See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de achizitie publică de materiale sanitare divizate pe 80 loturi
Beschreibung: Acord-cadru de achizitie publică de materiale sanitare divizate pe 80 loturi pentru 24 luni, conform caietului de sarcini si anexei la caietul de sarcini Nota: Conform prevederilor O.U.G. 107/ 2017 Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile.
Interne Kennung: 4243983/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Senzor de glicemie ICAN CGM i3
Beschreibung: Senzor de glicemie ICAN CGM i3. Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,920 - 4,800 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 604,800.00 - 1,512,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 80 - 120 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 37,800.00 lei.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Cateter ventricular cerebral extern
Beschreibung: Cateter ventricular cerebral extern Cantitate minima-maxima acord cadru= 40 - 80 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 58,000.00 - 116,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 3 - 6 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 8,700.00 lei.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Conector in Y din titan compatibil RMN folosit in drenajele pentru hidrocefalie
Beschreibung: Conector in Y din titan compatibil RMN folosit in drenajele pentru hidrocefalie Cantitate minima-maxima acord cadru= 2 - 4 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,300.00 - 2,600.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,300.00 lei.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Clipsuri hemostatice pentru scalp Raney din plastic sterile pentru utilizare unica
Beschreibung: Clipsuri hemostatice pentru scalp Raney din plastic sterile pentru utilizare unica. Cantitate minima-maxima acord cadru= 1000 - 2000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 5,710.00 - 11,420.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100 - 200 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,142.00 lei.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Clipsuri hemostatice pentru scalp Raney din material resterilizabil
Beschreibung: Clipsuri hemostatice pentru scalp Raney din material resterilizabil Cantitate minima-maxima acord cadru= 100 - 200 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,633.00 - 3,266.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 20 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 326.60 lei.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Cateter de drenaj lombar extern
Beschreibung: Cateter de drenaj lombar extern Cantitate minima-maxima acord cadru= 20 - 40 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 17,000.00 - 34,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 4 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,400.00 lei.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Ciment acrilic cranioplastie
Beschreibung: Ciment acrilic cranioplastie Cantitate minima-maxima acord cadru= 4 - 8 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 2,800.00 - 5,600.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,400.00 lei.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Placa cervicala laminoplastie cu 3-4 suruburi de fixare
Beschreibung: Placa cervicala laminoplastie cu 3-4 suruburi de fixare Cantitate minima-maxima acord cadru= 20 - 40 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 52,000.00 - 104,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 5,200.00 lei.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 10 x10 mm buc
Beschreibung: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 10 x10 mm buc. Cantitate minima-maxima acord cadru= 200 - 400 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 14,000.00 - 28,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 20 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,400.00 lei.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 10 x20 mm
Beschreibung: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 10 x20mm Cantitate minima-maxima acord cadru= 200 - 400 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 14,000.00 - 28,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 20 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,400.00 lei.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 12,5x 12,5 mm
Beschreibung: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 12,5x 12,5 mm Cantitate minima-maxima acord cadru= 100 - 200 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 7,000.00 - 14,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 5 - 10 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 700.00 lei.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 12,5 x 50 mm
Beschreibung: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 12,5x 50 mm Cantitate minima-maxima acord cadru= 300 - 600 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 21,000.00 - 42,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 30 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,200.00 lei.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 12,5 x 75 mm
Beschreibung: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 12,5 x 75 mm Cantitate minima-maxima acord cadru= 300 - 600 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 21,000.00 - 42,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 30 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,200.00 lei.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 15x20 mm
Beschreibung: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 15x20 mm Cantitate minima-maxima acord cadru= 50 - 100 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 3,500.00 - 7,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 5 - 10 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 700.00 lei.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 15 x 30 mm
Beschreibung: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 15 x 30 mm Cantitate minima-maxima acord cadru= 50 - 100 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 3,500.00 - 7,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 5 - 10 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 700.00 lei.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 20x 25 mm
Beschreibung: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 20x 25 mm Cantitate minima-maxima acord cadru= 50 - 100 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 3,500.00 - 7,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 5 - 10 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 700.00 lei.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 20 x 75mm
