2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa dwóch sztuk używanych czteroosiowych wagonów pasażerskich do Parowozowni Wolsztyn ul. Fabryczna 1 64-200 Wolsztyn
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch sztuk używanych czteroosiowych wagonów pasażerskich do Parowozowni Wolsztyn ul. Fabryczna 1 64-200 Wolsztyn - opis zgodnie z Rozdziałem V SWZ
Interne Kennung: PPZ.265.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34622200 Eisenbahnpersonenwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch sztuk używanych czteroosiowych wagonów pasażerskich do Parowozowni Wolsztyn ul. Fabryczna 1 64-200 Wolsztyn SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA 1. Niniejsza specyfikacja zawiera zbiór wymagań technicznych dla 2 szt. używanych czteroosiowych wagonach pasażerskich - wykorzystywanych w regionalnych kolejowych przewozach pasażerskich z prędkością nie mniejszą niż 120 km/h. 2. Pojazdy muszą posiadać ważne Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego, zgodnie z postanowieniami Ustawy z dnia 28 marca 2003r. o transporcie kolejowym ( tekst jednolity Dz.U.2025 poz. 1234 z późn. zm .), oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 13 maja 2014 r. w sprawie dopuszczania do eksploatacji określonych rodzajów budowli, urządzeń i pojazdów kolejowych (tekst jednolity Dz.U. 2020 poz. 1923 z późn. zm.) 3. Okres do najbliższej naprawy okresowej P4 każdego dostarczonego wagonu nie może być krótszy niż 24 miesiące licząc od dnia dostawy, okres do najbliższej naprawy P5 dla każdego z wagonów nie może być krótszy niż 48 miesięcy, licząc od dnia dostawy. Każdy wagon musi posiadać: świadectwo sprawności technicznej lub przywrócenie do eksploatacji osobno dla każdego z wagonów, z zastrzeżeniem terminów opisanych powyżej. 4. Wagony pasażerskie muszą posiadać opracowaną i zatwierdzoną przez właściwy organ Dokumentację Systemu Utrzymania (DSU) zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 października 2005 r. w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (tekst jednolity Dz.U. z 2016r. poz. 226, z póź. zm.) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przekazał wraz z pojazdami będącymi przedmiotem zamówienia ich: - Dokumentację Systemu Utrzymania w formie papierowej i elektronicznego pliku edytowalnego, wraz z przeniesieniem licencji do jego wykorzystania - Dokumentację Techniczno-Ruchową, - Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru, - Dokumentacje ostatniej naprawy poziomu P5 (jeśli była wykonywana od momentu budowy wagonu) osobno dla każdego z wagonów, - Dokumentacje ostatniej naprawy poziomu P4 (jeśli była wykonywana od ostatniej naprawy P5), osobno dla każdego z wagonów, - Zestawienie przejechanych kilometrów od ostatniej naprawy P5, osobno dla każdego z wagonów, - Dokumentacja przeprowadzonych napraw (modernizacji) od momentu budowy pojazdu do dnia złożenia oferty, - Dokumenty potwierdzające rejestracje zbiorników ciśnieniowych w Transportowym Dozorze Technicznym. ( paszporty wytwórcy, decyzje TDT, protokoły TDT) - Kopia z raportu nadania numerów EVN dla każdego z wagonów. 5. Wagony muszą być sprawne technicznie, bez braków w wyposażeniu, gotowe do realizacji przewozów pasażerskich wraz z dokumentacją przywrócenia do eksploatacji. 6. Zamawiający wymaga, dostarczenie wagonów na koszt i ryzyko Wykonawcy do siedziby Zamawiającego; to jest: stacja Wolsztyn – bocznica Parowozowni Wolsztyn. 7. Dostarczone wagony muszą zapewniać możliwość połączenia elektrycznego, mechanicznego i pneumatycznego z uzyskaniem pełnej funkcjonalności użytkowej z innym taborem użytkowanym przez innych przewoźników pasażerskich. 8. Szerokość toru 1435 mm 9. Maksymalna prędkość eksploatacyjna ≥120 km/h 10. System ogrzewania Ogrzewanie parowe lub autonomiczne olejowe(Webasto) 11. Napięcie zasilania systemu ogrzewania elektrycznego i oświetleniowego wagony wewnątrz muszą posiadać system oświetlenia elektrycznego zasilanego z zestawu nowych lub po renowacji akumulatorów zamontowanych w każdym wagonie 12. Liczba miejsc siedzących ≥54 13. Minimalna długość wagonu ze zderzakami ≥24,50m 14. Siedzenia w przedziale pasażerskim Miękkie, wyściełane 15. Miejsce na bagaże podręczne półki wzdłużne, montowane wzdłuż siedzeń lub wzdłuż okien wieszaki na odzież dla każdego pasażera na miejscu siedzącym. 16. Układ siedzeń Bezprzedziałowy lub przedziałowy, dla niepalących, z naprzeciwległym układem miejsc do siedzenia 17. Ilość i rodzaj zestawów kołowych w każdym wagonie 4 Obręczowane lub monoblokowe, łożyska toczne 18. Ilość wózków 2 19. Minimalna liczba toalet w każdym wagonie 2 20. Skrajnia taboru, malatura wagonów Zgodnie z UIC 505-1, malatura wagonów zgodnie z kolorami fabrycznymi 21. Dodatkowa informacja Jeżeli oferowane wagony o danym numerze EVN figurować będą w rejestrze jako „wycofany z eksploatacji” lub nie może on czasowo lub trwale być eksploatowany na liniach kolejowych pod zarządem PKP PLK S.A.– oferta Wykonawcy zostanie odrzucona. a) Ilekroć niniejsza SWZ opisuje przedmiot zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 3. Dostawca wraz z przedmiotem umowy dostarczy: a) Świadectwo sprawności technicznej / Przywrócenie do eksploatacji b) Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego c) Dokumentację Systemu Utrzymania (DSU) w wersji papierowej i pliku elektronicznym w formie edytowalnej. d) Dokumentację Techniczno-Ruchową ( zgodną z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12.10.2005 w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych) pojazdu. e) Dokumentacje producenta wagonu(decyzje i protokoły ) f) Dokumenty potwierdzające rejestracje zbiorników ciśnieniowych w Transportowym Dozorze Technicznym. ( or