652137-2026 - Ergebnis
Rumänien – Schotter und Kleinschlag – Furnizare piatra de cariera si concasata pentru Administratia Bazinala de Apa Mures/S.G.A. Mures/S.G.A. Alba/S.G.A. Hunedoara .
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare piatra de cariera si concasata pentru Administratia Bazinala de Apa Mures/S.G.A. Mures/S.G.A. Alba/S.G.A. Hunedoara .
Beschreibung: Obiectul acordului cadru il constituie achizitionarea de piatra de cariera si concasata pentru activitatea curenta din cadrul Administratiei Bazinale de Apa Mures/S.G.A. Mures/S.G.A. Alba/S.G.A. Hunedoara pentru executarea lucrarilor de interventie si intretinere prevazute in Planul Tehnic al Programului de Gospodarire al Apelor Mures conform cu cerintele din Caietele de Sarcini. Modalitatea de achizitionare este acord cadru pentru o perioada de 24 de luni. Total necesar piatra de cariera si concasata A.B.A. Mures perioada 2026 ÷ 2027 = min. 13.792,50 to ÷ max. 27.585,00 to. Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: minim un contract subsecvent pe an, maxim trei contracte sunsecvente pe an. Livrarile se vor efectua in baza comenzilor emise de catre autoritatea contractanta ca urmare a necesitatilor planificate si formate ad-hoc cu ocazia lucrarilor de interventie la cursurile de apa. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste un singur termen limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, dupa cum urmeaza: cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a efectua modificari ale contractului in temeiul art.221 din Legea 98/2016 cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art.221 alineat (7) din Legea 98/2016.
Interne Kennung: 23719936/797/21/04/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14212300 Schotter und Kleinschlag
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot nr.1 – Piatră brută sortată (300-1500 mm) fără transport S.G.A. Mures : min. 1.380 to ÷ max. 2760 to
Beschreibung: LOT NR.1 necesar piatra bruta sortata min. 1.380,00 to ÷ max. 2.760,00 to Anul 2026 - Piatră brută sortată (300-1500 mm), fără transport, la maxim 80 km distanță din carieră față de localitățile Ocna de Sus (HR), Lupeni (HR), Odorheiu Secuiesc (HR), Văleni-Feliceni (HR), andezite/roci magmatice, pentru apărări și consolidări de mal, prism de anrocamente, total lot 1/2026 : min. 430 to ÷ max. 860 to; Anul 2027 - Piatră brută sortată (300-1500 mm), fără transport, la maxim 80 km distanță din carieră față de localitățile Praid, Odorheiu Secuiesc, Gheorgheni, total lot 1/2027 : min. 950,00 to ÷ max. 1900,00 to; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: minim un contract subsecvent pe an, maxim trei contracte sunsecvente pe an. Livrarile se vor efectua in baza comenzilor emise de catre autoritatea contractanta ca urmare a necesitatilor planificate si formate ad-hoc cu ocazia lucrarilor de interventie la cursurile de apa. Lot nr.1 – Piatră brută sortată (300-1500 mm) fără transport S.G.A. Mures : min. 1.380 to ÷ max. 2760 to/ valoare minima estimata 66.240,00 lei fara TVA ÷ valoare maxima estimata 138.000,00 lei fara TVA. Valoarea minima a unui contract subsecvent este de 20.640,00 lei fara TVA iar valoarea maxima a unui contract subsecvent va fi de 95.000,00 lei fara TVA . Cantitatea minima pentru accord cadru: 1.380,00 to ; Cantitatea maxima pentru accord cadru: 2.760,00 to .
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot nr.2 – Piatră brută sortată (300-1500 mm) fără transport: min. 2.019,00 to ÷ max. 4.038,00 to ( 538,00 to în 2026 + 3.500,00,00 to 2027)
Beschreibung: Lot nr.2 – Piatră brută sortată (300-1500 mm) fără transport: min. 2.019,00 to ÷ max. 4.038,00 to ( 538,00 to în 2026 + 3.500,00,00 to 2027) după cum urmează : Anul 2026 Piatră brută sortată (300-1500 mm), fără transport, la maxim 100 km distanță din carieră față de localitățile Bistra Mureșului (MS), Subcetate – Zetea (HR), Vârșag (HR) - andezite/roci magmatice, pentru apărări și consolidări de mal, prism de anrocamente (total lot 2/2026 : min. 269 to ÷ max. 538 to), necesară pentru executarea următoarelor lucrări prevăzute în Programul de Gospodărire a Apelor 2026: Pentru S.H. Reghin 258,00 tone necesară pentru lucrarea: • Stopare eroziune mal stâng Pârâul.Bistra, intravilan loc.Bistra Mureșului, jud.Mureș – 258,00 to; Pentru S.H. Sighișoara 280 tone necesară pentru lucrările : • Stopare eroziune cu anrocamente și reprofilare albie Pârâul Băutor, în localitatea Subcetate (comuna Zetea),jud.Harghita - 80 to; • Stopare eroziune cu anrocamente pe Râul Târnava Mare,în comuna Vârșag,jud.Harghita – 200 to; Anul 2027 Piatră brută sortată (300-1500 mm), fără transport, la maxim 100 km distanță din carieră față de localitatea Sântana de Mureș (total lot 2/2027 : min.1.750,00 to ÷ max. 3.500 to), necesară pentru executarea lucrărilor prevăzute în Programul de Gospodărire a Apelor 2027. Pentru minimizarea cheltuielilor de transport de la carieră până la amplasamentul lucrărilor, considerand ca transportul pietrei se va face cu mijloace de transport apartinand autoritatii contractante - alocate Sistemului de Gospodarire a Apelor Targu Mures, elaboratorul caietului de sarcini a stabilit ca distanta maxima de la cariera la amplasamentul lucrarii sa fie de maxim 100 km.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot nr.3 - Piatră brută sortată (300-1500 mm) fără transport S.G.A. Mures : min. 1896,00 to ÷ max. 3.792,00 to
Beschreibung: Lot nr.3 - Piatră brută sortată (300-1500 mm) fără transport: min. 1896,00 to ÷ max. 3.792,00 to (1.719,00 to în 2026 + 2.073,00 to 2027) după cum urmează : Anul 2026 - Piatră brută sortată (300-1500 mm), fără transport, la maxim 150 km distanță din carieră față de localitățile Fițcău (MS), Mica (MS), Coroisânmartin (MS), Dumitreni (MS) - andezite/roci magmatice, pentru apărări și consolidări de mal, prism de anrocamente (total lot 3/2026 : min. 859,50 to ÷ max. 1.719,00 to) Anul 2027 - Piatră brută sortată (300-1500 mm), fără transport, la maxim 150 km distanță din carieră față de localitățile Toplița, Reghin, Târnăveni (total lot 3/2027 : min. 1.036,50 to ÷ max. 2.073,00 to), necesară pentru executarea lucrărilor prevăzute în Programul de Gospodărire a Apelor 2027. Pentru minimizarea cheltuielilor de transport de la carieră până la amplasamentul lucrărilor, considerand ca transportul pietrei se va face cu mijloace de transport apartinand autoritatii contractante - alocate Sistemului de Gospodarire a Apelor Targu Mures, elaboratorul caietului de sarcini a stabilit ca distanta maxima de la cariera la amplasamentul lucrarii sa fie de maxim 150 km
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot nr.4 - Piatră brută sortată (100 - 300 mm) fără transport: min. 345,00 to ÷ max. 690,00 to ( 250,00 to în 2026 + 440,00 to 2027)
Beschreibung: Anul 2026 - Piatră brută sortată (100-300 mm), fără transport, la maxim 100 km distanță din carieră față de localitățile Praid (HR), Corund (HR), Feliceni (HR) - Andezite/roci magmatice, pentru execuţie gabioane şi peree zidite (total lot 4/2026 : min. 125,00 to ÷ max. 250,00 to), necesară pentru executarea lucrărilor prevăzute în Programul de Gospodărire a Apelor 2026 conform cerintelor Caietului de Sarcini Anul 2027 - Piatră brută sortată (100-300 mm), fără transport - andezite/roci magmatice, pentru execuţie gabioane şi peree zidite (total lot 4/2027 : min. 220,00 to ÷ max. 440,00 to), necesară pentru executarea lucrărilor prevăzute în Programul de Gospodărire a Apelor 2027 la S.H. Gheorgheni și S.H. Târgu Mureș conform cerintelor caietului de Sarcini. Pentru minimizarea cheltuielilor de transport de la carieră până la amplasamentul lucrărilor, considerand ca transportul pietrei se va face cu mijloace de transport apartinand autoritatii contractante - alocate Sistemului de Gospodarire a Apelor Targu Mures, elaboratorul caietului de sarcini a stabilit ca distanta maxima de la cariera la amplasamentul lucrarii sa fie de maxim 100 km.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot nr.5 - Piatră de carieră şi concasată – piatră brută sortată (300-1500 mm) cu transport pentru S.G.A Alba : min. 3.300,00 to – max. 6.600,00 to
Beschreibung: Anul 2026 • Amplasament santier Sistemul Hidrotehnic Turda, locatia Turda, amenajare râu Aries tronson 6-7 Poiana-Campia Turzii stopare eroziune, min. 320,00 to ÷ max. 640,00 to; • Amplasament santier Sistemul Hidrotehnic Turda, prag de fund pârâul Craca la Ocolis, locatia Ocolis min. 240,00 to ÷ max. 480,00 to; • Amplasament santier Sistemul Hidrotehnic Turda, Decolmatare pârâul Salciuta, locatia Salciua min. 475,00 to ÷ max. 950,00 to; • Amplasament santier Sistemul Hidrotehnic Mihoiesti, reprofilare rau Aries la Avram Iancu si Vidra, Jud.Alba, locatia Vidra min. 145,00 to ÷ max. 290,00 to; • Amplasament santier Sistemul Hidrotehnic Medias, decolmatare pârâul Popii, intravilan Seica Mare, jud. Sibiu, locatia Seica Mare min. 320,00 to ÷ max. 640 to. Anul 2027 • Amplasament santier Sistemul Hidrotehnic Alba Iulia, locatia Alba Iulia min. 500,00 to ÷ max.1.000,00 to; • Amplasament santier Sistemul Hidrotehnic Aiud, locatia Aiud min. 200,00 to ÷ max. 400,00 to; • Amplasament santier Sistemul Hidrotehnic Turda, locatia Turda min. 600,00 to ÷ max. 1.200,00 to; • Amplasament santier Sistemul Hidrotehnic Mihoesti, locatia Campeni min. 200,00 to ÷ max. 400,00 to; • Amplasament santier Sistemul Hidrotehnic Medias, locatia Medias min. 300,00 to ÷ max. 600 to. Operatorii economici vor avea în vedere ca distanţa între carieră şi punctul de livrare - loco lucrare să se încadreze într-o distanţă maxima de 120 km .
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Los: LOT-0006
Titel: Lot nr.6 –Sistemul de Gospodarire a Apelor Hunedoara - Piatră de carieră şi concasată – piatră brută sortată (300-1500 mm) fara transport, pentru anul 2026 ÷ 2027 = min. 4.852,50 to – max. 9.705,00 to
Beschreibung: Anul 2026 Furnizare piatră brută nesortată (51-1000 kg/buc) fără transport, min. 2852,50 to ÷ max. 5.705,00 to pentru pentru realizarea consolidărilor de mal cu prism din anrocamente și a apărărilor de maluri. Livrarea produselor se va face loco – depozit cariera pentru toate comenzile. Transportul produselor de la depozit – cariera la depozitul achizitorului va fi asigurat de catre achizitor pentru toate lucrarile. Anul 2027 Furnizare piatră brută nesortată (51-1000 kg/buc) fără transport, min. 2.000,00 to ÷ max. 4.000,00 to pentru pentru realizarea consolidărilor de mal cu prism din anrocamente și a apărărilor de maluri. Furnizarea produsului piatră de carieră nu include transportul produsului până la destinația finală – depozit achizitor). Transportul produselor de la depozit – cariera la depozitul achizitorului va fi asigurat de catre achizitor pentru toate lucrarile. Furnizarea produsului piatră de carieră nu include transportul produsului până la destinația finală – depozit achizitor. Vor fi acceptate oferte pentru care distanța între depozit-carieră furnizor și depozit achizitor este de maxim 40 km.
Interne Kennung: 6