Beschreibung: Pansamente sterile cu fir radioopac pentru neurochirurgie spinala si craniana 20 x 75mm Cantitate minima-maxima acord cadru= 50 - 100 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 3,500.00 - 7,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 5 - 10 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 700.00 lei.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Burghiu ( twist drill) compatibil cu motorul Aesculap Cod 188R
Beschreibung: Burghiu ( twist drill) compatibil cu motorul Aesculap Cod 188R Cantitate minima-maxima acord cadru= 10 - 20 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 4,760.00 - 9,520.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 952.00 lei.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Burghiu ( twist drill) compatibil cu motorul Aesculap Cod 189R
Beschreibung: Burghiu ( twist drill) compatibil cu motorul Aesculap Cod 189R Cantitate minima-maxima acord cadru= 10 - 20 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 4,760.00 - 9,520.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 952.00 lei.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Piesa de mana dreapta de 36 KHz pentru aspiratorul cu ultrasunete CUSA EXCEL
Beschreibung: Piesa de mana dreapta de 36 KHz pentru aspiratorul cu ultrasunete CUSA EXCEL Cantitate minima-maxima acord cadru= 2 - 4 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 2,420.00 - 4,840.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 2,420.00 lei.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Varf CUSA EXCEL 36 KHz de precizie scurt, diametru 1.14mm, lungime 5.64cm, cod C4606S
Beschreibung: Varf CUSA EXCEL 36 KHz de precizie scurt, diametru 1.14mm, lungime 5.64cm, cod C4606S Cantitate minima-maxima acord cadru= 2 - 4 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 7,830.00 - 15,660.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 7,830.00 lei.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Varf CUSA EXCEL 36 KHz de precizie curbat, extins, diametru 1.14mm, lungime 12.5cm, cod C4608S
Beschreibung: Varf CUSA EXCEL 36 KHz de precizie curbat, extins, diametru 1.14mm, lungime 12.5cm, cod C4608S Cantitate minima-maxima acord cadru= 2 - 4 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 4,984.00 - 9,968.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,984.00 lei.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Varf CUSA EXCEL 36 KHz micro extins, curbat, diametru 1.57mm, lungime 12.15 cm, cod C4611S
Beschreibung: Varf CUSA EXCEL 36 KHz micro extins, curbat, diametru 1.57mm, lungime 12.15 cm, cod C4611S Cantitate minima-maxima acord cadru= 2 - 4 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 5,184.00 - 10,368.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 5,184.00 lei.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Varf CUSA EXCEL 36 KHz standard extins , curbat, diametru 1.98mm, lungime 11.44 cm, cod C4614S
Beschreibung: Varf CUSA EXCEL 36 KHz standard extins , curbat, diametru 1.98mm, lungime 11.44 cm, cod C4614S Cantitate minima-maxima acord cadru= 2 - 4 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 5,184.00 - 10,368.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 5,184.00 lei.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Varf CUSA EXCEL 36 KHz standard scurt, diametru 1.98mm, lungime 4.57 cm, cod C4612S
Beschreibung: Varf CUSA EXCEL 36 KHz standard scurt, diametru 1.98mm, lungime 4.57 cm, cod C4612S Cantitate minima-maxima acord cadru= 2 - 4 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 5,184.00 - 10,368.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 5,184.00 lei.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Set tuburi BOX 6 EXCEL 36 KHz
Beschreibung: Set tuburi BOX 6 EXCEL 36 KHz Cantitate minima-maxima acord cadru= 10 - 20 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 12,100.00 - 24,200.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 2,420.00 lei.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Sistem de masurare a presiunii intracraniene cu drenaj extern
Beschreibung: Sistem de masurare a presiunii intracraniene cu drenaj extern Cantitate minima-maxima acord cadru= 20 - 40 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 42,000.00 - 84,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,200.00 lei.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Seringa 100 ml compatibilă cu injectomatul NEMOTO DUAL HEAD/buc
Beschreibung: Seringa 100 ml compatibilă cu injectomatul NEMOTO DUAL HEAD/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 360 - 720 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 14,968.80 - 29,937.60 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 30 - 90 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,742.20 lei.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Seringa 200 ml compatibilă cu injectomatul NEMOTO DUAL HEAD/buc
Beschreibung: Seringa 200 ml compatibilă cu injectomatul NEMOTO DUAL HEAD/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 240 - 480 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 13,068.00 - 26,136.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 20 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,267.00 lei.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Tub conector spiralat pentru conectare pa pacient, lungime 150cm
Beschreibung: Tub conector spiralat pentru conectare pa pacient, lungime 150cm Cantitate minima-maxima acord cadru= 240 - 480 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 2,592.00 - 5,184.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 20 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 648.00 lei.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Tub conector cu supape și camera de picurare
Beschreibung: Tub conector cu supape și camera de picurare Cantitate minima-maxima acord cadru= 240 - 480 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 16,200.00 - 32,400.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 20 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,050.00 lei.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Tub conector cu valva, lungime 20cm
Beschreibung: Tub conector cu valva, lungime 20cm Cantitate minima-maxima acord cadru= 840 - 1680 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 11,415.60 - 22,831.20 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 70 - 210 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 2,853.90 lei.
