See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie prac z zakresu zimowego utrzymania dróg kategorii powiatowej na terenie Powiatu Legionowskiego w sezonie zimowym 2025/2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych Powiatu Legionowskiego w sezonie 2025/2026. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy części: 1) część nr 1 zamówienia – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie nawierzchni dróg powiatowych – Rejon Drogowy Nr 1 (część Powiatu Legionowskiego obejmującego gminy: Legionowo, Wieliszew, Nieporęt, Jabłonna); 2) część nr 2 zamówienia – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie nawierzchni dróg powiatowych – Rejon Drogowy Nr 2 (część Powiatu Legionowskiego obejmującego gminy: Serock, Wieliszew, Jabłonna); 3) część nr 3 zamówienia – Zimowe utrzymanie chodników i ciągów pieszo-rowerowych na drogach powiatowych powiatu legionowskiego. 3. Część nr 1 - Przedmiotem zamówienia jest całodobowe wykonywanie prac z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych Powiatu Legionowskiego w sezonie 2025/2026 według ustalonych standardów opisanych w załączniku nr 12 do SWZ, zgodnie z załączonym wykazem dróg dla Rejonu Drogowego nr 1 stanowiącym załącznik nr 13 do SWZ. W ramach zadania Zamawiający przewidział działania polegające na: 1) odśnieżeniu dróg i ulic na całej szerokości jezdni i pobocza, wraz z zatokami autobusowymi; 2) zwalczaniu śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi; 3) odśnieżeniu dróg i ulic z poboczami wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi; 4) cena obliczeniowa, będąca przedmiotem porównania składanych ofert zostanie ustalona poprzez zastosowanie algorytmu: Cobl = (A x 25 x 52,722 km) + (B x 3 x 52,722 km) + (C x 6 x 57,573 km) + (D x 11 x 52,722 km) + (E x 3 x 52,722 km) gdzie: Cobl - cena obliczeniowa, A - cena za jednokrotne zwalczanie śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu A przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, B - cena za jednokrotne zwalczanie śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu B przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, C - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi, D - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu A przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, E - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu B przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ. 4. Część nr 2 - Przedmiotem zamówienia jest całodobowe wykonywanie prac z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych Powiatu Legionowskiego w sezonie 2024/2025 według ustalonych standardów opisanych w załączniku nr 12 do SWZ, zgodnie z załączonym wykazem dróg dla Rejonu Drogowego stanowiącym załącznik nr 14 do SWZ. W ramach zadania Zamawiający przewidział działania polegające na: 1) odśnieżeniu dróg i ulic na całej szerokości jezdni i pobocza, wraz z zatokami autobusowymi; 2) zwalczaniu śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi; 3) odśnieżeniu dróg i ulic z poboczami wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi; 4) cena obliczeniowa, będąca przedmiotem porównania składanych ofert zostanie ustalona poprzez zastosowanie algorytmu: Cobl = (A x 25 x 57,983 km) + (B x 3 x 57,983 km) + (C x 6 x 59,390) + (D x 11 x 57,983 km) + (E x 3 x57,983 km) gdzie: Cobl - cena obliczeniowa, A - cena za jednokrotne zwalczanie śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu A przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, B - cena za jednokrotne zwalczanie śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu B przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, C - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi, D - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu A przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, E - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu B przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ. 5. Część nr 3 – Przedmiotem zamówienia jest całodobowe bieżące zimowe utrzymanie powierzchni utwardzonych znajdujących się w ciągach dróg powiatowych Powiatu Legionowskiego, zgodnie z załączonym wykazem powierzchni utwardzonych stanowiącym załącznik nr 15 do SWZ. Pojęcie „powierzchni utwardzonych” w pasach drogowych dróg powiatowych obejmuje elementy infrastruktury drogowej takie jak: chodnik, ciąg pieszo-rowerowy, ścieżka/droga rowerowa, zatoka parkingowa, zatoka postojowa oraz peron przystankowy. Prace polegają na odśnieżaniu wraz z posypaniem mieszanką piaskowo – solną powierzchni utwardzonych. Przewidywana ilość metrów kwadratowych powierzchni utwardzonych do odśnieżenia wynosi 700 000,00 m2. Cena jednostkowa za 100 m2 1 jednostka = 100 m2 700 000,00 m2 = 7 000 jednostek 7) cena obliczeniowa, będąca przedmiotem porównania składanych ofert zostanie ustalona poprzez zastosowanie algorytmu: Cobl = 7000 jednostek x Cjedn Cobl - cena obliczeniowa Cjed - cena jednostkowe
Interne Kennung: ZPU.272.31.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zwalczanie śliskości i odśnieżanie nawierzchni dróg powiatowych – Rejon Drogowy Nr 1 (część Powiatu Legionowskiego obejmującego gminy: Legionowo, Wieliszew, Nieporęt, Jabłonna);
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest całodobowe wykonywanie prac z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych Powiatu Legionowskiego w sezonie 2025/2026 według ustalonych standardów opisanych w załączniku nr 12 do SWZ, zgodnie z załączonym wykazem dróg dla Rejonu Drogowego nr 1 stanowiącym załącznik nr 13 do SWZ. W ramach zadania Zamawiający przewidział działania polegające na: 1) odśnieżeniu dróg i ulic na całej szerokości jezdni i pobocza, wraz z zatokami autobusowymi; 2) zwalczaniu śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi; 3) odśnieżeniu dróg i ulic z poboczami wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi; 4) cena obliczeniowa, będąca przedmiotem porównania składanych ofert zostanie ustalona poprzez zastosowanie algorytmu: Cobl = (A x 25 x 52,722 km) + (B x 3 x 52,722 km) + (C x 6 x 57,573 km) + (D x 11 x 52,722 km) + (E x 3 x 52,722 km) gdzie: Cobl - cena obliczeniowa, A - cena za jednokrotne zwalczanie śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu A przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, B - cena za jednokrotne zwalczanie śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu B przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, C - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi, D - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu A przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, E - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu B przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ.
Interne Kennung: część1
Los: LOT-0002
Titel: Zwalczanie śliskości i odśnieżanie nawierzchni dróg powiatowych – Rejon Drogowy Nr 2 (część Powiatu Legionowskiego obejmującego gminy: Serock, Wieliszew, Jabłonna)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest całodobowe wykonywanie prac z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych Powiatu Legionowskiego w sezonie 2024/2025 według ustalonych standardów opisanych w załączniku nr 12 do SWZ, zgodnie z załączonym wykazem dróg dla Rejonu Drogowego stanowiącym załącznik nr 14 do SWZ. W ramach zadania Zamawiający przewidział działania polegające na: 1) odśnieżeniu dróg i ulic na całej szerokości jezdni i pobocza, wraz z zatokami autobusowymi; 2) zwalczaniu śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi; 3) odśnieżeniu dróg i ulic z poboczami wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi; 4) cena obliczeniowa, będąca przedmiotem porównania składanych ofert zostanie ustalona poprzez zastosowanie algorytmu: Cobl = (A x 25 x 57,983 km) + (B x 3 x 57,983 km) + (C x 6 x 59,390) + (D x 11 x 57,983 km) + (E x 3 x57,983 km) gdzie: Cobl - cena obliczeniowa, A - cena za jednokrotne zwalczanie śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu A przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, B - cena za jednokrotne zwalczanie śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu B przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, C - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi, D - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu A przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ, E - cena za jednokrotne odśnieżenie 1,00 km dróg i ulic wraz ze zwalczaniem śliskości pośniegowej, gołoledzi i lodowicy na całej szerokości jezdni, wraz z zatokami autobusowymi według standardu B przedstawionego w załączniku nr 12 do SWZ.
Interne Kennung: część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zimowe utrzymanie chodników i ciągów pieszo-rowerowych na drogach powiatowych powiatu legionowskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest całodobowe bieżące zimowe utrzymanie powierzchni utwardzonych znajdujących się w ciągach dróg powiatowych Powiatu Legionowskiego, zgodnie z załączonym wykazem powierzchni utwardzonych stanowiącym załącznik nr 15 do SWZ. Pojęcie „powierzchni utwardzonych” w pasach drogowych dróg powiatowych obejmuje elementy infrastruktury drogowej takie jak: chodnik, ciąg pieszo-rowerowy, ścieżka/droga rowerowa, zatoka parkingowa, zatoka postojowa oraz peron przystankowy. Prace polegają na odśnieżaniu wraz z posypaniem mieszanką piaskowo – solną powierzchni utwardzonych. 1) ogólne wymagania dotyczące usług - podczas realizacji usług Wykonawca będzie przestrzegać przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. W szczególności Wykonawca ma obowiązek zadbać, aby personel nie wykonywał pracy w warunkach niebezpiecznych, szkodliwych dla zdrowia oraz niespełniających odpowiednich wymagań sanitarnych. Uznaje się, że wszelkie koszty związane z wypełnieniem wymagań określonych powyżej nie podlegają odrębnej zapłacie i są uwzględnione w cenie kontraktu. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i miejscowe oraz inne przepisy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z prowadzonymi usługami i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie tych praw, przepisów i wytycznych podczas prowadzenia prac; 2) materiał - do zwalczania śliskości zimowej na powierzchniach utwardzonych należy stosować mieszankę piaskowo-solną, która powinna się składać z: - piasku – zawartość do 80 % objętości mieszanki, - sól NaCl – zawartość do 20 % objętości mieszanki. Kruszywo stosowane do uszorstnienia nawierzchni nie powinno zawierać zanieczyszczeń ilastych - gliniastych. Jednorodność uziarnienia kruszywa zapewnia większą równomierność pokrycia powierzchni podczas