2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tietopyyntö: Hoivasängyt
Beschreibung: TÄMÄ EI OLE HANKINTAILMOITUS EIKÄ TARJOUSPYYNTÖ VAAN TIETOPYYNTÖ MAHDOLLISILLE TARJOAJILLE. Varsinais-Suomen hyvinvointialue kartoittaa hoivasänkyjen markkinatilannetta. Tarkoituksena on selvittää, onko tarjoajilla mahdollisuus tarjota hoivasänkyjä pyydetyillä ehdottomilla vaatimuksilla. Pyydämme vastauksia tämän tietopyynnön liitteenä oleviin tiedostoihin "Liite 2 Ehdottomat vaatimukset ja valintaperusteet, LUONNOS 210926" "Liite 5 Sopimus, LUONNOS 2109262" sekä "Erityiskysymykset 210926". Pyydämme toimittamaan vastaustiedoston sekä esitteet laitteista 5.10.2026 klo 12.00 mennessä. Tähän tietopyyntöön ei pyydetä eikä anneta tarjouksia. Tietopyynnöllä saatuihin kommentteihin tai kysymyksiin ei vastata. Tietopyyntö ei velvoita hankintayksikköä suorittamaan varsinaista hankintaa tai toteuttamaan sitä tietopyynnössä kuvatulla tavalla. Hankintayksikkö ei ole velvollinen ottamaan huomioon tietopyyntöön saatuja vastauksia tarjouspyynnön laadinnassa. Tietopyyntöön vastaamisesta ei makseta korvausta. Saatuja vastauksia käsitellään luottamuksellisesti. Vastausten yhteydessä pyydetään ilmoittamaan niiden mahdollisesti sisältämät liikesalaisuustiedot, jotka käsitellään luottamuksellisesti. Viranomaiselle toimitettujen tietojen ja asiakirjojen julkisuuteen sovelletaan lakia viranomaisen toiminnan julkisuudesta (21.5.1999/621). Tämä ilmoitus ei ole ennakkoilmoitus, tarjouspyyntö, hankintailmoitus eikä kutsu neuvottelumenettelyyn, eikä ilmoituksen julkaisemisella aloiteta tarjouskilpailua. Tietopyyntöön vastaamatta jättäminen ei estä mahdolliseen tarjouskilpailuun osallistumista.
Interne Kennung: 629091
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0000