2. Verfahren
Verfahren
Titel: Invitation til markedsdialog vedrørende udbud af Soft FM bundle
Beschreibung: Kriminalforsorgen planlægger et udbud af facility management-ydelser. Kontrakten indbefatter ydelser i Kriminalforsorgen på omkring 100 lokationer i hele Danmark. Som led i forberedelserne ønsker Kriminalforsorgen at gennemføre en markedsdialog med relevante aktører. Formålet med afholdelse af markedsdialogen er at afstemme det kommende udbud med markedets aktører og kompetencer. Yderligere oplysninger fremgår af en invitation til markedsdialog, som er tilgængelig i udbudssystemet. Tilkendegivelse af interesse i deltagelse i markedsdialog kan kun ske i udbudssystemet.
Interne Kennung: S 2508-068
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45222300 Ingenieurarbeiten für Sicherheitsanlagen, 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 77314000 Grundstückspflege, 90911300 Fensterreinigung, 98341120 Portierdienste, 98341140 Hausmeisterdienste