653545-2025 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – „ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG GMINNYCH, PARKINGÓW I CHODNIKÓW NA TERENIE GMINY RAJCZA W OKRESIE ZIMOWYM 2025-2026”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG GMINNYCH, PARKINGÓW I CHODNIKÓW NA TERENIE GMINY RAJCZA W OKRESIE ZIMOWYM 2025-2026”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA.
Interne KennungZP.271.1.NIEOGR.3.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0008
TitelZadanie 1 – Chodniki i droga gminna w Rajczy i Rycerce Dolnej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 1 – Chodniki i droga gminna w Rajczy i Rycerce Dolnej a) Chodniki w Rajczy i w Rycerce Dolnej (szacowana długość – 9,290 km, szacowana ilość wyjazdów w sezonie – 40 – odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego). - od granicy z gminą Milówka do końca chodnika - 1300 m, - od dworca PKP do nr 317 + odcinek do 231a - 1400 m, - od nr 317 do ronda w Rajczy (chodnik po dwóch stronach drogi) – 1460 m, - ul. do Soły do ul. Parkowej (chodnik po dwóch stronach drogi) –200 m, - ul. Parkowa do poczty – 300 m, - ul. Ludowa (chodnik po dwóch stronach drogi) –200 m, - od ronda w Rajczy do mostu w Rycerce Dolnej (chodnik po obu stronach drogi) –2000 m, - ul. Polna – 230 m, - ul. Ujsolska do muru sanatoryjnego (chodnik po obu stronach drogi) –500 m, - od muru sanatoryjnego do wejścia do PZOL – 100 m, - od stacji benzynowej do granicy z Ujsołami – 1000 m, - od mostu w Rycerce Dolnej do skrzyżowania z drogą do Rycerki Dolnej i do Soli – 600 m, b) Drogi gminne (szacowana długość – 0,200 km, szacowana ilość wyjazdów w sezonie – 30 – odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego) - od drogi powiatowej (koło nr 63) do nr 52 – 200 m. RAZEM: 9,490 km (ze względu na szerokość drogi, o której mowa w pkt b), zakres czynności odśnieżania wymaganych od Wykonawcy traktowany jest jako tożsamy z jego czynnościami w zakresie odśnieżania chodników, a długość wszystkich odcinków wskazanych w pkt. a) i b) wskazuje się łącznie) Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0009
TitelZadanie 2 – Chodnik w Rycerce Dolnej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 2 – Chodnik w Rycerce Dolnej (szacowania długość – 3,000 km, szacowania ilość wyjazdów w sezonie – 40 – odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego) - od skrzyżowania do Rycerki Dolnej i do Soli do końca (do nr Rycerka Dolna 249) – 3000 m, Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0010
TitelZadanie 3 – Chodnik w Rycerce Górnej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 3 – Chodnik w Rycerce Górnej (szacowania długość – 1,700 km, szacowania ilość wyjazdów w sezonie – 40 – odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego) - od przystanku autobusowego „U Suławy” do mostu „U Majerza” – 1700 m, Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0011
TitelZadanie 4 – Sołectwo Rajcza Cz. I
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 4 – Sołectwo Rajcza Cz. I (szacowania długość – 10,355 km, szacowana ilość wyjazdów w sezonie – 40 – odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego) - Koło Szewczyka (od nr 4A do wiaduktu) – 250 m, - od mostu u Szewczyka do nr 44 – 400 m, - droga za Szkołą (do nr 64) – 270 m, - od nr 70 do nr 70E – 175 m, - od nr 77A do nr 79 – 100 m, - od mostu na Dolnej Rajczy do nr 72A – 310 m, - od nr 21 do nr 24 – 75 m, - od nr 29 do nr 35 – 175 m, - od nr 37 do nr 39 – 90 m, - koło Żabki do nr 51A – 105 m, - od drogi powiatowej do nr 67C – 50 m, - od mostu na Dolnej Rajczy, koło kółka rolniczego do nr 215 – 1400 m, - od mostu na Dolnej Rajczy do nr 139A – 550 m, - od