65330-2026 - Ergebnis
Polen – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Dostawy artykułów spożywczych w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy artykułów spożywczych w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2025
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są dostawy artykułów spożywczych do magazynów organizacji partnerskich: Federacji Polskich Banków Żywności, Caritas Polska, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Kościoła Starokatolickiego w RP w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2025.
Vorherige Bekanntmachung441782-2025
Interne Kennung230/2025/C
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą: 1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 2) pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy – jeżeli umocowanie tej osoby do reprezentowania podmiotu nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 1 powyżej, 3) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – pełnomocnictwa do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2. Postanowienia ust. 1 pkt 1 i 2 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp. 3. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, musi złożyć wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca, realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w zdaniu poprzednim, musi potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określać w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia. 4. Niezależnie od podstaw wykluczenia, określonych w warunkach przetargu, Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, który stanowi, że: Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)–e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 5. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4a do SWZ). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 6. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ustępie poprzednim, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4b do SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142100 Naturhonig
5. Los
LosLOT-0021
TitelZadanie częściowe nr 21 - dostawy miodu nektarowego wielokwiatowego
BeschreibungZadanie częściowe nr 21 - dostawy miodu nektarowego wielokwiatowego do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 1 041,450 tony (jeden tysiąc czterdzieści jeden ton i czterysta pięćdziesiąt kilogramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 516,220 tony (pięćset szesnaście ton i dwieście dwadzieścia kilogramów), Caritas Polska 210,410 tony (dwieście dziesięć ton i czterysta dziesięć kilogramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 173,840 tony (sto siedemdziesiąt trzy tony i osiemset czterdzieści kilogramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 79,500 tony (siedemdziesiąt dziewięć ton i pięćset kilogramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 61,480 tony (sześćdziesiąt jeden ton i czterysta osiemdziesiąt kilogramów).
Interne KennungZadanie częściowe nr 21 - dostawy miodu nektarowego wielokwiatowego
Haupteinstufung (cpv): 03142100 Naturhonig
LosLOT-0023
TitelZadanie częściowe nr 23 - dostawy fasolki po bretońsku
BeschreibungZadanie częściowe nr 23 - dostawy fasolki po bretońsku do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 3 900,960 tony (trzy tysiące dziewięćset ton i dziewięćset sześćdziesiąt kilogramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 1 934,400 tony (jeden tysiąc dziewięćset trzydzieści cztery tony i czterysta kilogramów), Caritas Polska 788,160 tony (siedemset osiemdziesiąt osiem ton i sto sześćdziesiąt kilogramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 651,360 tony (sześćset pięćdziesiąt jeden ton i trzysta sześćdziesiąt kilogramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 296,640 tony (dwieście dziewięćdziesiąt sześć ton i sześćset czterdzieści kilogramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 230,400 tony (dwieście trzydzieści ton i czterysta kilogramów).
Interne KennungZadanie częściowe nr 23 - dostawy fasolki po bretońsku
Haupteinstufung (cpv): 15331410 Bohnen in Tomatensoße/Paradeisersoße
LosLOT-0024
TitelZadania częściowego nr 24 - dostawy klopsików wieprzowych w sosie koperkowym
BeschreibungZadania częściowego nr 24 - dostawy klopsików wieprzowych w sosie koperkowym do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 2 601,120 tony (dwa tysiące sześćset jeden ton i sto dwadzieścia kilogramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 1 289,760 tony (jeden tysiąc dwieście osiemdziesiąt dziewięć ton i siedemset sześćdziesiąt kilogramów), Caritas Polska 525,600 tony (pięćset dwadzieścia pięć ton i sześćset kilogramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 434,400 tony (czterysta trzydzieści cztery tony i czterysta kilogramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 197,760 tony (sto dziewięćdziesiąt siedem ton i siedemset sześćdziesiąt kilogramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 153,600 tony (sto pięćdziesiąt trzy tony i sześćset kilogramów).
Interne KennungZadania częściowego nr 24 - dostawy klopsików wieprzowych w sosie koperkowym
Haupteinstufung (cpv): 15131490 Fertiggerichte aus Schweinefleisch