See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Keskeytysilmoitus: Vastasyntyneiden tehohoidon siirtoventilaattori Lapin keskussairaalaan (LKS)
Beschreibung: Hankinnan kohteena on vastasyntyneiden tehohoidon siirtoventilaattori (1 kpl) Lapin keskussairaalan (LKS) vastasyntyneiden teho- ja valvontaosastolle sairaalan ulkopuolisia siirtoja varten. Hankinnan kohteeseen kuuluvat lisäksi laitesidonnaiset kulutustarvikkeet ja laitteen lisävarusteet sekä varaosat, käyttö- ja huoltokoulutukset sekä huoltopalvelut. Optiona tarjoaja voi lisäksi ilmoittaa muita valikoimissaan olevia käyttötarkoitukseen soveltuvia laitteita tai tarvikkeita. Tilaaja päättää tarjouspyynnöllä esitettyjen optioiden käyttämisestä erikseen sopimuskauden aikana.
Interne Kennung: 603979
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke
5. Los
Los: LOT-0000