See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kunnallistekniikan, liikenteen, taitorakenteiden ja satamasuunnittelun suunnittelupalvelut
Beschreibung: Hankinta on ollut jaettu useisiin osa alueisiin, mutta jälki ilmoitus julkaistaan koontimuodossa. Kaikkien osa alueiden sopimustiedot, arvot ja valitut toimittajat ilmoitetaan tässä ilmoituksessa kokonaisuutena. Osa alueiden tarkempia tietoja (tarjousmäärät, osa aluekohtaiset hinnat ja sopimuskaudet) ei eritellä jälki ilmoituksessa. Kaikki osa alueet on ratkaistu hankintamenettelyn mukaisesti, eikä erillisiä keskeyttämisiä ole. Jälki ilmoituksen tarkoituksena on esittää hankinnan toteutuneet sopimustiedot yhtenä kokonaisuutena
Interne Kennung: 555629
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000