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Tub conector spiralat în Y cu valva
Beschreibung: Tub conector spiralat în Y cu valva Cantitate minima-maxima acord cadru= 240 - 480 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 4,881.60 - 9,763.20 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 20 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,220.40 lei.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Sistem drenaj toracic bicameral – aspiratie umeda 1150 ml
Beschreibung: Sistem drenaj toracic bicameral – aspiratie umeda 1150 ml Cantitate minima-maxima acord cadru= 60 - 120 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 12,900.00 - 25,800.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 5 -15 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,225.00 lei.
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Sistem drenaj toracic tricameral – aspiratie umeda 2400 ml
Beschreibung: Sistem drenaj toracic tricameral – aspiratie umeda 2400 ml Cantitate minima-maxima acord cadru= 60 - 120 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 19,800.00 - 39,600.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 5 -15 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,950.00 lei.
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Sistem de aspiratie si drenaj toracic echivalent Sinapi Chest Drain
Beschreibung: Sistem de aspiratie si drenaj toracic echivalent Sinapi Chest Drain Cantitate minima-maxima acord cadru= 120 - 240 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 27,000.00 - 54,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 30 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 6,750.00 lei.
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Basket de extractie calculi hibrid nitinol Dakota
Beschreibung: Basket de extractie calculi hibrid nitinol Dakota Cantitate minima-maxima acord cadru= 12 - 24 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 12,000.00 - 24,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 3 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,000.00 lei.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Teaca de acces ureteral Navigator HD
Beschreibung: Teaca de acces ureteral Navigator HD Cantitate minima-maxima acord cadru= 12 - 24 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 19,200.00 - 38,400.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1 - 3 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,800.00 lei.
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Set drenaj urinar înalt - marimi 8F, 10F, 12F
Beschreibung: Set drenaj urinar înalt - marimi 8F, 10F, 12F Cantitate minima-maxima acord cadru= 240 - 480 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 43,200.00 -- 86,400.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 20 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 10,800.00 lei.
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Nebulizator pentru aparatele de ventilatie artificiala - compatibil cu conexiunea Y a aparatului de ventila'ie sau umidificator/buc
Beschreibung: Nebulizator pentru aparatele de ventilatie artificiala - compatibil cu conexiunea Y a aparatului de ventila'ie sau umidificator/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 240 - 480 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 247,440.00 - 494,880.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 20 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 61,860.00 lei.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Filtre antibacteriene și virale pentru adult
Beschreibung: Filtre antibacteriene și virale pentru adult Cantitate minima-maxima acord cadru= 36,000 - 37,500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 396,000.00 - 412,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1,500 - 9,000 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 99,000.00 lei.
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Sonde Dormia, dimensiuni 1,9 CH/FR, 3 CH/FR, 4 CH/FR
Beschreibung: Sonde Dormia, dimensiuni 1,9 CH/FR, 3 CH/FR, 4 CH/FR Cantitate minima-maxima acord cadru= 288 - 300 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 110,880.00 - 115,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 12 - 72 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 27,720.00 lei.
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Ace de paracenteza/toracenteza /buc
Beschreibung: Ace de paracenteza/toracenteza /buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 480 - 500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 27,840.00 - 29,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 20 -120 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 6,960.00 lei.
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Ace punctie camera implantabila/buc
Beschreibung: Ace punctie camera implantabila/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 2,400 - 2,500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 36,000.00 - 37,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100 - 600 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 9,000.00 lei.
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Ace punctie spinala, Pencil Point, 18G (100 buc), 20G(100 buc), 23G (1.000 buc ), 25G (1.000buc)
Beschreibung: Ace punctie spinala, Pencil Point, 18G (100 buc), 20G(100 buc), 23G (1.000 buc ), 25G (1.000buc) Cantitate minima-maxima acord cadru= 52,800 - 55,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,478,400.00 - 1,540,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 2,200 - 13,200 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 369,600.00 lei.
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Ace punctie sternala uu/buc
Beschreibung: Ace punctie sternala uu/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 720 - 750 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 54,720.00 - 57,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 30 - 180 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 13,680.00 lei.
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Aeratoare timpane/buc
Beschreibung: Aeratoare timpane/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 480 - 500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 23,520.00 - 24,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 20 - 120 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 5,880.00 lei.
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Balon de ventilatie nou nascuti/buc
Beschreibung: Balon de ventilatie nou nascuti/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 48 - 50 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 5,760.00 - 6,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 2 - 12 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,440.00 lei.
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Balon resuscitare pentru adulti/buc
Beschreibung: Balon resuscitare pentru adulti/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 240 - 250 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 28,800.00 - 30,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 7,200.00 lei.
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Balon resuscitare pentru copii/buc
Beschreibung: Balon resuscitare pentru copii/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 120 - 125 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 14,400.00 - 15,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 5 - 30 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,600.00 lei.
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Bandaj elastic abdominal postoperator/buc - G2, 75-85cm;
Beschreibung: Bandaj elastic abdominal postoperator/buc - G2, 75-85cm; Cantitate minima-maxima acord cadru= 240 - 250 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 17,520.00 - 18,250.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,380.00 lei.
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: CANULA TRAHEALA CU BALONAS CU MANDREN (CANULA INTERNA)/buc
Beschreibung: CANULA TRAHEALA CU BALONAS CU MANDREN (CANULA INTERNA)/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 240 - 250 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 60,960.00 - 63,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 15,240.00 lei.
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Canule rectale/buc
Beschreibung: Canule rectale/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 9,600 - 10,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 27,840.00 - 29,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 400 - 2,400 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 6,960.00 lei.
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Ciorap tubular 10 cm /m
Beschreibung: Ciorap tubular 10 cm /m Cantitate minima-maxima acord cadru= 4,800 - 5,000 m. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 14,400.00 - 15,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 200 - 1,200 m. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,600.00 lei.
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Ciorap tubular 7 cm /m
Beschreibung: Ciorap tubular 7 cm /m Cantitate minima-maxima acord cadru= 4,800 - 5,000 m. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 9,600.00 - 10,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 200 - 1,200 m. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 2,400.00 lei.
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Dispozitiv pentru administrare intraosoasa -adulti-2 buc si copii-2 buc/kit
Beschreibung: Dispozitiv pentru administrare intraosoasa -adulti-2 buc si copii-2 buc/kit Cantitate minima-maxima acord cadru= 96 - 100 kituri. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 47,040.00 - 49,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 4 - 24 kituri. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 11,760.00 lei.
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Electrod de rezectie prostata - tip ansa(bucla)/buc
Beschreibung: Electrod de rezectie prostata - tip ansa(bucla)/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 720 - 750 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 216,000.00 - 225,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 30 - 180 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 54,000.00 lei.
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Electrod de rezectie prostata - tip buton/buc
Beschreibung: Electrod de rezectie prostata - tip buton/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 720 - 750 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 216,000.00 - 225,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 30 -180 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 54,000.00 lei.
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Fasa elastica 10 cm x 5m pentru compresie puternica/buc
Beschreibung: Fasa elastica 10 cm x 5m pentru compresie puternica/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 7,200 - 7,500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 201,600.00 - 210,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 300 -1,800 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 50,400.00 lei.
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Fasa elastica 8 cm x 5 m pentru compresie puternica/buc
Beschreibung: Fasa elastica 8 cm x 5 m pentru compresie puternica/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 7,200 - 7,500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 172,800.00 - 180,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 300 -1,800 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 43,200.00 lei.
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Fixator sonde IOT/buc
Beschreibung: Fixator sonde IOT/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 5,280 - 5,500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 50,160.00 - 52,250.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 220.00 - 1,320 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 12,540.00 lei.
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Folie izoterma arsi/buc
Beschreibung: Folie izoterma arsi/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,120 - 3,250 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 18,720.00 - 19,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 130 - 780 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,680.00 lei.
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Halat u.f (halat vizitatori u.f.)
Beschreibung: Halat u.f (halat vizitatori u.f.) Cantitate minima-maxima acord cadru= 600,000 - 625,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,500,000.00 - 1,562,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 25,000 - 150,000 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 375,000.00 lei.