Dworca PKP do nr 172 – 300 m, - od przejazdu Wiercigrochy do kółka rolniczego + odnoga do nr 149 – 335 m, - Hulboje do nr 120A, 113B, 112D – 950 m, - do nr 106 (Na Doliny) – 250 m, - od przejazdu u Hulboi do nr 127A – 210 m, - od przejazdu Wiercigrochy do nr 125D i koło nr 123 – 480 m, - od przejazdu Wiercigrochy do nr 136C – 460 m, - od nr 139A do Dworca PKP – 350 m, - droga za torami (do nr 207) – 760 m, - do nr 203B (koło bazy pana Rybarskiego) – 80 m, - do nr 199B – 100 m, - od drogi powiatowej do nr 228A – 100 m, - do nr 237 (Pod Grapą) – 105 m, - od nr 288A do nr 239D – 435 m, - od nr 281 do nr 269 – 340 m, - od nr 281 do nr 291 – 300 m, - od nr 291 do nr 305 – 170 m, - od nr 291 do nr 297A – 450 m, - od nr 309 do nr 311B – 230 m. Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0012
TitelZadanie 5 – Sołectwo Rajcza Cz. II
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 5 – Sołectwo Rajcza Cz. II (szacowania długość – 4,785 km, szacowana ilość wyjazdów w sezonie - 40 - odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego) - ul. Wspólna – 475 m, - koło schroniska Nickulina (do 381) – 400 m, - Leśniczówka Nickulina (365D) – 225 m, - do nr 402A – 110 m, - od końca drogi powiatowej przez tzw. „Świński Rynek” do nr 413 – 1500 m, - Kuchejdy + do nr 363H, do nr 321C – 1600 m, - od nr 481 do nr 480B i do 481C – 225 m, - od drogi powiatowej (koło nr 484) do nr 492A – 250 m. Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0013
TitelZadanie 6 – Sołectwo Rajcza Cz. III
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 6 – Sołectwo Rajcza Cz. III (szacowania długość – 4,650 km, szacowana ilość wyjazdów w sezonie - 45 - odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego): - od nr 234 do nr 245, 245A, 261C, 243 i za nr 265A – 1450 m, - od nr 249 do nr 432, 444, 449, 450 – 3200 m. Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0014
TitelZadanie 7 – Ulice w centrum Rajczy
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 7 – Ulice w centrum Rajczy (szacowania długość dróg – 4,250 km, szacowana ilość wyjazdów w sezonie – 40 – odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego): - za kościołem do ul. Ujsolskiej 3A – 235 m, - ul. Do Soły, Parkowa, Ludowa – 525 m, - ul. Polna + odnogi – 1200 m, - od drogi powiatowej do parkingu za kościołem – 150 m, - od drogi powiatowej do PKP Centrum Rajcza – 305 m, - Osiedle Kusi (do ul. Ujsolskiej 10C) – 150 m, - Węglarze (do 29A) – 80 m, - droga Za piekarnią – 500 m, - droga Za rzeźnią – 250 m, - Janoty – 600 m, - Janotów Hatala – 205 m, - od drogi powiatowej do 532B – 50 m. Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0015
TitelZadanie 8 – Rycerka Dolna
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 8 – Rycerka Dolna (szacowana długość dróg – 11,420 km, szacowana ilość wyjazdów w sezonie - 40 - odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego): - od drogi powiatowej do nr 3A – 100 m, - od drogi powiatowej do nr 12E, 8A i 546 – 750 m, - od drogi powiatowej do nr 25 – 345 m, - od drogi powiatowej do nr 39 – 60 m, - od drogi powiatowej do nr 43A – 40 m, - od drogi powiatowej do nr 51 – 140 m, - od drogi powiatowej (koło nr 66) do ścieżki rowerowej – 300 m, - droga do Stacji PKP – 410 m, - od stacji PKP do nr 289, 283 i 285 – 1900 m, - od drogi powiatowej do nr 282C – 100 m, - od drogi powiatowej za nr 279A – 300 m, - od drogi powiatowej do nr 89A – 80 m, - od drogi powiatowej do nr 94 – 55 m, - od drogi powiatowej do nr 103 – 70 m, - od drogi powiatowej do nr 107 – 75 m, - od drogi powiatowej do nr 110A – 70 m, - od drogi powiatowej do nr 113A – 100 m, - od drogi powiatowej do nr 116 – 90 m, - od drogi powiatowej do