654268-2026 - Wettbewerb
Polen – Öffentlicher Verkehr (Straße) – Prowadzenie usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym na terenie gminy Wieluń
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prowadzenie usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym na terenie gminy Wieluń
Beschreibung: Świadczenie usługi polegającej na prowadzeniu gminnych przewozów pasażerskich na terenie miasta i gminy Wieluń, na określonych przez Zamawiającego trasach stanowiących kompleksową sieć komunikacyjną, według rozkładów jazdy określonych przez Zamawiającego, w dni robocze, soboty oraz niedziele i święta, zgodnie z SWZ, niniejszym OPZ, załącznikami oraz postanowieniami umowy. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić liczbę pojazdów niezbędną do prawidłowej realizacji wszystkich kursów wynikających z rozkładu jazdy, przy czym minimalna liczba pojazdów podstawowych wynosi 12 autobusów. a) Autobusy podstawowe muszą posiadać minimum 32 miejsca, w tym minimum 10 miejsc siedzących. b) Co najmniej 8 autobusów podstawowych musi posiadać co najmniej dwoje drzwi po prawej stronie pojazdu, mechanicznie sterowanych przez kierowcę, przy czym każde drzwi muszą być wyposażone w system automatycznego powrotu po napotkaniu oporu przy zamykaniu, chroniący pasażera przed przyciśnięciem. c) Autobusy, o których mowa w lit. b, muszą być wyposażone w rozwiązania techniczne umożliwiające bezpieczne wejście, wyjście i przewóz osób z niepełnosprawnościami lub osób o ograniczonej mobilności, w szczególności w składany najazd/rampę umożliwiającą wprowadzenie wózka albo inne równoważne rozwiązanie techniczne zapewniające bezpieczne wejście, wyjście i przewóz takich osób. Autobusy te muszą posiadać również wyznaczone miejsce na wózek, jeżeli obowiązek taki wynika z konstrukcji i wyposażenia pojazdu. Ilość kilometrów w ramach planowanych przewozów w oparciu o planowany rozkład jazdy wynosi przeciętnie, z zastrzeżeniem możliwych niewielkich różnic wynikających z organizacji kursów: w dni robocze około 1 690 km dziennie, w soboty około 229 km, w niedziele i święta około 250 km. Wstępnie przewidywana liczba wozokilometrów w okresie świadczenia usługi wynosi około 1 432 151 wzkm.
Interne Kennung: ZP.271.2.19.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Świadczenie usługi polegającej na prowadzeniu gminnych przewozów pasażerskich na terenie miasta i gminy Wieluń, na określonych przez Zamawiającego trasach stanowiących kompleksową sieć komunikacyjną, według rozkładów jazdy określonych przez Zamawiającego, w dni robocze, soboty oraz niedziele i święta, zgodnie z SWZ, niniejszym OPZ, załącznikami oraz postanowieniami umowy. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić liczbę pojazdów niezbędną do prawidłowej realizacji wszystkich kursów wynikających z rozkładu jazdy, przy czym minimalna liczba pojazdów podstawowych wynosi 12 autobusów. a) Autobusy podstawowe muszą posiadać minimum 32 miejsca, w tym minimum 10 miejsc siedzących. b) Co najmniej 8 autobusów podstawowych musi posiadać co najmniej dwoje drzwi po prawej stronie pojazdu, mechanicznie sterowanych przez kierowcę, przy czym każde drzwi muszą być wyposażone w system automatycznego powrotu po napotkaniu oporu przy zamykaniu, chroniący pasażera przed przyciśnięciem. c) Autobusy, o których mowa w lit. b, muszą być wyposażone w rozwiązania techniczne umożliwiające bezpieczne wejście, wyjście i przewóz osób z niepełnosprawnościami lub osób o ograniczonej mobilności, w szczególności w składany najazd/rampę umożliwiającą wprowadzenie wózka albo inne równoważne rozwiązanie techniczne zapewniające bezpieczne wejście, wyjście i przewóz takich osób. Autobusy te muszą posiadać również wyznaczone miejsce na wózek, jeżeli obowiązek taki wynika z konstrukcji i wyposażenia pojazdu. Ilość kilometrów w ramach planowanych przewozów w oparciu o planowany rozkład jazdy wynosi przeciętnie, z zastrzeżeniem możliwych niewielkich różnic wynikających z organizacji kursów: w dni robocze około 1 690 km dziennie, w soboty około 229 km, w niedziele i święta około 250 km. Wstępnie przewidywana liczba wozokilometrów w okresie świadczenia usługi wynosi około 1 432 151 wzkm. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.