651904-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Server – Contract de achiziţie publică de furnizare echipamente şi licenţe software.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract de achiziţie publică de furnizare echipamente şi licenţe software.
Beschreibung: Furnizare şi instalare echipamente IT și licențe software - conform specificatiilor caietului de sarcini. Perioada de derulare a contractului este perioada cuprinsa între data semnarii contractului de furnizare și data recepției calitative ale ultimelor echipamente/produse software livrate. Valoarea totala estimata 485.948,30 lei fara TVA, defalcată dupa cum urmează: LOT 1 - SERVER - 200.000,00 lei fără TVA LOT 2 – ECHIPAMAENTE IT – 18.181,60 lei fără TVA LOT 3 – SCANERE – 29.751,60 lei fără TVA LOT 4 – IMPRIMANTE – 9.917,00 lei fără TVA LOT 5 – MONITOARE – 24.793,00 lei fără TVA LOT 6 – LICENȚE PERPETUE – 136.363,60 lei fără TVA LOT 7 – PERIFERICE PC – 21.487,50 lei fără TVA LOT 8 – TABLETE PROFESIONALE ISU – 41.322,00 lei fără TVA LOT 9 – ECHIPAMENTE IT STPS – 4.132,00 lei fără TVA Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in instructiunile catre ofertanti/candidati - Sectiunea I.3) Comunicare, respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 14 zile. Raspunsurile la solicitarile de clarificari cu privire la documentatia de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Sectiunea ”Lista,clarificari, notificari si decizii” din cadrul anuntului de participare. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul limită stabilit conform art. 27 alin (3) din HG 395/2016. Autoritatea contractantă va răspunde numai la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări / informațiilor suplimentare, după cum urmează: în a 11-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise de operatorii economici pana in a 14 zi înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4540712_2026_PAAPD1579008
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: SERVER
Beschreibung: LOT 1 - SERVER Server – 1 buc.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: ECHIPAMENTE IT
Beschreibung: LOT 2 – ECHIPAMENTE IT Calculator desktop – 2 buc. Laptop – 1 buc.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0003
Titel: SCANERE
Beschreibung: LOT 3 – SCANERE Scaner A4 – 1 buc. Scaner – 2 buc.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 30216110 Scanner für Computeranwendungen
Los: LOT-0004
Titel: IMPRIMANTE
Beschreibung: LOT 4 – IMPRIMANTE Imprimantă multifuncțională laser color – 3 buc.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 30232110 Laserdrucker
Los: LOT-0005
Titel: MONITOARE
Beschreibung: LOT 5 – MONITOARE Monitor 24" – 20 buc. Monitor 27" – 5 buc.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33195100 Monitoren
Los: LOT-0006
Titel: LICENȚE PERPETUE
Beschreibung: LOT 6 – LICENȚE PERPETUE Licență Microsoft Office – 3 buc. – Licență ArcGis – 2 buc. Licență ZWCAD - 1 buc.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48315000 Softwarepaket für das Desktop-Publishing (DTP)
Los: LOT-0007
Titel: PERIFERICE PC
Beschreibung: LOT 7 – PERIFERICE PC SSD extern – 12 buc. Stick USB – 29 buc.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 30233180 Flashspeichergeräte
Los: LOT-0008
Titel: TABLETE PROFESIONALE ISU
Beschreibung: LOT 8 – TABLETE PROFESIONALE ISU Tabletă profesională – 4 buc.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0009
Titel: ECHIPAMENTE IT STPS
Beschreibung: LOT 9 – ECHIPAMENTE IT STPS Imprimantă cu fax – 1 buc.
Interne Kennung: 9
651904-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4540712_2026_PAAPD1579008
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48820000 Servers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: SERVER
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: ECHIPAMENTE IT
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 30213000 Personal computers
Additional classification (cpv): 30213100 Portable computers
Lot: LOT-0003
Title: SCANERE
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 30216110 Scanners for computer use
Lot: LOT-0004
Title: IMPRIMANTE
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 30232110 Laser printers
Lot: LOT-0005
Title: MONITOARE
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 33195100 Monitors
Lot: LOT-0006
Title: LICENȚE PERPETUE
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
Additional classification (cpv): 48315000 Desktop-publishing software package
Lot: LOT-0007
Title: PERIFERICE PC
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 30233180 Flash memory storage devices
Lot: LOT-0008
Title: TABLETE PROFESIONALE ISU
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
Lot: LOT-0009
Title: ECHIPAMENTE IT STPS
Internal identifier: 9