ośrodka "Brzeszcze" – 60 m, - od drogi powiatowej do nr 136 – 80 m, - od drogi powiatowej do nr 132B – 180 m, - od drogi powiatowej do nr 152C – 205 m, - od drogi powiatowej (koło nr 151) do ścieżki rowerowej – 225 m, - od drogi powiatowej (koło nr 164) do ścieżki rowerowej – 260 m, - od drogi powiatowej do nr 162C – 125 m, - od drogi powiatowej (koło nr 177A) do ścieżki rowerowej – 260 m, - od drogi powiatowej do nr 183D – 155 m, - od drogi powiatowej do nr 186 i 185 – 45 m, - od drogi powiatowej do nr 192A – 110 m, - od drogi powiatowej (koło nr 199) do ścieżki rowerowej – 200 m, - od drogi powiatowej do nr 204 – 100 m, - od drogi powiatowej do placu za nr 213A – 150 m, - od drogi powiatowej (koło nr 222) do ścieżki rowerowej – 260 m, - od drogi powiatowej do nr 229C – 100 m, - od drogi powiatowej (koło nr 229A) do ścieżki rowerowej – 150 m, - od drogi powiatowej do nr 239A – 150 m, - od drogi powiatowej (koło nr 252) do ścieżki rowerowej – 100 m, - od drogi powiatowej do nr 265 – 170 m, - od drogi powiatowej (koło nr 277) do końca – 50 m, - od Zuk-u do drogi powiatowej (obok OSP Rycerka Dolna) – 800 m, - ścieżka rowerowa – 2500 m. Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0016
TitelZadanie nr 9 – Rycerka Górna Cz. I
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie nr 9 – Rycerka Górna Cz. I (szacowana długość dróg – 16,410 km, szacowana ilość wyjazdów w sezonie – 40 – odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego): - od nr 6 do nr 8 – 100 m, - do nr 27A – 320 m, - do nr 34 i nr 40 – 340 m, - do nr 47 – 60 m, - do nr 78 – 220 m, - od końca drogi powiatowej, koło nr 394 do nr 285H, do nr 290 D – 2100 m, - od drogi powiatowej do nr 57A – 60 m, - od mostu u Czanieckiego do nr 76A – 950 m, - od mostu u Czanieckiego do mostu przy Kościele i do nr 90 oraz 98C – 850 m, - od mostu przy Kościele do nr 110 – 100 m, - droga ma cmentarz – 160 m, - od drogi powiatowej do nr 135A – 110 m, - od mostu przy Kościele do mostu u Suławy i do nr 121A i 123 – 740 m, - od mostu u Suławy do nr 128 i 131 – 300 m, - Oźna (od drogi powiatowej do nr Sól 320A, Sól 346, Sól 340, Zwardoń 264A, Zwardoń 346A, Sól 349B) – 10000 m, Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0017
TitelZadanie nr 10 – Rycerka Górna Cz. II
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie nr 10 – Rycerka Górna Cz. II (szacowana długość – 11,935, szacowania ilość wyjazdów w sezonie – 40 – odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego) - od drogi powiatowej do nr 137 – 180 m, - od drogi powiatowej do nr 150 – 65 m, - od drogi powiatowej do nr 153 – 50 m, - od drogi powiatowej do nr 166 i do nr 172A – 215 m, - od drogi powiatowej do nr 177A – 150 m, - od drogi powiatowej do nr 179 – 160 m, - od drogi powiatowej do nr 186 – 50 m, - od drogi powiatowej do nr 196 – 70 m, - od drogi powiatowej do nr 204A – 50 m, - od nr 211 do nr 211A – 180 m, - od nr 219 do nr 212 – 300 m, - od drogi powiatowej do nr 246 – 140 m, - od drogi powiatowej do nr 250A – 100 m, - od drogi powiatowej do nr 252A – 90 m, - od drogi powiatowej do nr 257 – 100 m, - od drogi powiatowej do nr 265B – 50 m, - od drogi powiatowej do nr 278A, 271A, 266 – 600 m, - od drogi powiatowej do nr 306 – 210 m, - od Kaplicy w Kolonii do nr 322A, 328B, 367 – 2300 m, - od nr 328B do nr 325 – 550 m, - od Kaplicy w Kolonii do nr 361 i do drogi powiatowej obok nr 361A – 1100 m, - od drogi powiatowej do nr 500 – 200 m, - od drogi powiatowej do nr 353C (przejazd drogą obok nr 349B) – 310 m, - od drogi powiatowej do nr 380 – 65 m, - od skrzyżowania (koło nr 380E) w stronę drogi na Przegibek – 650 m, - od skrzyżowania (koło nr 380E) do leśniczówki (obok nr 387B) – 1000 m, - droga na Przegibek + droga po Przegibku – 3000 m. Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0018
