2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa zestawu elementów do automatyki w ramach projektu pn.: „Jestem zawodowcem 3.0” w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. E. Abramowskiego Katowicach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu elementów do automatyki do pracowni elektronicznej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ – będący równocześnie Opisem oferowanego sprzętu. Informacje dodatkowe: Opis Oferowanego Sprzętu należy złożyć przy ofercie, zgodnie ze wzorem, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ (czyli w dacie składania ofert), gdyż skonkretyzowanie w nim świadczenia, które zostanie spełnione w razie wyboru oferty jako najkorzystniejszej, składa się na treść oferty. Przy czym na treść oferty składają się wyłącznie te pozycje w „Opisie Oferowanego Sprzętu”, w których Wykonawcy winni nie tylko potwierdzić zgodność parametrów oferowanego urządzenia z minimalnymi wymaganiami Zamawiającego - na zasadzie „spełnia/ nie spełnia”, lecz podać pełną nazwę producenta, typ i model oferowanego sprzętu w celu jego jednoznacznej identyfikacji i/lub skonkretyzować wielkości parametrów technicznych lub cechy oferowanych urządzeń. Sprecyzowanie tych informacji jest bowiem dla Zamawiającego niezbędne do przeprowadzenia postępowania i składa się na treść oferty. Dlatego też, ewentualne niezłożenie Opisu Oferowanego Sprzętu w dacie składania ofert, albo niewypełnienie, lub nieprawidłowe wypełnienie Opisu Oferowanego Sprzętu, uniemożliwiające Zamawiającemu identyfikację oferowanego urządzenia, albo niemożność ustalenia: czy oferowane urządzenia spełniają minimalne wymagania techniczne o których mowa we wzorze stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ, spowoduje bezwzględne odrzucenie oferty, na podstawie przepisów art. 226 ust. 1 pkt 2 lit.c) i/lub art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Natomiast te pozycje w Opisie Oferowanego Sprzętu, w których Wykonawcy winni potwierdzić jedynie zgodność parametrów oferowanego urządzenia z minimalnym wymaganiami Zamawiającego na zasadzie: „spełnia/ nie spełnia” (bez konieczności sprecyzowania informacji), nie mają charakteru treści oferty, lecz stanowią przedmiotowy środek dowodowy na potwierdzenie, że oferowane dostawy, spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria, o którym mowa w przepisie art. 106 ust. 1 ustawy Pzp. Wobec powyższego, jeżeli pierwotny Opis Oferowanego Sprzętu w pozycjach: „spełnia/ nie spełnia” okaże się niekompletny lub nieścisły, to Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia Opisu Oferowanego Sprzętu, ale w części obejmującej wyłącznie te pozycje: „spełnia/ nie spełnia”, które w dacie składania ofert zostały przez Wykonawcę wypełnione nieprawidłowe, lub w ogóle nie zostały wypełnione. Niedopuszczalnym natomiast jest złożenie lub uzupełnienie po upływie terminu składania ofert, Opisu Oferowanego Sprzętu w części stanowiącej treść oferty, jeżeli miałoby to służyć uzupełnieniu informacji pierwotnie nie podanych, lub zmianie pierwotnie skonkretyzowanych wielkości parametrów technicznych, lub cech oferowanych urządzeń. 3. Oferta musi obejmować całość zamówienia, Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 4. Oferta częściowa stanowić będzie ofertę o treści niezgodnej z warunkami zamówienia i zostanie odrzucona, zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: ZP/565/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia prowadzi: Pełnomocnik Zamawiającego: Centrum Usług Wspólnych w Katowicach, działający w imieniu i na rzecz Zamawiającego, na podstawie pełnomocnictwa dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. Edwarda Abramowskiego w Katowicach udzielonego w trybie art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024, poz. 1320 tj.) Adres do korespondencji: ul. Graniczna 27, 40-017 Katowice. NIP: 954-22-23-043; REGON: 271521223, Telefon: 32 357 08 00; Adres strony internetowej: https://cuwkatowice.bip.gov.pl/ Adres e-mail: zp@cuw.katowice.pl 2. Strona internetowa prowadzonego postępowania oraz na której będą zamieszczane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem: https://platformazakupowa.pl/pn/cuw_katowice 3. Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 tj.) zwaną dalej: „uPzp” lub „ustawa Pzp” 4. W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający przewiduje tzw. „procedurę odwróconą”, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Zamawiający najpierw dokona oceny złożonych ofert, pod kątem badania i oceny ofert, określonych w pkt. 18 SWZ oraz przesłanek odrzucenia oferty (art. 226 ustawy Pzp), po czym dopiero wyłącznie w odniesieniu do Wykonawcy, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza (uplasowała się na najwyższej pozycji rankingowej) dokona kwalifikacji podmiotowej tego Wykonawcy, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu tj. zażąda od niego – na podstawie art. 126 ustawy Pzp - przedłożenia podmiotowych środków dowodowych. 5. Postępowanie prowadzone jest dla wartości zamówienia równej lub przekraczającej próg unijny. 6. Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu musi dysponować kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Forma składanych oświadczeń i dokumentów zostały opisane w punkcie 9 SWZ. 7. W sprawach nieuregulowanych zapisami niniejszej SWZ, stosuje się przepisy ustawy Pzp wraz z aktami wykonawczymi do tej ustawy. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ. 9. Oferta musi obejmować całość zamówienia, Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 10. Oferta częściowa stanowić będzie ofertę o treści niezgodnej z warunkami zamówienia i zostanie odrzucona, zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej. 12. Zamówienie należy zrealizować w terminie: do 60 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy. 13. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/ (dalej jako „Platforma”) pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/cuw_katowice 14. Ofertę, oświadczenie, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. Oświadczenia i dokumenty składane wraz z ofertą wskazane są w punkcie 8.1 SWZ. 15. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu: a) Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w: -art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy Pzp (tzw. przesłanki wykluczenia obligatoryjne) -art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024r. poz. 507), -art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w związku z dodaniem art. 5k. b) Zamawiający nie przewiduje wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp (tzw. przesłanki wykluczenia fakultatywne). c) Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 16. Przesłanki wykluczenia z postępowania oraz warunki udziału w postępowaniu zostały opisane w punkcie 7 SWZ. 17. Oświadczenia i dokumenty składane wraz z ofertą zostały opisane w punkcie 8 SWZ 18. Zamawiający na podstawie przepisu art. 257 ustawy Pzp, niniejszym zastrzega możliwość unieważnienia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia we wszystkich lub niektórych częściach niniejszego zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie poszczególnych części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Zamawiający nie będzie miał wówczas obowiązku poszukiwania środków innego rodzaju na sfinansowanie poszczególnych części niniejszego zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42997300 Industrieroboter
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48960000 Treiber- und Systemsoftwarepaket, 31682210 Messgeräte und Steuer- und Überwachungsanlagen, 32420000 Netzausrüstung, 30213000 Personalcomputer, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 39162110 Lehrbedarf
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Nazwa zadania: „Dostawa zestawu elementów do automatyki w ramach projektu pn.: „Jestem zawodowcem 3.0” w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. E. Abramowskiego Katowicach". 2. Zadanie realizowane w ramach projektu: „Jestem zawodowcem 3.0 – rozwój kształcenia zawodowego poprzez kursy dla uczniów i nauczycieli oraz wsparcie praktycznej nauki zawodu". Projekt finansowany przez Unię Europejską realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji dla Priorytetu: FESL.10.00 – Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.23 - Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu, typ 1: Upowszechnianie i rozwój kształcenia zawodowego zgodnie z potrzebami transformacji regionu. 3. Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu elementów do automatyki do pracowni elektronicznej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ – będący równocześnie Opisem oferowanego sprzętu. Informacje dodatkowe: - Opis Oferowanego Sprzętu należy złożyć przy ofercie, zgodnie ze wzorem, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ (czyli w dacie składania ofert), gdyż skonkretyzowanie w nim świadczenia, które zostanie spełnione w razie wyboru oferty jako najkorzystniejszej, składa się na treść oferty. Przy czym na treść oferty składają się wyłącznie te pozycje w „Opisie Oferowanego Sprzętu”, w których Wykonawcy winni nie tylko potwierdzić zgodność parametrów oferowanego urządzenia z minimalnymi wymaganiami Zamawiającego - na zasadzie „spełnia/ nie spełnia”, lecz podać pełną nazwę producenta, typ i model oferowanego sprzętu w celu jego jednoznacznej identyfikacji i/lub skonkretyzować wielkości parametrów technicznych lub cechy oferowanych urządzeń. Sprecyzowanie tych informacji jest bowiem dla Zamawiającego niezbędne do przeprowadzenia postępowania i składa się na treść oferty. Dlatego też, ewentualne niezłożenie Opisu Oferowanego Sprzętu w dacie składania ofert, albo niewypełnienie, lub nieprawidłowe wypełnienie Opisu Oferowanego Sprzętu, uniemożliwiające Zamawiającemu identyfikację oferowanego urządzenia, albo niemożność ustalenia: czy oferowane urządzenia spełniają minimalne wymagania techniczne o których mowa we wzorze stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ, spowoduje bezwzględne odrzucenie oferty, na podstawie przepisów art. 226 ust. 1 pkt 2 lit.c) i/lub art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. - Natomiast te pozycje w Opisie Oferowanego Sprzętu, w których Wykonawcy winni potwierdzić jedynie zgodność parametrów oferowanego urządzenia z minimalnym wymaganiami Zamawiającego na zasadzie: „spełnia/ nie spełnia” (bez konieczności sprecyzowania informacji), nie mają charakteru treści oferty, lecz stanowią przedmiotowy środek dowodowy na potwierdzenie, że oferowane dostawy, spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria, o którym mowa w przepisie art. 106 ust. 1 ustawy Pzp. Wobec powyższego, jeżeli pierwotny Opis Oferowanego Sprzętu w pozycjach: „spełnia/ nie spełnia” okaże się niekompletny lub nieścisły, to Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia Opisu Oferowanego Sprzętu, ale w części obejmującej wyłącznie te pozycje: „spełnia/ nie spełnia”, które w dacie składania ofert zostały przez Wykonawcę wypełnione nieprawidłowe, lub w ogóle nie zostały wypełnione. Niedopuszczalnym natomiast jest złożenie lub uzupełnienie po upływie terminu składania ofert, Opisu Oferowanego Sprzętu w części stanowiącej treść oferty, jeżeli miałoby to służyć uzupełnieniu informacji pierwotnie nie podanych, lub zmianie pierwotnie skonkretyzowanych wielkości parametrów technicznych, lub cech oferowanych urządzeń. 4. Zamówienie należy zrealizować w terminie: do 60 dni od daty zawarcia umowy. 5. Miejscem dostawy przedmiotu zamówienia jest siedziba Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. Edwarda Abramowskiego w Katowicach.