652324-2026 - Wettbewerb
Polen – Allgemeine und berufliche Bildung – Świadczenie usługi szkoleniowej w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia cykli zajęć z aktywizacji zawodowej – w części dla OISW w Bydgoszczy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi szkoleniowej w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia cykli zajęć z aktywizacji zawodowej – w części dla OISW w Bydgoszczy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi szkoleniowej w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia cykli zajęć z aktywizacji zawodowej na terenie jednostek penitencjarnych podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Bydgoszczy. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi szkoleniowej w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia zajęć z aktywizacji zawodowej w jednostkach penitencjarnych podległych OISW w Bydgoszczy w ramach projektu pn.: „Kompleksowe działania szkoleniowo-aktywizacyjne mające na celu przygotowanie osób odbywających karę pozbawienia wolności do skutecznego powrotu na rynek pracy i do społeczeństwa” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Szkolenia powinny zwiększyć motywację osadzonych oraz umożliwić nabycie kompetencji, niezbędnych do poruszania się na rynku pracy, tj. obejmujących 11 obszarów tematycznych: zdolność racjonalnego gospodarowania czasem, autoprezentację, sztukę rozmowy i spokojnego argumentowania, radzenia sobie z negatywnymi emocjami, sposobów poszukiwania pracy, prowadzenia rozmów z potencjalnymi pracodawcami, przygotowywania dokumentów służących podjęciu pracy, adekwatnej samooceny, motywacji do pracy, zarządzania budżetem itp. Każdy z wyżej wymienionych 11 modułów zostanie zrealizowany w wymiarze 2 godzin dydaktycznych, a wybrane moduły zostaną dodatkowo rozszerzone o łącznie 8 godzin dydaktycznych, co razem da 30 godzin dydaktycznych dla jednej edycji zajęć. Wybór tematów wymagających rozszerzenia nastąpi zgodnie potrzebami zgłaszanymi przez uczestników w trakcie szkolenia oraz z potrzebami stwierdzonymi przez prowadzącego. Celem realizacji usługi jest przygotowanie uczestników do nabycia odpowiednich umiejętności społecznych, wzmocnienie wiary we własne możliwości i umiejętności oraz przygotowanie uczestników do aktywnego poszukiwania i uzyskiwania zatrudnienia, poruszania się po rynku pracy, po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności
Interne Kennung: OI.FERS.2232.5.2026.BYD
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80500000 Ausbildung, 80570000 Ausbildung in der Persönlichkeitsentwicklung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - KP
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi szkoleniowej w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia cykli zajęć z aktywizacji zawodowej na terenie niżej wymienionych jednostek penitencjarnych podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Bydgoszczy: Areszt Śledczy w Bydgoszczy wraz z oddziałem zewnętrznym w Bydgoszczy i Oddziałem Tymczasowego Zakwaterowania Skazanych w Suchej; Zakład Karny w Bydgoszczy-Fordonie Zakład Karny w Inowrocławiu wraz z oddziałem zewnętrznym Zakład Karny w Koronowie wraz z oddziałem zewnętrznym Zakład Karny w Potulicach wraz z oddziałem zewnętrznym Zakład Karny we Włocławku. Przedmiot zamówienia obejmuje przeszkolenie maksymalnie 894 osób i zostało określone na poziomie 604 osób do przeszkolenia w ramach zamówienia podstawowego oraz 290 osób do przeszkolenia w ramach zamówienia opcjonalnego
Interne Kennung: Część I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z tzw. prawa opcji zgodnie z art. 441 Ustawy Pzp. Zamawiający określił ilość zamówienia podstawowego oraz określił możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia publicznego o możliwość przeszkolenia dodatkowych uczestników. Zamawiający zastrzega, iż możliwość skorzystania z prawa opcji zostanie wykorzystana w momencie zidentyfikowania dodatkowego zapotrzebowania na poszczególne rodzaje usług szkoleniowych, które to będą wynikać z bieżącej analizy potrzeb szkoleniowych uczestników projektu oraz osób przystępujących do działań projektowych; Opcja może zostać uruchomiona przez Zamawiającego nie wcześniej niż po 4 miesiącach okresu trwania umowy na jaki została zawarta umowa; Uruchomienie przez Zamawiającego prawa opcji nastąpi poprzez pisemnie zawiadomienie Wykonawcy z co najmniej 14 dniowym wyprzedzeniem; W przypadku nieskorzystania z prawa opcji lub skorzystania z niego w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia; Przedmiot zamówienia obejmuje przeszkolenie maksymalnie 290 osób w ramach zamówienia opcjonalnego.
Los: LOT-0002
Titel: Część II - KP
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi szkoleniowej w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia cykli zajęć z aktywizacji zawodowej na terenie niżej wymienionych jednostek penitencjarnych podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Bydgoszczy: Areszt Śledczy w Gdańsku Zakład Karny w Gdańsku- Przeróbce Areszt Śledczy w Starogardzie Gdańskim Areszt Śledczy w Wejherowie + Oddział Tymczasowego Zakwaterowania Skazanych w Zwartowie Zakład Karny w Kwidzynie Zakład Karny w Sztumie wraz z oddziałem zewnętrznym Zakład Karny nr 1 w Grudziądzu wraz z oddziałem zewnętrznym Przedmiot zamówienia obejmuje przeszkolenie maksymalnie 1106 osób i zostało określone na poziomie 746 osób do przeszkolenia w ramach zamówienia podstawowego oraz 360 osób do przeszkolenia w ramach zamówienia opcjonalnego.
Interne Kennung: Część II
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z tzw. prawa opcji zgodnie z art. 441 Ustawy Pzp. Zamawiający określił ilość zamówienia podstawowego oraz określił możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia publicznego o możliwość przeszkolenia dodatkowych uczestników. Zamawiający zastrzega, iż możliwość skorzystania z prawa opcji zostanie wykorzystana w momencie zidentyfikowania dodatkowego zapotrzebowania na poszczególne rodzaje usług szkoleniowych, które to będą wynikać z bieżącej analizy potrzeb szkoleniowych uczestników projektu oraz osób przystępujących do działań projektowych; Opcja może zostać uruchomiona przez Zamawiającego nie wcześniej niż po 4 miesiącach okresu trwania umowy na jaki została zawarta umowa; Uruchomienie przez Zamawiającego prawa opcji nastąpi poprzez pisemnie zawiadomienie Wykonawcy z co najmniej 14 dniowym wyprzedzeniem; W przypadku nieskorzystania z prawa opcji lub skorzystania z niego w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia; Przedmiot zamówienia obejmuje przeszkolenie maksymalnie 360 osób w ramach zamówienia opcjonalnego.
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: OI.FERS.2232.5.2026.BYD
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 80000000 Education and training services
Additional classification (cpv): 80500000 Training services, 80570000 Personal development training services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część I - KP
Internal identifier: Część I
Options:
Lot: LOT-0002
Title: Część II - KP
Internal identifier: Część II