TitelZadanie 11 – Sól
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 11 – Sól (szacowana długość dróg – 12,860 km, szacowana ilość wyjazdów w sezonie – 40 – odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego): - Polana – 775 m, - od nr 74A do nr 75 – 750 m, - od nr 68J do nr 65A, nr 71, nr 73A – 1500 m, - koło stacji PKP do nr 87 i nr 94B – 1550 m, - od nr 29A do nr 43 – 250 m, - od drogi powiatowej do nr 13A i 17A – 700 m, - od nr 22 do nr 20A – 120 m, - od drogi powiatowej do nr 7A i 8 – 300 m, - od nr 3B do nr 55 – 1200 m, - od nr 111 do nr 109 – 90 m, - od nr 135A do nr 136C – 90 m, - od nr 158 do nr 160A – 160 m, - od nr 175A do nr 180 – 300 m, - od nr 184 do 166A – 200 m, - od drogi powiatowej do tężni solankowej – 260 m, - od drogi powiatowej do nr 181 – 150 m, - od nr 186 do nr 193A – 210 m, - od drogi powiatowej do nr 193 – 70 m, - od drogi powiatowej do nr 203D – 270 m, - od drogi powiatowej do nr 210C – 100 m, - od drogi powiatowej do nr 216 – 75 m, - od nr 228 do nr 197 – 950 m, - od drogi powiatowej do nr 236 – 150 m, - od drogi powiatowej do nr 239 – 30 m, - od nr 243A – 150 m, - od drogi powiatowej do nr 251A i 251B – 100 m, - od drogi powiatowej do nr 261A – 160 m, - od drogi powiatowej do nr 265 – 140 m, - od drogi powiatowej do nr 281 – 70 m, - od drogi powiatowej do nr 286 – 50 m, - od drogi powiatowej do nr 289A – 160 m, - od drogi powiatowej do nr 297A – 500 m, - od nr 318 do nr 309 – 410 m, - od drogi powiatowej do nr 304 – 150 m, - od drogi powiatowej do nr 299 – 110 m, - od drogi powiatowej do nr 362B – 300 m, - Międzymiodowiec – 310 m. Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0019
TitelZadanie 12 – Sól-Kiczora
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 12 – Sól-Kiczora (szacowania długość dróg – 6,940 km, szacowana ilość wyjazdów w sezonie – 40 – odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego): - od drogi powiatowej do nr 84 – 115 m, - od drogi powiatowej przy nr 191 do nr 202B – 560 m, - od drogi powiatowej przy nr 317 do nr 198 i 183A – 820 m, - od nr 280A do nr 182 – 450 m, - od nr 182 do nr 173 – 540 m, - od drogi powiatowej do nr 175B – 60 m, - od nr 173 do drogi powiatowej (wyjazd koło nr 298) – 460 m, - od nr 260 do nr 170F – 175 m, - od nr 289 do nr 168 – 300 m, - do kościoła w Soli-Kiczorze – 60 m, - od drogi powiatowej do nr 273B, 144, 163A – 365 m, - od drogi powiatowej do nr 146A – 150 m, - od drogi powiatowej do Kapliczki – 1500 m, - do nr 140 – 320 m, - od Kapliczki za Domek przy Rykowisku – 235 m, - na „Pobaskę” – 830 m. Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0020
TitelZadanie 13 – Zwardoń
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 13 – Zwardoń (szacowana długość – 18,330 km, szacowana ilość wyjazdów w sezonie – 40 – odśnieżanie i usuwanie śliskości przy użyciu materiału uszorstniającego): - Stańcówka - od drogi głównej do nr 137A, do nr 146, do nr Zwardoń 141, do nr 154 – 4000 m, - od nr 154 do nr 172 – 300 m, - od nr 154 do nr 6 i nr 200B – 2500 m, - od nr 200B do granicy sołectwa (obok nr 193A) – 1000 m, - od nr 200B do Kościoła w Zwardoniu, do nr 31 i do nr 17 (obok nr 39B) -1900 m, - od nr 17 do nr 45A – 310 m, - od Kościoła w Zwardoniu do nr 63, nr 70 i nr 114B – 1500 m, - do nr 116 – 100 m, - od drogi głównej do nr 121 – 120 m, - od drogi powiatowej od drogi głównej do nr 187 – 150 m, - od nr 90b do zakrętu nr 241A – 110 m, - od nr 117 do nr 113A – 100 m, - od drogi głównej do nr Laliki 164 – 340 m, - od granicy sołectwa (koło nr 204A) do nr 213 – 800 m, - od nr 213 do nr 233A – 600 m, - do nr 242A – 300 m, - od nr 213 do nr 208 – 800 m, - od nr 213 do nr 223, 248A, 264A i do granicy państwa – 3400 m. Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0021
