2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fjernvarmeunits på abonnement
Beschreibung: Udbuddet vedrører rammeaftale på udlevering af fjernvarmeunits til DIN Forsyning Varme A/S. Ordregiver udarbejder en liste over VVS-installatører, som i rammeaftalens løbetid kan bestille og afhente fjernvarmeunits hos vindende Tilbudsgiver, eller få fremsendt disse til eget lager. Dette udbud omfatter leverance af fjernvarmeunits over de næste 4 år med mulighed for forlængelse i yderligere 4 x 1 år. Det er Ordregivers forventning, at der skal installeres 50 fjernvarmeunits i resten af 2026 og efterfølgende 200 stk. pr. år. Den vindende Tilbudsgiver skal ved spidsbelastninger kunne levere 10 fjernvarmeunits pr uge.
Interne Kennung: S2026 - 00700
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som en åben procedure jf. Forsyningsvirksomhedsdirektivet, direktiv 2014/25/EU, hvilket betyder, at enhver der opfylder kravene i udbudsmaterialet kan afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42511100 Wärmeaustauscher
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39715000 Warmwasserbereiter und Heizung für Gebäude; Sanitäreinrichtungen, 39717200 Klimageräte, 42511110 Wärmepumpen
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 1 650 Stück