posypywania. Zakup, transport i składowanie materiałów do utrzymania powierzchni utwardzonych należy do Wykonawcy i winno być wliczone w ceny jednostkowe usuwania śliskości zimowej. Materiały do zwalczania śliskości zimowej powinny być składowane przez Wykonawcę w pobliżu miejsca wykonywania usług, na utwardzonym placu lub w pojemnikach. Po zakończeniu sezonu zimowego pozostały materiał (składowisko lokalne) Wykonawca powinien uprzątnąć. Koszty te winny być wliczone w cenę jednostkową usług; 3) sprzęt - do odśnieżania powierzchni utwardzonych należy używać pojazdów wraz z rozsypywaczem materiałów do zwalczania śliskości zimowej i pługiem z lemieszem gumowym do odśnieżania powierzchni utwardzonych. Pojazdy wykorzystywane do odśnieżania i posypywania nie mogą powodować niszczenia infrastruktury drogowej. Sprzęt powinien być zaopatrzony w materiały pędne w ilości niezbędnej do zapewnienia ciągłej pracy niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Maszyny z zamontowanym osprzętem odśnieżnym powinny być wyposażone w należyte oświetlenie łącznie ze światłem ostrzegawczym koloru pomarańczowego, zamontowanym w górnej części maszyny wg odrębnych przepisów. W celu uniknięcia uszkodzenia nawierzchni chodników do odśnieżania należy użyć pługów jedno lub dwustronnych zaopatrzonych w lemiesze gumowe. Prędkość maszyny w trakcie odśnieżania powinna być dostosowana do panujących warunków atmosferycznych, ruchu pieszego i drogowego oraz zgodna z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. W miejscach trudno dostępnych należy wykonać prace związane z oczyszczeniem powierzchni utwardzonych ręcznie. Każda jednostka sprzętu musi uzyskać akceptację Zamawiającego. Wykonawca w ramach przedmiotowego zlecenia powinien zapewnić odpowiednią liczbę ludzi i sprzętu. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował co najmniej pięcioma pojazdami służącymi do prowadzenia akcji bieżącego zimowego utrzymania powierzchni utwardzonych, tj. traktorek, lekki ciągnik, mini ładowarka itp., które są odpowiednio przystosowane do prowadzenia tego typu akcji. Zamawiający wymaga, aby sprzęt do wykonania i prowadzenia bieżącego zimowego utrzymania powierzchni utwardzonych spełniał poniższe parametry: - maksymalna szerokość pojazdu (bez pługa i posypywarki): 1280,00 mm, - maksymalna długość pojazdu (bez pługa i posypywarki): 2800,00 mm, - maksymalna waga pojazdu (bez pługa i posypywarki): 1500,00 kg. Zamawiający nie dopuszcza pojazdów osobowych z zamontowanym osprzętem do zwalczania śliskości i odśnieżania powierzchni utwardzonych w ciągach dróg powiatowych Powiatu Legionowskiego; 4) transport - materiały uszorstniające można przewozić dowolnymi środkami transportu, zabezpieczając je przed zanieczyszczeniem i zmieszaniem z innymi materiałami oraz rozsypywaniem i rozwiewaniem, z zachowaniem przepisów prawa o ruchu drogowym oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy; 5) wykonanie usług - Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania usług na powierzchniach utwardzonych w ciągach dróg powiatowych Powiatu Legionowskiego przedstawionych w załączniku do SWZ. Wykonawca winien wyznaczyć koordynatora prowadzenia akcji wyposażonego w telefon komórkowy, gwarantującego Zamawiającemu całodobową stałą łączność. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia i zakończenia usług zimowego utrzymania powierzchni utwardzonych w czasie nie dłuższym niż 6 godzin od otrzymania polecenia wyjazdu od dyżurnego koordynującego akcję. Usługi wykonywane będą na wezwanie Zamawiającego lub na wniosek Wykonawcy. Wezwanie może być telefoniczne, ustne lub pisemne. Przewiduje się także wykonywanie usług bez wezwania na wniosek Wykonawcy, po powiadomieniu telefonicznym Zamawiającego przez Wykonawcę o konieczności wykonania usług i akceptacji upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego.
Interne Kennung: Część nr 3