654300-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – Furnizare materiale consumabile și obiecte de inventar CANTAVAC VII
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare materiale consumabile și obiecte de inventar CANTAVAC VII
Beschreibung: Furnizare materiale consumabile și piese de schimb CANTAVAC VII” pentru implementarea proiectului “Dezvoltarea cercetării translaționale pentru vaccinuri, seruri și alte medicamente biologice”, acronim CANTAVAC 2.0, cod MYSMIS: 326920 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub)
Interne Kennung: 47001100/16164/03.07.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reactivi de laborator
Beschreibung: 1.1 Parafina pentru histologie Set 1 1.2 Toluen Buc 20 1.3 Alcool etilic absolut Buc 20 1.4 Formalina tamponata 10% NBF Buc 5 1.5 Soluție decalcifiere Buc 5 1.6 Acetonă Buc 3
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0002
Titel: Consumabile de laborator
Beschreibung: 2.1 Recipient de plastic cu capac pentru colectare parafină Set 2 2.2 Cutie plastic cu capac Buc 10 2.3 Buretei dreptunghiulari pentru casete de procesare tesut Set 2 2.4 Mold (matrita) inox 24 x 24 mm Buc 4
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Reactivi de laborator-lot 3
Beschreibung: 3.1 Kit de colorație tricromică Masson cu albastru de anilină Kit 3 3.2 Kit de colorație tricromică Van Gieson Kit 1 3.3 Kit de colorație May Grunwald Giemsa Kit 1 3.4 Kit de colorație P.A.S. - Acid Periodic Schiff Kit 1
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Obiecte de inventar și consumabile de laborator
Beschreibung: 4.1 Tavă pentru colorarea lamelor histologice Buc 12 4.2 Coș pentru lame histologice Buc 6 4.3 Marker pentru casete și lame histologice Buc 18
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Obiecte de inventar
Beschreibung: 5.1 Cameră termoviziune Buc 2
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Reactivi de laborator-lot 6
Beschreibung: 6.1 Clorură de vanadium (III) Buc 1 6.2 Soluție de oxisulfat de titaniu (IV) Buc 1 6.3 Kit de testare pentru detectarea ozonului Buc 1 6.4 Iodură de potasiu Buc 1 6.5 Kit de colorație roșu Sirius picric Buc 1
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Reactivi de laborator-Lot 7
Beschreibung: 7.1 Kit de vizualizare imunohistochimică Buc 1 7.2 Soluție linker de iepure Buc 1 7.3 Soluție cu pH scăzut pentru demascarea antigenică Buc 1 7.4 Mediu de montare Buc 1
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Consumabile de laborator-Lot 8
Beschreibung: 8.1 Lame pentru secționare la microtom -țesuturi moi Set 2 8.2 Lame pentru secționare la microtom - țesuturi dure Set 2
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Piese de schimb Laborator de histologie
Beschreibung: 9.1 Heating foil pentru echipamentul Slee Mainz MPS/P Buc 2 9.2 Senzor de temperatură pentru echipamentul Slee Mainz MPS/P Buc 1 9.3 Material de izolație pentru echipamentul Slee Mainz MPS/P Buc 1 9.4 Material de izolație pentru echipamentul Slee Mainz MPS/P Buc 1
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34913000 Verschiedene Ersatzteile
Los: LOT-0010
Titel: Reactivi de laborator-Lot 10
Beschreibung: 10.1 JWH-133 Buc 2
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Linii celulare
Beschreibung: 11.1 Astrocite corticale primare de șobolan -1 x 106 celule Cryotub 2 11.2 Neuroni corticali de șobolan -Sprague Dawley, 4 x 106 celule Cryotub 2 11.3 Neuroni hipocampali de șobolan -Sprague Dawley, 1 x 106 celule Cryotub 2 11.4 Neuroni hipocampali de șoarece Cryotub 2
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Linii celulare-Lot 12
