2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa systemów bezpieczeństwa zasobów IT w Muzeum Narodowym w Krakowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem jest rozbudowa systemów bezpieczeństwa zasobów IT w Muzeum Narodowym w Krakowie, polegająca na rozbudowie sieci SAN (Storage Area Network) na potrzeby instalacji dodatkowej pamięci masowej i zabezpieczenia przed zaszyfrowaniem (ransomware), wdrożenie systemu kopii zapasowej dla maszyn wirtualnych oraz ochrony dla aplikacji i usług, w tym prace migracyjne rozumiane, jako dostawa i wdrożenie infrastruktury informatycznej do wyposażenia serwerowni Muzeum Narodowego w Krakowie: 2. Przedmiot zamówienia, obejmuje dostawę wraz z konfiguracją i wdrożeniem potrzebnego sprzętu wraz z dodatkowymi licencjami, subskrypcjami, okablowaniem oraz konfiguracją i migracją usług i danych, na którą składają się: 1) Urządzenia typu Firewall w ilości 1 zestaw 2) Przełączniki do sieci SAN w ilości 1 zestaw 3) Serwer typu 1 wraz platformą do zarządzania, w ilości 1 zestaw 4) Serwer typu 2 wraz platformą do zarządzania, w ilości 1 zestaw 5) System kopii zapasowej z systemem operacyjnym 6) Zestaw dodatkowych licencji oraz okablowania 3. Urządzenia dostarczone w ramach realizacji umowy będą: 1) nowymi (dotyczy serwerów i przełączników SAN, urządzeń typu Firewall), nieużywanymi oraz niedostarczanymi wcześniej w innych projektach; 2) posiadać gwarancję świadczoną bezpośrednio przez producenta nie krótszą niż 24 miesiące. 4. Gwarancja Wykonawcy na wdrożoną konfiguracje. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia gwarancji na wdrożoną konfigurację przez okres do 2-óch miesięcy po zamknięciu wdrożenia (tj. podpisania protokołu odbioru końcowego). 5. Zmówienie zostało podzielone na 3 etapy wg następującego podziału: Etap I to dostawa przełączników SAN, serwerów i urządzeń Firewall wraz z okablowaniem, subskrypcjami i licencjami; Etap II to dostawa licencji i subskrypcji dla systemu kopii zapasowej oraz jego systemu operacyjnego; Etap III to prace wdrożeniowe i konfiguracyjne oraz związane z migracją danych 6. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, procedura i wymagania dotyczące jego realizacji zostały określone odpowiednio Opisie Przedmiotu Zamówienia (stanowi załącznik nr 2 do SWZ) oraz w Projekcie Umowy (stanowi załącznik nr 5 do SWZ).
Interne Kennung: EP.ZP.271.33.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), skraca ustawowy termin składania ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia wynikającą z konieczności rozliczenia dotacji przed końcem bieżącego roku budżetowego. Zamówienie finansowane jest ze środków pochodzących z dotacji celowej, która zgodnie z zawartą umową dotacyjną musi zostać wykorzystana, rozliczona oraz zatwierdzona w ramach roku budżetowego 2025, tj. do 31 grudnia 2025 r. Zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym, wszelkie dostawy oraz związane z nimi prace muszą zostać zakończone, odebrane oraz rozliczone w wymaganym terminie. Zachowanie ustawowego, standardowego terminu składania ofert mogłoby skutkować niewywiązaniem się przez Zamawiającego z obowiązku terminowego rozliczenia środków publicznych, co z kolei groziłoby utratą dofinansowania oraz naruszeniem dyscypliny finansów publicznych. Skrócenie terminu nie narusza zasady uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, a jednocześnie umożliwia realizację zamówienia w zgodzie z obowiązującymi przepisami i terminami wynikającymi z umowy dotacyjnej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 48821000 Netzwerkserver, 31214100 Schalter, 72611000 Technische Computerunterstützung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001