653705-2026 - Wettbewerb
Schweden – Sonstige gemeinschaftliche, soziale und persönliche Dienste – Skyddsrumsåtgärder
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Skyddsrumsåtgärder
Beschreibung: Ramavtal gällande skyddsrumsåtgärder. Se omfattning i AFD.1, AFA.21. Detta ramavtal kommer ersätta Hyresbostäders befintliga DIS gällande skyddsrumsåtgärder med Unr 14/2023.
Interne Kennung: Unr 14/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98000000 Sonstige gemeinschaftliche, soziale und persönliche Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45216129 Unterstände, 45453100 Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Title: Skyddsrumsåtgärder
Internal identifier: Unr 14/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98000000 Other community, social and personal services
Additional classification (cpv): 45216129 Protective shelters, 45453100 Refurbishment work
5. Lot
Lot: LOT-0000
653705-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Andra samhälleliga och personliga tjänster – Skyddsrumsåtgärder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkyddsrumsåtgärder
Intern identifierareUnr 14/2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45216129 Skyddsrum, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000