2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej czynnej na potrzeby budynków i obiektów Miasta i Gminy Serock i jej Jednostek Organizacyjnych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej (i odkup wytworzonej w instalacjach OZE) w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (Dz.U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) w prognozowanej łącznej ilości 2796,100 MWh dla Miasta i Gminy Serock oraz jej Jednostek Organizacyjnych w okresie od dnia 1.01.2026r. do dnia 31.12.2026r.
Interne Kennung: PRI.271.2.26.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej (i odkup wytworzonej w instalacjach OZE) w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (Dz.U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) w prognozowanej łącznej ilości 2796,100 MWh dla Miasta i Gminy Serock oraz jej Jednostek Organizacyjnych wymienionych w załączniku nr 7 do SWZ w okresie od dnia 1.01.2026r. do dnia 31.12.2026r. Przewidywana ilości dostarczanej energii elektrycznej została określona w oparciu o punkty poboru energii (PPE) wskazane w załączniku nr 8 do SWZ. 2) Wykonawca w dniu podpisania umów z Zamawiającym oraz jego Jednostkami Organizacyjnymi winien posiadać zawarte umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z operatorami systemu dystrybucyjnego: PGE DYSTRYBUCJA S.A., (Odział W-wa) oraz ENERGA Operator S.A. 3) Podana w ppkt 1) wielkość wolumenu energii jest wartością szacowaną i może ulec zmianie. Wykonawca nie będzie domagał się jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu, a rozliczenie nastąpi w oparciu o ilość rzeczywistego zużycia według stawek zaoferowanych w ofercie ceny energii stanowiącej podstawę do zawarcia niniejszej umowy. 4) W ramach prawa opcji Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia ilości energii elektrycznej będącej przedmiotem sprzedaży o 20% w stosunku do wolumenu opisanego w ppkt 1). W takim przypadku rozliczenie energii dostarczonej w ramach prawa opcji nastąpi w oparciu o zaoferowane w ofercie ceny energii stanowiącej podstawę zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia. 5) Wykonawcy nie przysługuje względem Zamawiającego jakiekolwiek roszczenie z tytułu skorzystania z prawa opcji opisanego w ppkt 4). 6) Sprzedaż energii elektrycznej powinna być zgodna z postanowieniami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy. 7) Zamawiający i jednostki organizacyjne Zamawiającego nie mają zawartych umów lub aneksów w ramach akcji promocyjnych lojalnościowych. 8) Zamawiający informuje, że nie posiada zawartych umów kompleksowych na sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji. 9) Zamawiający informuje, że wszystkie PPE wyszczególnione w wykazie posiadają miesięczne okresy rozliczeniowe. Okresy rozliczeniowe mogą ulec zmianie w wyniku podjętych przez Zamawiającego decyzji.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach prawa opcji Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia ilości energii elektrycznej będącej przedmiotem sprzedaży o 20% w stosunku do wolumenu opisanego w SWZ. W takim przypadku rozliczenie energii dostarczonej w ramach prawa opcji nastąpi w oparciu o zaoferowane w ofercie ceny energii stanowiącej podstawę zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia.