652277-2026 - Ergebnis
Rumänien – Antiseptika und Desinfektionsmittel – DEZINFECTANTI SI ANTISEPTICE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DEZINFECTANTI SI ANTISEPTICE
Beschreibung: Pentru achizitia produselor mentionate, s-a primit referatul de necesitate, avizat DFC si aprobat de conducerea SJUSM, respectiv: - Referatul de necesitate nr. 19300/18.09.2023 intocmit de catre Medic primar epidemiolog Dr. Aracs Szigeti Anna Maria; Ca urmare a faptului ca, valoarea estimata in cuprinsul referatului de necesitate, depaseste valoarea maxima estimata in PAAP 2023, s-a intocmit Nota justificativa nr 21829/18.10.2023 privind modificarea PAAP si Referatul de modificare PAAP nr 21831/18.10.2023. Modificarea PAAP, conform documentelor mentionate, a fost avizata de catre Consiliul de Administratie a SJUSM conform. Hotararii nr. 19 din data de 16.11.2023. Achizitionarea dezinfectantilor este necesara pentru o buna functionare a Spitalului Judetean de Urgenta Satu Mare,care este unitate sanitara cu paturi, care participa la asigurarea starii de sanatate a populatiei,prin dezinsectie si dezinfectie. Nu ne putem permite punerea in pericol a sanatatii si vietii pacientilor prin expunerea la riscuri asociate infectiilor. In contextul celor sus mentionate , cu scopul asigurarii aprovizionarii cu dezinfectanti, autoritatea contractanta organizeaza prezenta procedura de achizitie publica. Produsele pentru care se solicita demararea unei proceduri de achizitie publica, au facut obiectul Licitatiei de “DEZINFECTANTI SI ANTISEPTICE 2021 SPITAL+UPU+MEDICINA LEGALA”cu anunt de participare nr.CN1032858/14.07.2021, procedura care urmeaza sa expire la data de 03.01.2024, 03.03.2024, 01.04.2024, 04.08.2024 motiv pentru care este necesara demararea unei proceduri care sa cuprinda aceste produse pentru a asigura continuitate in aprovizionarea cu dezinfectanti si antiseptice.
Interne Kennung: 3963722_2023_PAAPD1439656
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dezinfectant detergent concentrat de nivel înalt pt. suprafețe critice – Biocid tip 2
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 5004 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 30420 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 963300.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Insecticid concentrat
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 432 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 684 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 18240.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Antiseptic pentru dezinfecția chirurgicală a mâinilor prin spalare cu ingrediente de protecție a pielii – Biocid tip 1
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 1368 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 1800 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 12000.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Antiseptic pe bază de alcool pt.dezinfecția igienică și chirurgicală a mâinilor prin frecare cu ingrediente de protecție a pielii - Biocid tip 1 cu dare în folosinţă a dozatorului cu senzor pe durata acordului cadru
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 22140 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 30456 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 177660.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Antiseptic pe bază de alcool pt. dezinfecția igienică și chirurgicală a mâinilor prin frecare cu ingrediente de protecție a pielii - Biocid tip 1 dozatoare cu pompa
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 4680 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 12456 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 51900.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Detergent enzimatic pentru instrumentar și echipamente medicale
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 900 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 5688 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 47400.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Loțiune de îngrijire a pielii pentru mâini
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 5320 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 8100 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 33750.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Dezinfectant clorigen - Biocid tip 2 si 4
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 1656000 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 1890000 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 63000.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lavete dezinfectante de nivel înalt - Biocid tip 2
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 4104 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 18720 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 240240.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 9