653388-2026 - Wettbewerb
Finnland – Vermietung von Lastwagen mit Fahrer – Kuorma-autovuokraus kuljettajineen vuosina 2027-2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kuorma-autovuokraus kuljettajineen vuosina 2027-2028
Beschreibung: Tarjouspyyntö koskee Porin kaupungin teknisen toimialan (infrayksikkö) sekä Porin Veden tarpeisiin kuorma-autoja kuljettajineen kunnallisteknisiin rakennus-, kunnossapito- ja kuljetustehtäviin vuosille 2027-2028. Tarjouspyyntö käsittää kuorma-autot alla mainituissa kokonaispainoluokissa (kg): kokonaispainoluokka 14 000 kg - 19 999 kg kokonaispainoluokka 25 000 kg - 29 999 kg kokonaispainoluokka 30 000 kg - 34 999 kg kokonaispainoluokka 35 000 kg ja yli Autojen käyttötarkoitus Autoja käytetään tarpeen mukaan koko hankintakaudella tarjouspyynnön ehtojen mukaisesti. Lisäksi autojen vuokrauksessa noudatetaan "Kone- ja kuljetuspalveluiden hankinnan yleisehtoja 1998 (KE 98)".
Interne Kennung: PRIDno-2026-6889
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista 1397/2016 vuonna 2026 voimaan tulleilla lakimuutoksilla ja ”Kone- ja kuljetuspalveluiden hankinnan yleisehtoja 1998 (KE 98)”.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60181000 Vermietung von Lastwagen mit Fahrer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kokonaispainoluokka 14 000 kg – 19 999 kg, hintatiedot alv 0%. Vertailuhinta lasketaan kohdassa Päätöksenteon perusteet määritellyllä kaavalla (V = T x K1)
Beschreibung: Kokonaispainoluokka 14 000 kg – 19 999 kg, hintatiedot alv 0%. Vertailuhinta lasketaan kohdassa Päätöksenteon perusteet määritellyllä kaavalla (V = T x K1)
Interne Kennung: 14t-0
Los: LOT-0002
Titel: Kokonaispainoluokka 25 000 kg – 29 999 kg, hintatiedot alv 0%. Vertailuhinta lasketaan kohdassa Päätöksenteon perusteet määritellyllä kaavalla (V = T x K1)
Beschreibung: Kokonaispainoluokka 25 000 kg – 29 999 kg, hintatiedot alv 0%. Vertailuhinta lasketaan kohdassa Päätöksenteon perusteet määritellyllä kaavalla (V = T x K1)
Interne Kennung: 25t-1
Los: LOT-0003
Titel: Kokonaispainoluokka 30 000 kg – 34 999 kg, hintatiedot alv 0%. Vertailuhinta lasketaan kohdassa Päätöksenteon perusteet määritellyllä kaavalla (V = T x K1)
Beschreibung: Kokonaispainoluokka 30 000 kg – 34 999 kg, hintatiedot alv 0%. Vertailuhinta lasketaan kohdassa Päätöksenteon perusteet määritellyllä kaavalla (V = T x K1)
Interne Kennung: 30t-2
Los: LOT-0004
Titel: Kokonaispainoluokka 35 000 kg tai yli, hintatiedot alv 0%. Vertailuhinta lasketaan kohdassa Päätöksenteon perusteet määritellyllä kaavalla (V = T x K1)
Beschreibung: Kokonaispainoluokka 35 000 kg tai yli, hintatiedot alv 0%. Vertailuhinta lasketaan kohdassa Päätöksenteon perusteet määritellyllä kaavalla (V = T x K1)
Interne Kennung: 35t-3