See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi si consumabile compatibile cu analizoarele aflate in dotare: Linia Diamed si GEM PREMIER 3500
Beschreibung: Autoritatea contractanta, prin aplicarea prezentei proceduri, intenționează să achiziționeze Reactivi si consumabile compatibile cu analizoarele aflate in dotare: Linia Diamed si GEM PREMIER 3500, pentru realizarea actelor medicale la standardele de calitate impuse de legislația în domeniul serviciilor medicale. La finalul prezentei proceduri de atribuire se va incheia un acord- cadru pe o perioada de 48 de luni, cu maxim trei operatori economici. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru precum si ale contractului subsecvent sunt prevazute in Caietul de sarcini. Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari este in a 11-a zi inainte de data si ora limita de depune a ofertelor, cu conditia ca operatorul economic sa solicite clarificarea in termenul prevazut la sectiunea I.3 Comunicare, respectiv 18 zile.
Interne Kennung: 4026712_2026_PAAPD1624025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reactivi pentru diagnostic imuno-hematologic, prin tehnica de aglutinare in coloana de gel (micrometoda) compatibili cu linia Diamed
Beschreibung: Spitalul Judetean de Urgenta Tulcea intenționează să achiziționeze Reactivi pentru diagnostic imuno-hematologic, prin tehnica de aglutinare in coloana de gel (micrometoda) compatibili cu linia Diamed, pentru realizarea actelor medicale la standardele de calitate impuse de legislația în domeniul serviciilor medicale. Estimarile cantitatilor minime si maxime ale Acordului-Cadru si ale Contractelor Subsecvente sunt prevazute in caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Consumabile compatibile cu linia Diamed
Beschreibung: Spitalul Judetean de Urgenta Tulcea intenționează să achiziționeze Consumabile compatibile cu linia Diamed, pentru realizarea actelor medicale la standardele de calitate impuse de legislația în domeniul serviciilor medicale. Estimarile cantitatilor minime si maxime ale Acordului-Cadru si ale Contractelor Subsecvente sunt prevazute in caietul de sarcini
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0003
Titel: Reactivi compatibili cu analizatorul GEM PREMIER 3500
Interne Kennung: 3