TitelZadanie 14 – parkingi w Rajczy
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 14 – parkingi w Rajczy (szacowana wielkość – 7150 m2, szacowana ilość odśnieżań w sezonie – 10) - parking przy CKiS – 200 m2 - parking za cmentarzem – 1700 m2 - parking przy ośrodku zdrowia – 700 m2 - parking przy przedszkolu – 1300 m2 - parking za kościołem – 1000 m2 - parking przed Urzędem Gminy – 850 m2 - parking za Urzędem Gminy – 400 m2 - parking koło szkoły – 1000 m2 Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0022
TitelZadanie 15 – parkingi w Rycerce Dolnej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 15 – parkingi w Rycerce Dolnej (szacowana wielkość – 1740 m2, szacowana ilość odśnieżań w sezonie – 10) - parkingi koło szkoły – 1000 m2 - parking przy kościele – 180 m2 - parking koło OSP – 560 m2 Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0023
TitelZadanie 16 – parkingi w Rycerce Górnej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 16 – parkingi w Rycerce Górnej (szacowana wielkość – 2500 m2, szacowana ilość odśnieżań w sezonie – 10) - parking przy kościele – 1500 m2, - parking przy szkole – 1000 m2 Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0024
TitelZadanie 17 – parkingi w Soli
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 17 – parkingi w Soli (szacowana wielkość – 1800 m2, szacowana ilość odśnieżań w sezonie – 10) - parking przy kościele – 500 m2, - parking koło OSP – 500 m2, - parking przy szkole – 800 m2. Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0025
TitelZadanie 18 – parkingi w Soli-Kiczorze
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 18 – parkingi w Soli-Kiczorze (szacowana wielkość – 380 m2, szacowana ilość odśnieżań w sezonie – 10) - parking przy świetlicy środowiskowej – 200 m2 - parking koło kościoła – 180 m Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.
LosLOT-0026
TitelZadanie 19 – parkingi i place w Zwardoniu
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług zimowego utrzymania dróg gminnych, parkingów i chodników w okresie zimowym 2025-2026 na terenie Gminy Rajcza – 19 ZADAŃ STANOWIACYCH ODRĘBNE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA. 2. Czynności związane z zimowym utrzymaniem dróg: a) odśnieżanie dróg: na odcinkach objętych zadaniami, b) usuwanie śliskości zimowej dróg, c) odśnieżanie parkingów i placów (wskazanych w zadaniach 14, 15, 16, 17, 18, 19) zgodnie z wykazem dróg stanowiących załącznik nr 8 do SWZ UWAGA I: Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia na swój koszt niezbędnej dla prawidłowego wykonania usług ilości materiałów uszorstniających i rozmrażających – dopuszczonych do stosowania zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960) i używania przy wykonaniu zamówienia wyłącznie takich materiałów. Zamawiający poza powyższymi nie formułuje dalszych wymagań, co do użytych materiałów uszorstniających, które może stanowić piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm (ostry piasek), czy rozmrażających. Całość usługi zostanie wykonana wg wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. 3. Pracami powyższymi zostaną objęte następujące ciągi dróg (ZADANIA): Zadanie 19 – parkingi i place w Zwardoniu (szacowana wielkość – 1910 m2, szacowana ilość odśnieżań w sezonie – 10). - parking koło kościoła – 300 m2 - parking koło OSP – 450 m2 - parking koło cmentarza – 500 m2 - parking koło szkoły – 160 m2 - plac do nawracania autobusów „Na Mycie” – 500 m2 Szczegóły opisano w rozdziale II SWZ.