See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sähköverkon asiantuntijapalvelut, Järvi-Suomen Energia Oy
Beschreibung: TÄMÄ ON HANKINNAN JÄLKI-ILMOITUS. Järvi-Suomen Energia Oy toteutti sähköjakeluverkon suunnittelua, rakennuttamista, turvallisuuskoordinointia, työmaavalvontaa, dokumentointia ja investointiprojektien laadunvalvontaa, kunnossapidon suunnittelua, alueverkon ja sähköasemien suunnittelua ja rakennuttamista, valokuituverkon rakennuttamista sekä ympäristö- ja luontopalveluita koskevien palveluiden hankinnan sopimuskaudelle 1.4.2027 – 31.3.2030. Tämän jälkeen sopimus jatkuu toistaiseksi voimassa olevana yhden (1) vuoden molemminpuolisella irtisanomisajalla. Hankittaviin palveluihin sisältyy mm. seuraavia tehtäviä: - Rakennuttajana toimiminen Tilaajan verkostoinvestoinneissa - Työkohteiden valvonta - Turvallisuuden koordinointi - Dokumentointi verkkotietojärjestelmään - Sähköverkoston sähkötekninen suunnittelu - Maakaapeliverkon jälkikartoitus - Maankäyttöasiantuntijatyöt - Ympäristö- ja luontopalveluiden asiantuntijatyöt - Muut asiantuntijatyöt
Interne Kennung: 605459
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa käytettiin erityisalojen hankintalain mukaista neuvottelumenettelyä.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0000