653371-2026 - Wettbewerb
Finnland – Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Schifffahrt und anderen Einrichtungen – Pohjanlahden väylänhoito 2027-2032
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pohjanlahden väylänhoito 2027-2032
Beschreibung: Pohjanlahden väylänhoitourakka on tavoitehintainen palvelusopimus, jossa korostetaan tilaajan ja urakoitsijan välistä sopimuksen aikaista yhteistyötä. Hankinta käsittää Pohjanlahden alueen Väyläviraston ylläpitämien vesiväylien turvalaitteiden hoito- ja kunnossapitotehtävät sopimusasiakirjoissa määritellyssä laajuudessa. Palveluun sisältyy turvalaitteiden vuositarkastus-, huolto- sekä viankorjaustöitä. Vesiväylien ja turvalaitteiden sijainnit käyvät ilmi tarjouspyynnön liitteenä olevista kartoista.
Interne Kennung: VÄYLÄ/2843/Vv-02.01.02/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50240000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Schifffahrt und anderen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Sopimuskauden aikana saattaa tulla tilattavaksi lisätöitä.