See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: JÄLKI-ILMOITUS / Fabianinkatu 28 vanha osa, korjaus ja muutos, projektinjohtourakka
Beschreibung: Helsingin yliopiston rahastot pyysi tarjoustanne “Fabianinkatu 28 vanha osa, korjaus ja muutos -hankkeen projektinjohtourakasta. Hankinta toteutettiin rajoitettuna menettelynä. Kohde on Helsingin keskustan kampusalueella sijaitseva Fabianinkatu 28 kiinteistön vanhan osan korjaus ja saman kiinteistön kuuluvan Oppimiskeskus Aleksandrian vesikatolle toteutettava IV-konehuone. Oppimiskeskus Aleksandria ei muilta osin kuulu hankealueeseen.
Interne Kennung: 580817
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ensin jätettiin osallistumishakemus. Tarjousvaiheeseen valittiin osallistumishakemuksen jättäneistä vähimmäisvaatimukset täyttävistä ehdokkaista viisi (5) - kuusi (6), jollei soveltuvia ehdokkaita ole vähemmän. Mikäli vähimmäisvaatimukset täyttäviä yrityksiä oli enemmän kuin viisi, vähimmäisvaatimukset täyttäneiden ehdokkaiden kesken suoritettiin pisteytys ja hankintayksikkö valitsee tarjoajiksi viisi (5) – kuusi (6) eniten pisteitä saanutta osallistujaa. Vähimmäisvaatimukset ja pisteytettävät osat oli ilmoitettu hankintailmoituksessa. Mikäli hakijoiden pisteet oli tasan, valitsi hankintayksikkö tarjoajat arpomalla. Tarjousvaiheeseen valitut ehdokkaat osallistuivat työpajaan. Valintapisteytys oli esitetty tarjouspyyntökirjeessä. Osallistumisvaiheen pisteytystä ei huomioitu lopullisessa urakoitsijavalinnassa.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000