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Huse microscop operator echivalent MOLLER WEDEL/buc
Beschreibung: Huse microscop operator echivalent MOLLER WEDEL/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,200 - 1,250 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 174,000.00 - 181,250.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 50 - 300 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 43,500.00 lei.
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Mandren pentru sonde IOT/buc
Beschreibung: Mandren pentru sonde IOT/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,440 - 1,500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 7,920.00 - 8,250.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 60 - 360 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,980.00 lei.
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Masca faciala completa CPAP - M = 72buc, S = 36 buc
Beschreibung: Masca faciala completa CPAP - M = 72buc, S = 36 buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 480 - 500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 158,400.00 - 165,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 20 - 120 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 39,600.00 lei.
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Masca O2 pentru traheostoma/buc
Beschreibung: Masca O2 pentru traheostoma/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 480 - 500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 6,960.00 - 7,250.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 20 - 120 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,740.00 lei.
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Plasa eventratie - echivalent DIPROMED BASIC M /buc
Beschreibung: Plasa eventratie - echivalent DIPROMED BASIC M /buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 960 - 1,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 92,160.00 - 96,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 40 - 240 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 23,040.00 lei.
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Plasa eventratie - echivalent DIPROMED EVOLUTION/buc
Beschreibung: Plasa eventratie - echivalent DIPROMED EVOLUTION/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 96 - 100 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 6,528.00 - 6,800.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 4 - 24 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,632.00 lei.
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Proteze sintetice - DACRON bifurcate aortice 16/8; 14/7/buc
Beschreibung: Proteze sintetice - DACRON bifurcate aortice 16/8; 14/7/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 240 - 250 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 216,000.00 - 225,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 54,000.00 lei.
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Senzor monitor Philips/buc
Beschreibung: Senzor monitor Philips/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,000 - 3,125 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 75,000.00 - 78,125.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 125 - 750 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 18,750.00 lei.
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Seringă de 1 ml cu ac detasabil
Beschreibung: Seringă de 1 ml cu ac detasabil Cantitate minima-maxima acord cadru= 240,000 - 250,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 57,600.00 - 60,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10,000 - 60,000 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 14,400.00 lei.
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Sistem drenaj aspirativ 500ml/buc
Beschreibung: Sistem drenaj aspirativ 500ml/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 2,400 - 2,500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 108,000.00 - 112,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100 - 600 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 27,000.00 lei.
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Sonde PEZZER/buc
Beschreibung: Sonde PEZZER/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 480 - 500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 3,888.00 - 4,050.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 20 - 120 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 972.00 lei.
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Splint nazal extern/buc
Beschreibung: Splint nazal extern/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 240 - 250 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 12,000.00 - 12,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 60 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,000.00 lei.
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Vata ortopedica 20 cm
Beschreibung: Vata ortopedica 20 cm Cantitate minima-maxima acord cadru= 24,000 - 25,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 112,800.00 - 117,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1,000 - 6,000 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 28,200.00 lei.
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Adaptor vacutainer Luer Lock, albastru, steril pentru colectarea sangelui, pentru catetere si dispozitive de perfuzie
Beschreibung: Adaptor vacutainer Luer Lock, albastru, steril pentru colectarea sangelui, pentru catetere si dispozitive de perfuzie. Cantitate minima-maxima acord cadru= 120,000 - 125,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 72,000.00 - 75,000.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 5.000 - 30.000 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 18,000.00 lei.
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Plasturi pentru inlocuirea suturilor chirurgicale 6*101mm/buc
Beschreibung: Plasturi pentru inlocuirea suturilor chirurgicale 6*101mm/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 26,400 - 27,500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 26,400.00 - 27,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1,100 - 6,600 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 6,600.00 lei.
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Plasturi pentru inlocuirea suturilor chirurgicale 6*76mm/buc
Beschreibung: Plasturi pentru inlocuirea suturilor chirurgicale 6*76mm/buc Cantitate minima-maxima acord cadru= 36,000 - 37,500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 36,000.00 - 37,500.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1,500 - 9,000 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 9,000.00 lei.
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Comprese nesterile tifon 10*20cm*100comprese/pachet
Beschreibung: Comprese nesterile tifon 10*20cm*100comprese/pachet Cantitate minima-maxima acord cadru= 38,400 - 40,000 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,402,368.00 - 1,460,800.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1,600 - 9,600 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 350,592.00 lei.
Interne Kennung: 80