652008-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen – Afsætning af Haveaffald og A2-Træ - Fredericia Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Afsætning af Haveaffald og A2-Træ - Fredericia Kommune
Beschreibung: Udbuddet omfatter grabning, transport og afsætning af Haveaffald og A2-Træ fra 3 lokationer i Fredericia.
Interne Kennung: A306592
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Haveaffald, Delaftale 1
Beschreibung: Mængden haveparkaffald forventes i kontraktperioden at udgøre ca. 7.600 ton pr. år.
Interne Kennung: A306592_1-0
Los: LOT-0002
Titel: A2-Træ, Delaftale 2
Beschreibung: Mængden af træ forventes i kontraktperioden at udgøre ca. 4.120 ton pr. år.
Interne Kennung: A306592_2-1
652008-2026 - Competition
Denmark – Refuse disposal and treatment – Afsætning af Haveaffald og A2-Træ - Fredericia Kommune
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: A306592
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90510000 Refuse disposal and treatment
Additional classification (cpv): 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Haveaffald, Delaftale 1
Internal identifier: A306592_1-0
Lot: LOT-0002
Title: A2-Træ, Delaftale 2
Internal identifier: A306592_2-1