See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,,Achiziția prin leasing operațional a 60 autovehicule N1”
Beschreibung: Obiectul contractului este furnizarea prin închiriere ,,Achiziția prin leasing operațional a 60 autovehicule N1”. Caracteristicile tehnice ce trebuie să le îndeplinească cele 60 autovehicule noi ce urmează a fi achiziţionate în sistem leasing operațional pe o perioadă de 48 luni cu un rulaj maxim 150.000 km/autovehicul se regasesc in caietul de sarcini. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire (art. 160 alin (1) din Legea 98/2016 și art 103 alin (1) din HG 395 cu modificările și completările ulterioare), cu respectarea unui termen limită de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. - Autoritatea contractantă va răspunde consolidat, în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări/informaţii suplimentare în a 11-a zi de dinainte de termenul-limită stabilit pentru depunerea ofertelor (art. 160 alin. (2) și 161 alin. (1) din Legea 98/2016 și art. 27 alin. (2)-(4) şi art. 103 alin. (2) din HG 395/2016). - Autoritatea contractantă nu va răspunde la o solicitare de clarificări/informaţii suplimentare, primită în intervalul de 17 zile anterior termenului-limită stabilit pentru depunerea ofertelor, solicitarea fiind considerată a fi fost transmisă tardiv.
Interne Kennung: 1590236/2026/251
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOTUL I – 1 autoutilitară tip N1, cu destinația transport marfă
Beschreibung: Caracteristicile tehnice ce trebuie să le îndeplinească autovehiculului nou ce urmează a fi achiziţionat în sistem leasing operațional pe o perioadă de 48 luni cu un rulaj maxim 150.000 km/autovehicul se regasesc in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOTUL II – 1 autoutilitară tip N1, cu destinația transport marfă
Beschreibung: Caracteristicile tehnice ce trebuie să le îndeplinească autovehiculul nou ce urmează a fi achiziţionat în sistem leasing operațional pe o perioadă de 48 luni cu un rulaj maxim 150.000 km/autovehicul se regasesc in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOTUL III – 3 autoutilitare tip N1, cu destinația utilizare multiplă
Beschreibung: Caracteristicile tehnice ce trebuie să le îndeplinească autovehiculele noi ce urmează a fi achiziţionate în sistem leasing operațional pe o perioadă de 48 luni cu un rulaj maxim 150.000 km/autovehicul se regasesc in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOTUL IV – 55 autoutilitare tip N1, cu destinația utilizare multiplă
Interne Kennung: 4