2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup oprogramowania w celu zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa na potrzeby „Pro-Medica" w Ełku Sp. z o.o.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup oprogramowania w celu zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa na potrzeby ,,Pro-Medica’’ w Ełku Sp. z o.o.’’, Znak sprawy 3046/2025. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera Załącznik nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (Pakiet 1-2). 4. Zakres obowiązków Wykonawcy oraz sposób realizacji zamówienia został szczegółowo określony w Załączniku Nr 5 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Wszystkie wymagania określone w Załączniku nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 6. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Przy czym nie wymaga się modyfikacji SWZ i/lub jej załączników przez Zamawiającego, bowiem należy je odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami. 7. Ilekroć w SWZ, opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy " lub równoważne". 8. W takim przypadku podane cechy materiałów, nazw producentów, produktu lub urządzenia należy rozumieć jako definicje standardów, a nie konkretne rozwiązania (nie gorsze niż parametry użytkowe, funkcjonalne i techniczne materiałów, urządzeń lub produktów wskazanych w załącznikach do SWZ). 9. Wykonawca, który w ofercie powołuje się na rozwiązania równoważne, obowiązany jest wykazać w składanej ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia ze wskazaniem nazwy i pozycji opisu przedmiotu zamówienia, których dotyczy, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć do oferty ich charakterystykę oraz dowody potwierdzające równoważność rozwiązań. 10. W przypadku niewskazania w ofercie rozwiązania równoważnego, Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z rozwiązaniami wskazanymi w SWZ. 11. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy Pzp, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 12. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia w terminie do 7 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, ale nie później niż do: 1) 22.11.2025 r. (Pakiet 1) 2) 27.11.2025 r. (Pakiet 2) Terminy podyktowane datami upłynięcia ważności licencji posiadanych przez Zamawiającego.
Interne Kennung: 3046/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Oprogramowanie zabezpieczające – rozbudowa systemu ochrony antywirusowej/XDR
Beschreibung: Zamawiający posiada licencję na pakiet ESET PROTECT Enterprise On-Prem o kluczu publicznym 33C-JPF-KSW na 360 stanowisk, ze wsparciem do 22-11-2025. Zamawiający wymaga w ramach powyższej licencji rozszerzenia ochrony do 400 stanowisk (wybór rodzaju chronionego hosta – stacja robocza, serwer – bez ograniczeń ilościowych w ramach wykupionej licencji, do decyzji administratorów Zamawiającego) oraz przedłużenia subskrypcji na okres do dnia 31-05-2029. Rozbudowa rozwiązania powinna zakończyć się przeprowadzeniem szkolenia odświeżającego kompetencje z zakresu administracji systemu – modułu antywirusowego, XDR, ochrony Sandbox, z uwzględnieniem nowych funkcjonalności aktualnej wersji, dla 4 administratorów. Szkolenie powinno być potwierdzone imiennym certyfikatem. Zamawiający dopuszcza formę interaktywnego spotkania online. Rozbudowane rozwiązanie ochrony antywirusowej/XDR powinno posiadać funkcjonalności zawarte w Załączniku nr 4 do SWZ-Opis przedmiotu zamówienia (Ograniczona ilość znaków w Ogłoszeniu o zamówieniu)
Interne Kennung: Pakiet 1
Los: LOT-0002
Titel: Rozbudowa serwerów – analizator logów zdarzeń UTM/poczty
Beschreibung: Zamawiajacy posiada licencję na produkt Fortinet FortiAnalyzer VM S/N FAZ-VMTM22013519 (w zakresie 10GB logów/dobę, 6TB miejsca przechowywania logów) ze wsparciem do 27-11-2025. Zamawiający wymaga w ramach powyższej licencji przedłużenia subskrypcji/wsparcia na okres do dnia 31-05-2029. Rozbudowane rozwiązanie analizatora logów zdarzeń UTM/poczty powinno posiadać funkcjonalności zawarte w Załączniku nr 4 do SWZ-Opis przedmiotu zamówienia (Ograniczona ilość znaków w Ogłoszeniu o zamówieniu)
Interne Kennung: Pakiet 2