653017-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Öffentlicher Verkehr (Straße) – Contract de delegare a gestiunii serviciilor publice de transport persoane în aria teritorială de competenţă a Judeţului Ialomiţa – 8 loturi
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract de delegare a gestiunii serviciilor publice de transport persoane în aria teritorială de competenţă a Judeţului Ialomiţa – 8 loturi
Beschreibung: Obiectul prezentului Contract îl constituie delegarea sarcinilor şi responsabilităţilor către Operator/Operatori cu privire la prestarea propriu-zisă a Serviciului public de transport pe raza administrativ-teritorială a Judeţului Ialomiţa. Serviciul cuprinde un numar de 30 de trasee structurate pe 8 grupe (corespunzătoare a 8 loturi). Valoarea totală estimată fără TVA: 217.023.390,91 ron Sumele indicate nu includ TVA. Valoarea totala estimată reprezintă valoarea totală a Contractului care rezultă din această procedură pe întreaga sa durată si nu include eventuale modificari contractuale. Entitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. La fiecare lot se ia în considerare posibilitatea modificării contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, în conformitate cu art.14 și art.241 din Legea nr.99/2016 cu modificările și completările ulterioare, art.17 alin.(1) lit.c) și art.27 alin.(1) lit.a) din Legea nr.92/2007 cu modificările și completările ulterioare. Obiectul prezentului Contract îl constituie delegarea sarcinilor şi responsabilităţilor către Operator/Operatori cu privire la prestarea propriu-zisă a Serviciului public de transport pe raza administrativ-teritorială a Judeţului Ialomiţa, după cum urmează: Lot 1: Grupa 01 – 2 trasee: Traseu 001 – Slobozia - Ciulniţa – Bueşti Traseu 002 – Slobozia - Ciulniţa – Borduşelu Lot 2: Grupa 02 – 5 trasee: Traseu 003 – Slobozia - Gh. Doja Traseu 004 – Slobozia - Căzăneşti – Cocora Traseu 005 - Slobozia - Ciochina – Rovine Traseu 006 - Slobozia - Ciochina – Sălcioara Traseu 007 - Slobozia - Mt. Buzău - Sărăţeni Lot 3: Grupa 03 – 4 trasee: Traseu 008 – Slobozia - Bucu - Gh. Lazăr Traseu 009 – Slobozia - Iazu – Valea Ciorii Traseu 010 – Slobozia - Ţăndărei – Feteşti Traseu 011 - Slobozia - Frăţileşti - Ţăndărei Lot 5: Grupa 05 – 3 trasee: Traseu 015 – Slobozia – Sudiţi Traseu 016 – Ţăndărei - Gura Văii Traseu 017 – Feteşti - Movila - Slobozia Lot 6: Grupa 06 – 6 trasee: Traseu 018 – Urziceni - Malu Roşu Traseu 019 – Urziceni – Ciocârlia Traseu 020 – Urziceni – Jilavele Traseu 021 – Urziceni - Adâncata - Patru Fraţi Traseu 022 - Urziceni - Jilavele – Moldoveni Traseu 023 - Urziceni - Patru Fraţi - Răduleşti Lot 8: Grupa 8 – 4 trasee: Traseu 029 – Urziceni – Gârbovi Traseu 030 – Urziceni - Ion Roată Traseu 031 – Urziceni – Grindaşi Traseu 032 - Urziceni - Grindu Lot 9: Grupa 9 – 2 trasee: Traseu 033 - Feteşti – Borduşani Traseu 034 – Feteşti – Vlădeni Lot 10: Grupa 10 – 4 trasee: Traseu 035 - Ţăndărei – Giurgeni Traseu 036 – Ţăndărei – Luciu Traseu 037 - Ţăndărei – Platoneşti Traseu 038 - Ţăndărei - Valea Ciorii – Bucşa La stabilirea traseelor și constituirea grupelor de trasee s-a avut în vedere gruparea echilibrată a acestora, evitarea suprapunerii traseelor sau a mai multor operatori pe același traseu, posibilitatea aplicării unei politici tarifare unitare și a unui sistem de taxare integrat, facilitarea folosirii unitare a titlurilor de călătorie, distribuirea echitabilă a traseelor între operatori, precum și utilizarea eficientă a fondurilor publice, cu respectarea criteriilor economice și geografice prevăzute în Regulamentul (CE) nr.1370/2007. Stabilirea grupelor de trasee a fost realizată pe considerente de organizare a operării serviciului public, având în vedere atât configurația rutieră, cât și faptul că un sistem de transport persoane trebuie să fie eficient, integrat, durabil și sigur, astfel încât să promoveze dezvoltarea economică și teritorială, să asigure o calitate a vieții ridicată şi să deservească toate UAT-urile din judeţul Ialomiţa.
