercie cenę jednostkową, wraz z dostawą do siedziby placówki, zgodnie z ilościami określonymi w załączniku nr 1A do SWZ. Wykonawca gwarantuje, że dostarczane produkty żywnościowe będą wolne od wad, w gatunku I i będą spełniały wymogi określone przepisami ustawy z 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2023.1448 t.j. z późn. zm.) i aktów wykonawczych do niej oraz będą oznakowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23.12.2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29 z późn. zm.). 2. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży dowody potwierdzające zgodność dostarczonych towarów z obowiązującymi normami jakości artykułów żywnościowych dopuszczonych do sprzedaży. 3. Ilości wskazane w załączniku nr 1A do specyfikacji są wielkościami szacunkowymi, służącymi do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku nr 1A do oferty (przygotowanym wg załącznika nr 1A do SWZ). Zakupy dokonywane w trakcie obowiązywania umowy mogą dla poszczególnych pozycji różnić się ilościowo od wartości podanych w formularzu oferty, jednak łączna wartość zakupów nie przekroczy całkowitej wartości oferty wybranego wykonawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załączniku nr 1A do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne KennungZP.271.3.2026cz.5
LosLOT-0006
TitelCz.6 Produkty mrożone
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów mrożonych do następujących placówek oświatowych na terenie Gminy Oborniki Śląskie: - Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24, tel. 71 310 21 56; - Integracyjny Żłobek Miejski Pod Grzybkiem w Obornikach Śląskich przy ul. Kasztanowej 2, tel. 532 679 269; - Przedszkole nr 1 im. Małych Odkrywców w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. gen. Władysława Sikorskiego 2, tel. 71 310 24 91; 509 696 225, - Publiczne Przedszkole w Pęgowie, z siedzibą w Pęgowie, ul. Główna 99, tel. 71 310 71 94, za określoną w ofercie cenę jednostkową, wraz z dostawą do siedziby placówki, zgodnie z ilościami określonymi w załączniku nr 1A do SWZ. Wykonawca gwarantuje, że dostarczane produkty żywnościowe będą wolne od wad, w gatunku I i będą spełniały wymogi określone przepisami ustawy z 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2023.1448 t.j. z późn. zm.) i aktów wykonawczych do niej oraz będą oznakowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23.12.2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29 z późn. zm.). 2. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży dowody potwierdzające zgodność dostarczonych towarów z obowiązującymi normami jakości artykułów żywnościowych dopuszczonych do sprzedaży. 3. Ilości wskazane w załączniku nr 1A do specyfikacji są wielkościami szacunkowymi, służącymi do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku nr 1A do oferty (przygotowanym wg załącznika nr 1A do SWZ). Zakupy dokonywane w trakcie obowiązywania umowy mogą dla poszczególnych pozycji różnić się ilościowo od wartości podanych w formularzu oferty, jednak łączna wartość zakupów nie przekroczy całkowitej wartości oferty wybranego wykonawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załączniku nr 1A do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne KennungZP.271.3.2026cz.6
LosLOT-0007
TitelCz.7 Jaja
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa jaj do następujących placówek oświatowych na terenie Gminy Oborniki Śląskie: - Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24, tel. 71 310 21 56; - Integracyjny Żłobek Miejski Pod Grzybkiem w Obornikach Śląskich przy ul. Kasztanowej 2, tel. 532 679 269; - Przedszkole nr 1 im. Małych Odkrywców w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. gen. Władysława Sikorskiego 2, tel. 71 310 24 91; 509 696 225, - Publiczne Przedszkole w Pęgowie, z siedzibą w Pęgowie, ul. Główna 99, tel. 71 310 71 94, za określoną w ofercie cenę jednostkową, wraz z dostawą do siedziby placówki, zgodnie z ilościami określonymi w załączniku nr 1A do SWZ. Wykonawca gwarantuje, że dostarczane produkty żywnościowe będą wolne od wad, w gatunku I i będą spełniały wymogi określone przepisami ustawy z 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2023.1448 t.j. z późn. zm.) i aktów wykonawczych do niej oraz będą oznakowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23.12.2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29 z późn. zm.). 2. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży dowody potwierdzające zgodność dostarczonych towarów z obowiązującymi normami jakości artykułów żywnościowych dopuszczonych do sprzedaży. 3. Ilości wskazane w załączniku nr 1A do specyfikacji są wielkościami szacunkowymi, służącymi do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku nr 1A do oferty (przygotowanym wg załącznika nr 1A do SWZ). Zakupy dokonywane w trakcie obowiązywania umowy mogą dla poszczególnych pozycji różnić się ilościowo od wartości podanych w formularzu oferty, jednak łączna wartość zakupów nie przekroczy całkowitej wartości oferty wybranego wykonawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załączniku nr 1A do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne KennungZP.271.3.2026cz.7
LosLOT-0008
TitelCz.8 Dania gotowe
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dań gotowych do następujących placówek oświatowych na terenie Gminy Oborniki Śląskie: - Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, z siedzibą w Obornikach Śląskich, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24, tel. 71 310 21 56; za określoną w ofercie cenę jednostkową, wraz z dostawą do siedziby placówki, zgodnie z ilościami określonymi w załączniku nr 1A do SWZ. Wykonawca gwarantuje, że dostarczane produkty żywnościowe będą wolne od wad, w gatunku I i będą spełniały wymogi określone przepisami ustawy z 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2023.1448 t.j. z późn. zm.) i aktów wykonawczych do niej oraz będą oznakowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23.12.2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U.2015.29 z późn. zm.). 2. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży dowody potwierdzające zgodność dostarczonych towarów z obowiązującymi normami jakości artykułów żywnościowych dopuszczonych do sprzedaży. 3. Ilości wskazane w załączniku nr 1A do specyfikacji są wielkościami szacunkowymi, służącymi do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku nr 1A do oferty (przygotowanym wg załącznika nr 1A do SWZ). Zakupy dokonywane w trakcie obowiązywania umowy mogą dla poszczególnych pozycji różnić się ilościowo od wartości podanych w formularzu oferty, jednak łączna wartość zakupów nie przekroczy całkowitej wartości oferty wybranego wykonawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załączniku nr 1A do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne KennungZP.271.3.2026cz.8