651987-2026 - Wettbewerb
Finnland – Dienstleistungen bezüglich Produktdesign – Palvelumuotoilun asiantuntijapalvelut
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Palvelumuotoilun asiantuntijapalvelut
Beschreibung: Hankinnan kohteena on palvelumuotoilun asiantuntijapalvelut. Asiantuntijat toimivat Traficomin digitaalisten palveluiden ja operatiivisten järjestelmien ketterien kehitystiimien palvelumuotoilijoina. Asiantuntijat tulevat työskentelemään kehitystiimien lisäksi substanssiyksiköiden asiantuntijoiden sekä Traficomin kanssa kiinteässä yhteistyössä. Hankintayksikkö valitsee kaksi (2) palveluntuottajaa, jonka kanssa hankintayksikkö tekee asiakaskohtaisen sopimuksen resurssien toimittamisesta. Sopimuskauden aikainen työmäärä jakautuu arviolta seuraavasti: kilpailutuksen korkeimman pistemäärän saanut tarjoaja 3600 henkilötyöpäivää ja kilpailutuksen toiseksi tullut tarjoaja 2400 henkilötyöpäivää. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Interne Kennung: 619540
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Tällä kilpailutuksella perustetaan julkisista hankinnoista annetun lain (1397/2016, myöh. hankintalaki) 42 §:n mukainen puitejärjestely. Tämä puitejärjestely on kahden toimittajan puitejärjestely, jonka ehdot on vahvistettu tässä puitesopimuksessa.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign
5. Los
Los: LOT-0000