654167-2026 - Ergebnis
Polen – Bildschirme – Dostawa sprzętu informatycznego i oprogramowania w podziale na pakiety w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera w Łodzi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu informatycznego i oprogramowania w podziale na pakiety w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera w Łodzi
Beschreibung: Dostawa sprzętu informatycznego i oprogramowania w podziale na pakiety w Miejskim Centrum Medycznym im. dr Karola Jonschera w Łodzi: Pakiet I – Monitor 24" – 50 szt. Pakiet II - Laptop 15" – 2 szt. Pakiet III – Laptop 17,3" – 1szt. Pakiet IV - Baza Leków i Środków Ochrony Zdrowia (BLOZ) na Podmiot - Odpłatności + Interakcje – licencja na rok 2026 – 1 szt. Pakiet V - Dostawa licencji umożliwiającej komunikację z KSeF wraz z wdrożeniem – 1szt. Pakiet VI – Dostawa licencji Centralna e-rejestracja- 1szt. Pakiet VII - Dostawa licencji "Veeam Data Platform Essential"- 1 komplet Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w w/w Pakietach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 586556-2026
Interne Kennung: 39/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na realizację zadania. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w zakresie przeprowadzenia postępowania przetargowego pn. „Dostawę sprzętu informatycznego i oprogramowania w podziale na pakiety w Miejskim Centrum Medycznym im. dr Karola Jonschera w Łodzi” w ramach realizacji projektu skrócił termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości pracy Miejskiego Centrum związanego z infrastruktura informatyczną. Brak możliwości przeprowadzenia postepowania we wcześniejszym terminie spowodowana była koniecznością realizacji postepowań objętych rozliczeniem KPO co wpłynęło na niemożliwość przygotowania wkładu merytorycznego do przetargu. Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenia Zamawiającego dotyczące realizacji podobnych zamówień oraz obecnie obowiązujące realia rynkowe Zamawiający uważa, że nie jest możliwe skrócenie terminu realizacji zamówienia, gdyż wiązałoby to się ze zmianami dotyczącym charakterystyki przedmiotu zamówienia, a to mogłoby wpłynąć na konkurencyjność ofert, a w skrajnym przypadku doprowadzić do braku ofert i do unieważnienia postępowania. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, co pozwala na skrócenie terminu składania ofert do 15 dni. Okoliczności te przy tym mają walor czynników o charakterze obiektywnym, co oznacza, że nie zależą w żaden sposób od Zamawiającego, a stwierdzenie ich istnienia i ich weryfikacja są możliwe. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia, specyfikę związaną z rynkiem ochrony zdrowia, wysoką specjalizację oraz profesjonalizm podmiotów działających w tym obszarze, zdaniem Zamawiającego, skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Mając powyższe na względzie, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30231300 Bildschirme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I – Monitor 24"
Beschreibung: Monitor 24"
Interne Kennung: Pakiet 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - Laptop 15"
Beschreibung: Laptop 15"
Interne Kennung: Pakiet 2
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III – Laptop 17,3"
Beschreibung: Laptop 17,3"
Interne Kennung: Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - Baza Leków i Środków Ochrony Zdrowia (BLOZ) na Podmiot - Odpłatności + Interakcje – licencja na rok 2026
Beschreibung: Baza Leków i Środków Ochrony Zdrowia (BLOZ) na Podmiot - Odpłatności + Interakcje – licencja na rok 2026
Interne Kennung: Pakiet 4
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V - Dostawa licencji umożliwiającej komunikację z KSeF wraz z wdrożeniem
Beschreibung: Dostawa licencji umożliwiającej komunikację z KSeF wraz z wdrożeniem – 1szt.
Interne Kennung: Pakiet 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI – Dostawa licencji Centralna e-rejestracja
Beschreibung: Dostawa licencji Centralna e-rejestracja- 1szt.
Interne Kennung: Pakiet 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII - Dostawa licencji "Veeam Data Platform Essential"
Beschreibung: Dostawa licencji "Veeam Data Platform Essential"- 1 komplet
Interne Kennung: Pakiet 7