See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kone- ja kuljetuskalusto 2027-2028 (optio 2029)
Beschreibung: Porvoon kaupungin kaupunkikehityksen toimiala pyytää tarjoustanne maanrakennuskoneista ja kuljetuskalustosta vuosille 2027–2028, hankinta sisältää mahdollisen optiokauden vuodesta 2029, päätös optiokauden käytöstä tehdään vähintään 3kk ennen sopimuskauden päättymistä. Tarjouspyyntö käsittää kaluston mahdollisine lisälaitteineen ja kuljettajan toimittamisen tilaajan käyttöön tuntityöhön. Koneita sekä kuljetuskalustoa voi tarjota yhden (1) tai useamman ja ne voivat kohdistua eri osa-alueisiin. Alla on mainittu kaikki osa-alueet, joita voi tarjota. Hankinta on jaettu yhdeksään (9) osa-alueeseen konetyyppien mukaan: 1. Tela-alustaiset kaivinkoneet (STAGE V) 2. Sähkökäyttöiset tela-alustaiset kaivinkoneet 3. Tela-alustaiset kaivinkoneet pitkäpuomilla 4. Pyöräalustaiset kaivinkoneet (STAGE V) 5. Sähkökäyttiset pyöräalustaiset kaivinkoneet 6. Pyöräalustaiset kaivinkoneet pitkäpuomilla 7. Tiehöylät (STAGE V) 8. Maansiirto kuorma-autot (EURO VI) 9. Maansiirtotraktorit (maansiirtolavalla) (STAGE V) Jokaiselle osa-alueelle muodostetaan etusijajärjestys koneluokittain hinnan perusteella. Esimerkiksi osa-alueen 1. Tela-alustaiset kaivinkoneet (STAGE V) tarjotuista koneista muodostetaan etusijajärjestys koneluokitain, KKHt 11 KKHt 14 KKHt 17 KKHt 21 jne.
Interne Kennung: 2044/02.08.00/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45500000 Vermietung von Hoch- und Tiefbaumaschinen und -geräten mit Bedienungspersonal
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Tela-alustaiset kaivinkoneet (STAGE V)
Beschreibung: Kts. liite 1a
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Sähkökäyttöiset tela-alustaiset kaivinkoneet
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Tela-alustaiset kaivinkoneet pitkäpuomilla
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Pyöräalustaiset kaivinkoneet (STAGE V)
Interne Kennung: 4-3
Los: LOT-0005
Titel: Sähkökäyttöiset pyörä-alustaiset kaivinkoneet
Interne Kennung: 5-4
Los: LOT-0006
Titel: Pyöräalustaiset kaivinkoneet pitkäpuomilla
Interne Kennung: 6-5
Los: LOT-0007
Titel: Maansiirto kuorma-autot (EURO VI)
Beschreibung: Kts. liite 1b
Interne Kennung: 8-6
Los: LOT-0008
Titel: Maansiirtotraktorit (peräkärryllä jossa maansiirtolava) (STAGE V)
Interne Kennung: 9-7
Los: LOT-0009
Titel: Tiehöylät (STAGE V)
Interne Kennung: 7-8