652996-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Fahrzeuge für den Winterdienst – Furnizarea unei freze de zăpadă de capacitate medie, servicii de școlarizare a personalului care va utiliza și întreține freza și achiziția serviciilor de mentenanță (revizii tehnice periodice) în perioada de garanție a acesteia
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea unei freze de zăpadă de capacitate medie, servicii de școlarizare a personalului care va utiliza și întreține freza și achiziția serviciilor de mentenanță (revizii tehnice periodice) în perioada de garanție a acesteia
Beschreibung: Furnizarea unei freze de zăpadă de capacitate medie, servicii de școlarizare a personalului care va utiliza și întreține freza și achiziția serviciilor de mentenanță (revizii tehnice periodice) în perioada de garanție a acesteia Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare primite in a 10 -a zi inainte de data limita pentru depunerea ofertelor. Valoarea totala estimată: 850.000,00 Euro exclusiv TVA, defalcata astfel: - 800.000,00 Euro fără TVA reprezintă freza de zapada de capacitate medie; - 25.000,00 Euro fără TVA reprezintă servicii de școlarizare a personalului achizitorului pentru operare, întreținere și reparații, la sediul producătorului; - 25.000,00 Euro fără TVA reprezintă operațiuni de mentenanță preventive obligatorie (revizie tehnică) în perioada de garanție de minimum 36 luni
Interne Kennung: 26490194_2026_PAAPD1631067
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34143000 Fahrzeuge für den Winterdienst
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Furnizarea unei freze de zăpadă de capacitate medie, servicii de școlarizare a personalului care va utiliza și întreține freza și achiziția serviciilor de mentenanță (revizii tehnice periodice) în perioada de garanție a acesteia Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare primite in a 10 -a zi inainte de data limita pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50100000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste für Fahrzeuge und zugehörige Ausrüstungen, 80510000 Spezialausbildung
652996-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 26490194_2026_PAAPD1631067
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34143000 Winter-maintenance vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 50100000 Repair, maintenance and associated services of vehicles and related equipment, 80510000 Specialist training services