Interne Kennung: 42317762023 S-1
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1: Grupa 01
Beschreibung: Lot 1: Grupa 01 – 2 trasee: Traseu 001 – Slobozia - Ciulniţa – Bueşti Traseu 002 – Slobozia - Ciulniţa – Borduşelu Valoarea totală estimată fără TVA: 16.127.804,63 RON Entitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. Prin urmare, prețul contractului se va putea majora cu maxim 10% din prețul inițial, în temeiul prevederilor art.27 alin.(2) lit. a) din Legea nr.92/2007 cu modificările şi completările ulterioare, coroborat cu prevederile art.241 din Legea nr.99/2016 cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3: Grupa 03
Beschreibung: Lot 3: Grupa 03 – 4 trasee: Traseu 008 – Slobozia - Bucu - Gh. Lazăr Traseu 009 – Slobozia - Iazu – Valea Ciorii Traseu 010 – Slobozia - Ţăndărei – Feteşti Traseu 011 - Slobozia - Frăţileşti - Ţăndărei Valoarea totală estimată fără TVA: 35.155.664,18 RON Entitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. Prin urmare, prețul contractului se va putea majora cu maxim 10% din prețul inițial, în temeiul prevederilor art.27 alin.(2) lit. a) din Legea nr.92/2007 cu modificările şi completările ulterioare, coroborat cu prevederile art.241 din Legea nr.99/2016 cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6: Grupa 06
Beschreibung: Lot 6: Grupa 06 – 6 trasee: Traseu 018 – Urziceni - Malu Roşu Traseu 019 – Urziceni – Ciocârlia Traseu 020 – Urziceni – Jilavele Traseu 021 – Urziceni - Adâncata - Patru Fraţi Traseu 022 - Urziceni - Jilavele – Moldoveni Traseu 023 - Urziceni - Patru Fraţi - Răduleşti Valoarea totală estimată fără TVA: 37.755.808,74 RON Entitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. Prin urmare, prețul contractului se va putea majora cu maxim 10% din prețul inițial, în temeiul prevederilor art.27 alin.(2) lit. a) din Legea nr.92/2007 cu modificările şi completările ulterioare, coroborat cu prevederile art.241 din Legea nr.99/2016 cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0008
Titel: Lot 8: Grupa 8
Beschreibung: Lot 8: Grupa 8 – 4 trasee: Traseu 029 – Urziceni – Gârbovi Traseu 030 – Urziceni - Ion Roată Traseu 031 – Urziceni – Grindaşi Traseu 032 - Urziceni - Grindu Valoarea totală estimată fără TVA: 36.094.501,89 RON Entitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. Prin urmare, prețul contractului se va putea majora cu maxim 10% din prețul inițial, în temeiul prevederilor art.27 alin.(2) lit. a) din Legea nr.92/2007 cu modificările şi completările ulterioare, coroborat cu prevederile art.241 din Legea nr.99/2016 cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lot 9: Grupa 9
Beschreibung: Lot 9: Grupa 9 – 2 trasee: Traseu 033 - Feteşti – Borduşani Traseu 034 – Feteşti – Vlădeni Valoarea totală estimată fără TVA: 16.464.863,28 RON Entitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. Prin urmare, prețul contractului se va putea majora cu maxim 10% din prețul inițial, în temeiul prevederilor art.27 alin.(2) lit. a) din Legea nr.92/2007 cu modificările şi completările ulterioare, coroborat cu prevederile art.241 din Legea nr.99/2016 cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 9