See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hekan IV-puhdistukset 2026
Beschreibung: Helsingin kaupungin asunnot Oy (Heka) kilpailutti rakennusten IV-nuohouksia. Urakka sisältää rakennusten ilmanvaihtokanavien, venttiilien, säleikköjen ja ilmanvaihtokoneiden puhdistukset sekä suodattimien vaihdot. Rakennusten ilmamäärät mitataan ja säädetään suunnitelluille arvoille. Kaikkien liesikupujen rasvasuodattimet vaihdetaan. Korvausilmaventtiilit huolletaan osassa kohteista. Tarkemmat tiedot kohdekohtaisesta urakan laajuudesta löytyy tarjouspyynnön liitteenä olevista työselostuksista Hankinta on jaettu viiteen osa-alueeseen. Osa-alueet ovat: Osa-alue 1: Heka ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2026, osakilpailutus 1 Osa-alue 2: Heka ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2026, osakilpailutus 2 Osa-alue 3: Heka ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2026, osakilpailutus 3 Osa-alue 4: Heka ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2026, osakilpailutus 4 Osa-alue 5: Heka ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2026, osakilpailutus 5 Erityisasunnot Osa-alueet 1, 2 ja 3 sisältävät lisäksi muutamia optiota, joiden tilaamisesta Heka päättää sopimuskaudella.
Interne Kennung: 599008
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50712000 Reparatur und Wartung von mechanischen Einrichtungen in Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Heka ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2026, osakilpailutus 1
Beschreibung: Osa-alueen 1 kohteet sijaitsevat Helsingin alueella.. Osa-alue sisältää optiona tehtäviä töitä, joiden tilaamisesta Heka päättää sopimuskaudella.
Interne Kennung: 1-0
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Osa-alue sisältää optiona tehtäviä töitä, joiden tilaamisesta Heka päättää sopimuskauden aikana.
Los: LOT-0002
Titel: Heka ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2026, osakilpailutus 2
Beschreibung: Osa-alueen 2 kohteet sijaitsevat Helsingin alueella. Osa-alue sisältää optiona tehtäviä töitä, joiden tilaamisesta Heka päättää sopimuskaudella.
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Heka ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2026, osakilpailutus 3
Beschreibung: Osa-alueen 3 kohteet sijaitsevat Helsingin alueella. Osa-alue sisältää optiona tehtäviä töitä, joiden tilaamisesta Heka päättää sopimuskaudella.
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Heka ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2026, osakilpailutus 4
Beschreibung: Osa-alueen 4 kohteet sijaitsevat Helsingin alueella.
Interne Kennung: 4-3
Los: LOT-0005
Titel: Heka ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2026, osakilpailutus 5 Erityisasunnot
Beschreibung: Osa-alueen 5 kohteet sijaitsevat Helsingin alueella.
Interne Kennung: 5-4