2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal Mark och lekplatsskötsel, ALLMÄN PLATSMARK
Beschreibung: Entreprenaden avser drift- och underhåll av kommunens mark och lekplatser i den omfattning som B har skyldighet att utföra. Uppdraget omfattar även bland annat tillsyn, skötsel, avhjälpande underhåll, felanmälan, felhantering, samt förvaring av material. Tilläggsarbeten kan förekomma. Entreprenaderna avser tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll av mark och lekplatser. Därutöver omfattar uppdraget tekniska och administrativa arbetsuppgifter som är sammanbundna och nödvändiga för genomförandet. Objekten är belägna inom Kungälvs kommuns verksamhetsområde. För omfattning och lokalisering, se mängdförteckning och översiktskartor.
Interne Kennung: KS2026/1638
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314000 Grundstückspflege
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Ramavtal Mark och lekplatsskötsel, ALLMÄN PLATSMARK
652752-2026 - Competition
Sweden – Parks maintenance services – Ramavtal Mark och lekplatsskötsel, ALLMÄN PLATSMARK
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: KS2026/1638
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77313000 Parks maintenance services
Additional classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas, 77314000 Grounds maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0001