654009-2026 - Ergebnis
Finnland – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Väyläviraston TS+TTS+RS+asiantuntijapalvelut puitesopimus 2026-2030
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Väyläviraston TS+TTS+RS+asiantuntijapalvelut puitesopimus 2026-2030
Beschreibung: Väylävirasto teettää puitesopimuksella tiehankkeiden ja yleisesti tieinfran suunnitelmia sekä niihin liittyviä asiantuntijatehtäviä ja -selvityksiä toimialueellaan. Puitesopimuksen sisältö ja tehtävät on kuvattu tarkemmin tarjouspyyntöasiakirjoissa. Puitesopimuksen voimassaoloaikana yksittäisten toimeksiantojen rahoittajana voi olla myös Finntraffic.
Interne Kennung: VÄYLÄ/3018/Vv-02.01.00/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Puitesopimukseen valitaan 6 toimijaa. Ilmoitettujen valittavien sopimuskumppaneiden määrä voi olla pienempi, mikäli hyväksyttyjä tarjoajia tai tarjouksia on tätä vähemmän.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000