653468-2026 - Ergebnis
Finnland – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Julkipilven ylläpito- ja hallintapalvelut
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Julkipilven ylläpito- ja hallintapalvelut
Beschreibung: Tämä on jälki-ilmoitus koskien Julkipilven ylläpito- ja hallintapalvelut -hankintaa. ******************************************************************************** Business Finland (myöhemmin "Hankintayksikkö/BF") pyytää soveltuvia ehdokkaita lähettämään osallistumishakemuksen 605/27/2023 Julkipilven ylläpito- ja hallintapalvelut -hankinnan kilpailulliseen neuvottelumenettelyyn tämän osallistumispyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinnan kohteena on BF:n Microsoft-julkipilveen perustuvan pilvialustan kehittäminen, hallinta- ja ylläpitopalvelu sekä koulutuspalveluita BF asiantuntijoille ja loppukäyttäjille. Pilvialusta kattaa BF:n Azuren, Power Platformin, M365:n sekä näihin liittyvät kehittämisalustat (Azure DevOps ja GitHub) ja mahdolliset kilpailutettavaan pilvialustaan tulevat uudet palvelukokonaisuudet ja ominaisuudet, mitkä otetaan erillisprojekteilla tarvittaessa käyttöön. Hallinta- ja ylläpitopalvelu kattaa näiden pilvialustan osa-alueiden hallinnoinnin, kehittämisen ja operoinnin BF:n ohjauksessa ja palveluiden valvonnan herätteiden perusteella. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnon liitteissä. Osallitumispyynnön liitteet ovat luonnoksia ja niitä voidaan päivittää neuvottelujen aikana lopulliseen tarjouspyyntöön. Osallistumispyynnön julkaisuhetkellä hankinnan arvioitu enimmäisarvo on 2 500 000 € (alv 0 %), joka perustuu viiden (5) vuoden arvioituun tarpeeseen. Sopimus tulee olemaan alustavan arvion mukaan toistaiseksi voimassa oleva.
Interne Kennung: 605/27/2023
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. YLEISTÄ Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016, hankintalaki). Tilaaja voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan todellisesta ja perustellusta syystä (hankintalain 125 §). Osallistumishakemuksen tai tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta korvausta. Mikäli hankintayksikkö ei pääse sopimukseen tarjouskilpailun voittaneen tarjoajan kanssa, hankintayksiköllä on oikeus valita menettelyssä toiseksi tullut tarjoaja hankinnan toimittajaksi. Hankinta-asiakirjat ovat saatavissa suomen kielellä. 2. HANKINTAILMOITUS Hankinnasta on julkaistu hankintailmoitus internet-osoitteessa www.hankintailmoitukset.fi. Hankinnasta tullaan tekemään myös jälki-ilmoitus sopimuksen allekirjoittamisen jälkeen. 3. OSATARJOUKSET Hankintaa ei ole jaettu osiin. Osatarjousten jättäminen ei ole sallittua. Hankintayksikön näkemyksen mukaan hankintaa ei ole mahdollista jakaa osiin, koska nyt kysymyksessä oleva hankinta muodostaa tarkoituksenmukaisen kokonaisuuden.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000