See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Antibiotice şi medicamente chimioterapeutice de uz dermatologic
Beschreibung: Antibiotice şi medicamente chimioterapeutice de uz dermatologic - conform caietului de sarcini Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 18 -a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor conform OUG 107/2017. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 11 zile
Interne Kennung: 20.04.01
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33631400 Antibiotika und Chemotherapeutika zur dermatologischen Anwendung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -COMBINATII (TRIAMCINOLONUM+NEOMICINUM+NYSTATINUM)
Beschreibung: COMBINATII (TRIAMCINOLONUM+NEOMICINUM+NYSTATINUM)
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: TETRACICLINUM CHLORHIDRAT 3%-tub 12g
Beschreibung: TETRACICLINUM CHLORHIDRAT 3%-tub 12g
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: CLOBETASOLUM-unguent 25g
Beschreibung: CLOBETASOLUM-unguent 25g
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: COMBINATII TRIAMCINOLON -crema 1%-15g
Beschreibung: COMBINATII TRIAMCINOLON -crema 1%-15g
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: COMBINATII (BETAMETHASONUM + CLOTRIMAZO LUM + GENTAMICINUM) crema-15GR
Beschreibung: COMBINATII (BETAMETHASONUM + CLOTRIMAZO LUM + GENTAMICINUM) crema-15GR
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: ACIDUM FUSIDICUM- 15g-crema
Beschreibung: ACIDUM FUSIDICUM- 15g-crema
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: ACIDUM FUSIDICUM+ BETAMETHASONUM- 20mg/1mg/g -crema
Beschreibung: ACIDUM FUSIDICUM+ BETAMETHASONUM- 20mg/1mg/g -crema
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: KANAMICINA SULFAT 1%- 6G
Beschreibung: KANAMICINA SULFAT 1%- 6G
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: KANAMICINĂ H mg/10 mg/g- 6G
Beschreibung: KANAMICINĂ H mg/10 mg/g- 6G
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: SULFAZIDINA DE ARGINT crema 1%- 50mg -excipienti polisorbat
Beschreibung: SULFAZIDINA DE ARGINT crema 1%- 50mg -excipienti polisorbat
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: SULFAZIDINA DE ARGINT crema 1%- 50mg- excipienti macrogoli
Beschreibung: SULFAZIDINA DE ARGINT crema 1%- 50mg- excipienti macrogoli
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: COMBINATII DICLOFENAC + HEPARINA- 10MG X 45 G
Beschreibung: COMBINATII DICLOFENAC + HEPARINA- 10MG X 45 G
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: CLOTRIMAZOL 1% - CREMA 20 G
Beschreibung: CLOTRIMAZOL 1% - CREMA 20 G
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: OXIMED SPRAY CUT. SOL. 59,5GR
Beschreibung: OXIMED SPRAY CUT. SOL. 59,5GR
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: DERMOBACTER SOLUTIE CUTANATA X 125 ML
Beschreibung: DERMOBACTER SOLUTIE CUTANATA X 125 ML
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: COMBINATII BACITRACINA 250UI+SULFAT DE NEOMICINA 5000UI 20g
Beschreibung: COMBINATII BACITRACINA 250UI+SULFAT DE NEOMICINA 5000UI 20g
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: COMBINATII TETRACYCLINUM+HYDROCORTIZON+BENZOCAINUM 10MG/5MG/4MG 18G
Beschreibung: COMBINATII TETRACYCLINUM+HYDROCORTIZON+BENZOCAINUM 10MG/5MG/4MG 18G
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: HYALO 4 CONTROL 100 GR
Beschreibung: HYALO 4 CONTROL 100 GR
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: HYALO 4 CONTROL 25 GR
Beschreibung: HYALO 4 CONTROL 25 GR
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: HYALO 4 SILVER SPRAY X 125ML
Beschreibung: HYALO 4 SILVER SPRAY X 125ML
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: HYALO 4 SKIN 25 GR
Beschreibung: HYALO 4 SKIN 25 GR
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: HYALO 4 START X30GR
Beschreibung: HYALO 4 START X30GR
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: DERMOSEPT SOL 250ML
Beschreibung: DERMOSEPT SOL 250ML
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: DERMOSEPT HIDROGEL 250ML
Beschreibung: DERMOSEPT HIDROGEL 250ML
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: DERMOSEPT HIDROGEL 1000 ML
Beschreibung: DERMOSEPT HIDROGEL 1000 ML
Interne Kennung: 26
652442-2026 - Competition
Romania – Antibiotics and chemotherapeutics for dermatological use – Antibiotice şi medicamente chimioterapeutice de uz dermatologic
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 20.04.01
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33631400 Antibiotics and chemotherapeutics for dermatological use
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: CLOBETASOLUM-unguent 25g
Description: CLOBETASOLUM-unguent 25g
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: ACIDUM FUSIDICUM- 15g-crema
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: KANAMICINA SULFAT 1%- 6G
Description: KANAMICINA SULFAT 1%- 6G
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: KANAMICINĂ H mg/10 mg/g- 6G
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: CLOTRIMAZOL 1% - CREMA 20 G
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: OXIMED SPRAY CUT. SOL. 59,5GR
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: HYALO 4 CONTROL 100 GR
Description: HYALO 4 CONTROL 100 GR
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: HYALO 4 CONTROL 25 GR
Description: HYALO 4 CONTROL 25 GR
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: HYALO 4 SILVER SPRAY X 125ML
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: HYALO 4 SKIN 25 GR
Description: HYALO 4 SKIN 25 GR
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: HYALO 4 START X30GR
Description: HYALO 4 START X30GR
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: DERMOSEPT SOL 250ML
Description: DERMOSEPT SOL 250ML
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: DERMOSEPT HIDROGEL 250ML
Description: DERMOSEPT HIDROGEL 250ML
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: DERMOSEPT HIDROGEL 1000 ML
Description: DERMOSEPT HIDROGEL 1000 ML
Internal identifier: 26