See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Študiji s področja zagotavljanja novih vodnih virov za namakanje kmetijskih zemljišč - ponovitev
Beschreibung: Predmet javnega naročila je izdelava dveh (2) študij s področja zagotavljanja novih oz. obstoječih vodnih virov, na dveh (2) različnih lokacijah, pri čemer se izvede ena študija na eno lokacijo, v skladu s projektno nalogo, št. 430-196/2025. Javno naročilo je razdeljeno na dva (2) sklopa: SKLOP 1: Študija izvedljivosti sanacije obstoječe akumulacije Požeg za namakanje kmetijskih zemljišč, SKLOP 2: Študija umestitve nove večnamenske akumulacije na območju občine Preddvor za namakanje kmetijskih zemljišč
Interne Kennung: 430-72/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Naročnik izvaja pospešen postopek v skladu s četrtim odstavkom 40. člena ZJN-3 iz razloga nujnosti, glavni razlogi so: -Predhodno neuspešno izveden odprti postopek javnega naročila »Študiji s področja zagotavljanja novih vodnih virov za namakanje kmetijskih zemljišč«, št. 430-196/2025. Javno naročilo je bilo objavljeno na portalu javnih naročil dne 27.11.2025 pod št. objave JN009265/2025-EUe16/01 in istega dne v Dodatku k Uradnem listu EU z oznako 786404-2025. V predhodnem postopku je naročnik prejel štiri (4) ponudbe za oba sklopa skupaj, za katere pa je naročnik pri pregledu in preveritvi ponudbe ugotovil, da so vse nedopustne, posledično pa je naročnik sprejel odločitev o neoddaji navedenega javnega naročila, - Da gre za javno naročilo, katerega predmet je financiran iz Sklada za podnebne spremembe, in sicer v letu 2026. Sredstva so zagotovljena na podlagi sporazuma med MOPE in MKGP za leto 2026, kar pomeni, da je potrebno izvesti izplačilo še v letu 2026 in -Upoštevaje zagotovljena sredstva v letu 2026, je bistvena čim hitrejša izvedba novega (ponovljenega) postopka oddaje javnega naročila za konkreten predmet, saj je naročnik iz navedenega razloga primoran skrajšati rok za izvedbo predmeta javnega naročila v ponovljenem postopku iz 12 mesecev od sklenitve pogodbe na rok izvedbe do najkasneje do 27. 11. 2026.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: SKLOP2: Študija umestitve nove večnamenske akumulacije na območju občine Preddvor za namakanje kmetijskih zemljišč
Beschreibung: SKLOP 2 - Izvedba študije umestitve nove večnamenske akumulacije na območju občine Preddvor za namakanje kmetijskih zemljišč
Interne Kennung: 555584