See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa kompleksowego sprzątania w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych wchodzących w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Usługa kompleksowego sprzątania w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych wchodzących w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajdują się w SWZ oraz w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11 do SWZ - Wykaz narzędzi. Zamawiający podzielił zamówienie na 3 Zadania, które obejmują: Zadanie nr 1 - Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Mehoffera 72/74 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o.; Zadanie 2 - Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Olchy 8 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o.; Zadanie 3 - Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Geriatrycznym Centrum Medycznym przy Al. Wilanowskiej 257 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o.. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, że zgodnie z pkt. 4.17. SWZ unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane lub są niewystarczające na pokrycie zamówienia, z uwzględnieniem pkt. 13 SWZ – Koszt przygotowania oferty tj. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postepowaniu.
Interne Kennung: ZP/31/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz.U. 2026, poz. 793), dalej ustawa Pzp wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, tj. 20 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Decyzja ta jest podyktowana pilną potrzebą udzielenia zamówienia, polegającą na konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia usług kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładach Opiekuńczo Leczniczych wchodzących w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo Leczniczego Sp. z o.o. W perspektywie najbliższych kilku tygodni upływa okres obowiązywania aktualnych umów z wykonawcami realizującymi usługi sprzątania, a dalsze przedłużanie tych umów nie jest możliwe lub uzasadnione z uwagi na wyczerpanie dopuszczalnych form modyfikacji oraz konieczność dostosowania zakresu zamówienia do aktualnych potrzeb Zamawiającego. Brak zawarcia nowej umowy przed upływem terminu obowiązywania dotychczasowych umów skutkowałby powstaniem przerwy w świadczeniu usług sprzątania w Zakładach Opiekuńczo Leczniczych, co z uwagi na specyfikę działalności tych placówek – sprawowanie całodobowej opieki nad pacjentami – mogłoby doprowadzić do naruszenia wymogów sanitarno epidemiologicznych, a w konsekwencji do realnego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów oraz personelu. Przy zachowaniu standardowego terminu, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający nie byłby w stanie zapewnić ciągłości świadczenia usług, co stanowiłoby naruszenie interesu publicznego, jakim jest zapewnienie nieprzerwanego funkcjonowania zakładów opiekuńczo‑leczniczych na odpowiednim poziomie higieniczno‑sanitarnym. Wyznaczony termin 20 dni pozostaje jednocześnie zgodny z minimalnymi terminami określonymi w art. 138 ust. 2 ustawy Pzp – nie jest krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej – oraz pozwala wykonawcom na przygotowanie ofert z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste, 55320000 Servieren von Mahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Mechoffera 72/74 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczym Sp. z o.o.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia dot. Zadania nr 1, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11.1 - Wykaz narzędzi dla Zadania 1. Zamawiający wymaga uczestnictwa w wizji lokalnej, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 4.11. SWZ. Udział w wizji lokalnej jest warunkiem złożenia oferty w postępowaniu a brak odbycia wizji będzie skutkował odrzuceniem oferty. Zamawiający, zgodnie z pkt. 4.14. SWZ, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj. czynności pomocy kuchennej oraz pomocy gospodarczej. Zamawiający jednocześnie dopuszcza możliwość powierzenia pozostałej części zamówienia podwykonawcy lub podwykonawcom. Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 11 SWZ, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 150 000,00 zł. Wadium może być wniesione w następujących formach: - pieniądzu, - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 462 ze zm.). Wykonawca, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 22 SWZ, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2% ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Interne Kennung: ZP/31/2026 Zadanie 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Olchy 8 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczym Sp. z o.o.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia dot. Zadania nr 2, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11.2 - Wykaz narzędzi dla Zadania 2. Zamawiający wymaga uczestnictwa w wizji lokalnej, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 4.11. SWZ. Udział w wizji lokalnej jest warunkiem złożenia oferty w postępowaniu a brak odbycia wizji będzie skutkował odrzuceniem oferty. Zamawiający, zgodnie z pkt. 4.14. SWZ, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj. czynności pomocy kuchennej oraz pomocy gospodarczej. Zamawiający jednocześnie dopuszcza możliwość powierzenia pozostałej części zamówienia podwykonawcy lub podwykonawcom. Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 11 SWZ, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 100 000,00 zł. Wadium może być wniesione w następujących formach: - pieniądzu, - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 462 ze zm.). Wykonawca, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 22 SWZ, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2% ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Interne Kennung: ZP/31/2026 Zadanie 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Geriatrycznym Centrum Medycznym przy Al. Wilanowskiej 257 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczym Sp. z o.o.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia dot. Zadania nr 3, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11.3 - Wykaz narzędzi dla Zadania 3. Zamawiający wymaga uczestnictwa w wizji lokalnej, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 4.11. SWZ. Udział w wizji lokalnej jest warunkiem złożenia oferty w postępowaniu a brak odbycia wizji będzie skutkował odrzuceniem oferty. Zamawiający, zgodnie z pkt. 4.14. SWZ, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj. czynności pomocy kuchennej oraz pomocy gospodarczej. Zamawiający jednocześnie dopuszcza możliwość powierzenia pozostałej części zamówienia podwykonawcy lub podwykonawcom. Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 11 SWZ, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 35 000,00 zł. Wadium może być wniesione w następujących formach: - pieniądzu, - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 462 ze zm.). Wykonawca, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 22 SWZ, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2% ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Interne Kennung: ZP/31/2026 Zadanie 3