651911-2026 - Ergebnis
Rumänien – Chemische Reagenzien – REACTIVI 16 LOTURI (Acord-cadru 24 luni)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: REACTIVI 16 LOTURI (Acord-cadru 24 luni)
Beschreibung: Autoritatea contractanta a stabilit ca este oportun si in avantajul acesteia sa incheie un acord-cadru de furnizare REACTIVI 16 LOTURI , pe o perioada de 24 de luni, intrucat achizitionarea acestora are caracter necesar si repetitiv. Furnizarea REACTIVILOR prin atribuirea Acordului-cadru de furnizare se va face cu operatorul economic a cărui oferta admisibila s-a clasat pe primul loc, în clasamentul întocmit în baza criteriului de atribuire “preţul cel mai scăzut”. Criteriul de atribuire “preţul cel mai scăzut” a fost ales deoarece specificațiile tehnice au fost stabilite foarte clar prin intermediul Caietului de sarcini, astfel că se urmărește doar punctarea prețului. Estimarea valorii achizitiei s-a facut cu respectarea prevederilor Cap. I, Sectiunea a 4-a, Paragraful 3, din Legea 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare, pentru fundamentarea preturilor tinandu-se cont de urmatoarele aspecte: - Prospectarea pietei; - Informatiile primite de la societatile care au ca obiect de activitate furnizarea de reactivi; - Estimarile specialistilor in domeniu. Valoarea estimată aferentă cantitătii maxime pentru achiziţia de REACTIVI 16 LOTURI este de 8.712.110,75 lei fără TVA , baza de calcul fiind realizată în urma publicării Consultării de piaţă MC 1032602/14.03.2025, finalizată cu Rezultat consultare nr. A5-14159/09.04.2025, pe baza analizei raportate la preturile adjudecate în urma procedurii de achiziţie din anul 2023 şi urmare a interogării catalogului SEAP. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare cu 10 zile înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi depuse de agentii economici cu 13 zile inainte de deschiderea ofertelor. Cele 3 zile necesare autoritatii contractante pentru formularea raspunsului consolidat nu cuprind si zile libere prin lege.
Interne Kennung: 4297584_2025_PAAPD1546062
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOTUL 1 Pachet reactivi si consumabile biochimie pentru realizarea de analize in LABORATOR
Beschreibung: Specificatiile tehnice se gasesc in Caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOTUL 2 Pachet reactivi si consumabile imunologie pentru realizarea de analize in LABORATOR
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
Los: LOT-0003
Titel: LOTUL 3. Pachet reactivi si consumabile pentru realizarea examenului biochimic de urina in LABORATOR
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33696700 Urologische Reagenzien
Los: LOT-0004
Titel: LOTUL 4. Pachet reactivi si consumabile compatibil cu analizorul IQ 200 IRIS pentru realizarea examenului de sediment urinar in LABORATOR
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOTUL 5. Pachet reactivi si consumabile pentru electroforeza proteinelor serice in LABORATOR (SMU Focsani)
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0006
Titel: LOTUL 6. Pachet reactivi si consumabile pentru electroforeza in gel de agar in LABORATOR (CMS Buzau)
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOTUL 7 Pachet reactivi si consumabile pentru determinarea HLG COMPLETE CU DIFERENTIEREA LEUCOCITELOR IN 5 SUBPOPULATII IN LABORATOR
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOTUL 8.Pachet reactivi si consumabile compatibil cu analizorul de coagulare ACL Elite pentru LABORATOR
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lotul 9. Pachet reactivi si consumabile pentru determinarea glicohemoglobinei in LABORATOR (SMU Focsani)
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10.Pachet reactivi si consumabile compatibil cu linia de imunohematologie
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33696100 Reagenzien zur Blutgruppenbestimmung
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11. Pachet reactivi si consumabile pentru determinarea gazelor in sange destinat sectiilor ATI si CPU
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: LOTUL 12.Pachet reactivi si cosumabile pentru determinari rapide a HLG complete
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: LOTUL 13 -PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE DETERMINARE RAPIDA MARKERI CARDIACI SI D-Dimeri PENTRU CPU
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: LOTUL 14. PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE COMPATIBIL CU ANALIZORUL REACTIF U 100 PENTRU CPU
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: LOTUL 15.PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE COMPATIBIL CU ANALIZORUL HB1 PENTRU CPU
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: LOTUL 16. PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU ANALIZORUL DE MICROBIOLOGIE UTILIZAT IN LABORATOR ( SMUFocsani)
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung