654065-2026 - Ergebnis
Rumänien – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – Servicii de spalatorie si curatatorie uscata
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de spalatorie si curatatorie uscata
Beschreibung: Obiectul contractului; Servicii de spalatorie si curatatorie uscata la Institutul de Psihiatrie Socola Iasi. Serviciile se va desfasura pe o durată de 48 luni Cantitate minima a acordului cadru (pt 12 luni) este de 162.000 kg Cantitate maxima a acordului cadru (pt 48 luni) este de 648.000 kg Cantitate minima a contractului subsecvent (pt 1 luna) este de 13.500 kg Cantitate maxima a contractului subsecvent (pt 12 luni) este de 162.000 kg Valoarea estimata pe kg material spalat este de 6 lei fara TVA. Autoritatea Contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 zi inclusiv inainte de data limita de depunere a ofertelor . Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil, semnate cu semnatura electronica
Interne Kennung: 4541165_2025_PAAPD 1547037
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Serviciile vor consta in spalatorie si curatatorie conform descrierii si programului din caietul de sarcini nr. 4766/17.02.2025
Interne Kennung: 1