652898-2026 - Ergebnis
Rumänien – Orthopädische Implantate – ACORD CADRU FURNIZARE IMPLANTURI ORTOPEDICE IN CADRUL PROGRAMULUI NATIONAL DE ORTOPEDIE – SUBPROGRAMUL DE TRATAMENT AL INSTABILITĂTILOR ARTICULARE CRONICE CU IMPLANTURI DE FIXARE A NEOLIGAMENTELOR ÎN VEDEREA PREVENIRII DEGRADĂRII ARTICULARE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU FURNIZARE IMPLANTURI ORTOPEDICE IN CADRUL PROGRAMULUI NATIONAL DE ORTOPEDIE – SUBPROGRAMUL DE TRATAMENT AL INSTABILITĂTILOR ARTICULARE CRONICE CU IMPLANTURI DE FIXARE A NEOLIGAMENTELOR ÎN VEDEREA PREVENIRII DEGRADĂRII ARTICULARE
Beschreibung: ACORD CADRU FURNIZARE IMPLANTURI ORTOPEDICE IN CADRUL PROGRAMULUI NATIONAL DE ORTOPEDIE – SUBPROGRAMUL DE TRATAMENT AL INSTABILITĂTILOR ARTICULARE CRONICE CU IMPLANTURI DE FIXARE A NEOLIGAMENTELOR ÎN VEDEREA PREVENIRII DEGRADĂRII ARTICULARE Autoritatea Contractanta va răspunde in mod clar si complet la tuturor solicitarilor de clarificări/informatiilor suplimentare in a 12-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor. Numărul de zile pâna la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Interne Kennung: /24.04.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33183100 Orthopädische Implantate
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: IMPLANTURI PENTRU ARTROSCOPIE GENUNCHI
Beschreibung: Sistem de fixare ligamentară cu șurub de interferență bioinert cant minima/maxima ctr subsecv=1/6, cant minima/maxima acord cadru=24/144 Sistem de fixare femurală prin suspensie cu buclă ajustabilă cant minima/maxima ctr subsecv=1/6, cant minima/maxima acord cadru=24/144 Sistem de extensie a dispozitivului de fixare femurală / tibială cant minima/maxima ctr subsecv=1/3, cant minima/maxima acord cadru=24/72 Sistem de fixare suplimentară pentru ligamentoplastie (tip scoabă) cant minima/maxima ctr subsecv=1/6, cant minima/maxima acord cadru=24/144 Sistem de sutură meniscală „all-inside” cu vârf flexibil cant minima/maxima ctr subsecv=1/20, cant minima/maxima acord cadru=24/480 Sistem de sutură meniscală „inside-out” cant minima/maxima ctr subsecv=1/4, cant minima/maxima acord cadru=24/96 Dispozitiv pentru sutură meniscală „outside-in” cant minima/maxima ctr subsecv=1/4, cant minima/maxima acord cadru=24/96 Sistem simplu de reatașare a cornului posterior de menisc cant minima/maxima ctr subsecv=1/6, cant minima/maxima acord cadru=24/144 Sistem extins de reatașare a cornului posterior de menisc cant minima/maxima ctr subsecv=1/2, cant minima/maxima acord cadru=24/48 Matrice biologică pentru defecte condrale cant minima/maxima ctr subsecv=1/2, cant minima/maxima acord cadru=24/48 Fir de sutură ultrarezistent cant minima/maxima ctr subsecv=1/12, cant minima/maxima acord cadru=24/288 Bandă de sutură pentru tendoane mari cant minima/maxima ctr subsecv=1/4, cant minima/maxima acord cadru=24/96 Bandă de sutură pentru aplicații ortopedice cant minima/maxima ctr subsecv=1/4, cant minima/maxima acord cadru=24/96 Buton cortical cu 4 orificii cant minima/maxima ctr subsecv=1/6, cant minima/maxima acord cadru=24/144
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: SISTEME PENTRU CORECȚII AXIALE (OSTEOTOMII)
Beschreibung: Plăci blocate pentru osteotomie tibială proximală (medială și/sau laterală) cant minima/maxima ctr subsecv=1/4, cant minima/maxima acord cadru=24/96 Plăci blocate pentru osteotomie femurală distală (medială și/sau laterală) cant minima/maxima ctr subsecv=1/4, cant minima/maxima acord cadru=24/96 Implanturi structurale (wedge-uri) pentru osteotomii cant minima/maxima ctr subsecv=1/4, cant minima/maxima acord cadru=24/96
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: DISPOZITIV TIP SPACER SUBACROMIAL
Beschreibung: cant minima/maxima ctr subsecv=1/2, cant minima/maxima acord cadru=24/48
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: SISTEME ȘI KITURI PENTRU RECONSTRUCȚII LIGAMENTARE ȘI TRATAMENTUL LEZIUNILOR OSTEOCONDRALE ALE GENUNCHIULUI
Beschreibung: Kit reconstrucție MPFL cant minima/maxima ctr subsecv=1/3, cant minima/maxima acord cadru=24/72 Kit subcondroplastie cant minima/maxima ctr subsecv=1/3, cant minima/maxima acord cadru=24/72 Kit transfer osteocondral (OATS) cant minima/maxima ctr subsecv=1/3, cant minima/maxima acord cadru=24/72 Sistem preparare și stabilizare defecte condrale prin tehnica artroscopica cant minima/maxima ctr subsecv=1/3, cant minima/maxima acord cadru=24/72
Interne Kennung: 4