Beschreibung: 12.1 Linie celulară L929 Cryotub 1 12.2 Linie celulară BALB/3T3 clone A31 Cryotub 1 12.3 Linie celulară V79 Cryotub 1 12.4 Linie celulară MCF-7 Cryotub 1 12.5 Linie celulară C2C12 Cryotub 1 12.6 Linie celulară Panc02 Cryotub 1 12.7 Linie celulară C6 Cryotub 1
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Reactivi și obiecte de inventar
Beschreibung: 13.1 Pipetă multicanal 30-300 µl, 8 canale Buc 1 13.2 Pipetă multicanal 1-10 µl, 8 canale Buc 1 13.3 Pipetă multicanal 5-50 µl, 8 canale Buc 1 13.4 Pipetă multicanal 10-100 µl, 8 canale Buc 1 13.5 Etanol absolut Buc 6 13.6 Centrifugă cu agitare vortex Buc 2
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Consumabile-Lot 14
Beschreibung: 14.1 TAE (Tris-acetate-EDTA) Buc 2 14.2 Colorant pentru acizi nucleici compatibil cu electroforeza în gel de agaroză Buc 2 14.3 Placă PCR 96 godeuri, 0.2 ml, non-skirted Cutie 10 14.4 Folie de etanșare pentru plăci PCR Cutie 5 14.5 Tuburi PCR individuale, 0.5 mL Pungă 10 14.6 Rola pentru sigilarea plăcilor PCR/ microplăcilor Buc 2
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Consumabile-Lot 15
Beschreibung: 15.1 Cocktail de inhibitor de proteaze Buc 5 15.2 Rezervor pentru reactivi compatibil cu pipete multicanal, 25 mL Pachet 2 15.3 Rezervor pentru reactivi compatibil cu pipete multicanal, 10 mL Pachet 5 15.4 Albumină serică bovină (BSA) fără acizi grași (Fatty Acid Free), pentru culturi celulare Buc 1 15.5 Albumină serică bovină (BSA) fără proteaze (Protease Free), pentru ELISA și aplicații imunologice Buc 1
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Consumabile-Lot 16
Beschreibung: 16.1 Filtre seringa PES, 0,2 µm, diameter 13 mm Cuti 5 16.2 Filtre de seringă sterile, 25 mm, 0,2 µm, membrană SFCA Cuti 5 16.3 Stripuri cu 8 tuburi PCR, 0,2 ml Pachet 10 16.4 Capace pentru tuburi cu 8-stripuri pcr, 0,2 ml Pachet 10 16.5 Kit de detecție Griess Buc 1 16.6 Marker cu barieră hidrofobă Set 2 16.7 Matrice extracelulară tip basement membrane matrix, cu conținut redus de factori de creștere (GFR) Buc 2 16.8 Microplăci pentru culturi celulare 3D tip spheroid, 96 godeuri Pachet 10 16.9 Matrice extracelulară tip basement membrane matrix pentru culturi 3D și organoizi Buc 3 16.10 Matrice extracelulară tip membrană bazală, cu factori de creștere reduși, pentru implantare ortotopică tumorală Buc 2 16.11 Matrice extracelulară tip membrană bazală cu concentrație ridicată de proteine Buc 2
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Reactivi de laborator-Lot 17
Beschreibung: 17.1 Anticorp anti- Cytokeratin 19 Buc 1 17.2 Anticorp anti- Chromogranin A Buc 1 17.3 Anticorp anti- CD-8 alpha Buc 1 17.4 Anticorp anti- Ki-67 Buc 1 17.5 Anticorp anti- E-cadherin Buc 1 17.6 Anticorp anti- alpha smooth muscle actin Buc 1 17.7 Albumină bovină Fraction V / BSA Buc 1
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Reactivi de laborator-Lot 18
Beschreibung: 18.1 Kit ELISA ultrasensibil pentru IL-1β (șoarece) Kit 2 18.2 Kit ELISA ultrasensibil pentru IL-6 (șoarece) Kit 2 18.3 Kit ELISA ultrasensibil pentru TNF-α (șoarece) Kit 2 18.4 Kit ELISA ultrasensibil pentru IL-10 (șoarece) Kit 2 18.5 Kit ELISA ultrasensibil pentru hs-CRP (șoarece) Kit 2
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Reactivi -Lot 19
Beschreibung: 19.1 Raleukin 98% - CAS: 143090-92-0 (sinonim: Anakinra) 500mg flacon 1 19.2 Gemcitabine – CAS: 95058-81-4 (Sinonim: LY 188011) 1g flacon 1 19.3 Daraxonrasib – CAS: 2765081-21-6 (Sinonim: RMC-6236; RAS-IN-2) 500mg flacon 1
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Reactivi ELISA
Beschreibung: 20.1 Kit Sandwich ELISA pentru detecția interleukinei 6 (IL-6), specie șobolan, denumire kit: Rat IL-6 ELISA Kit, cod produs: RAB0311-1KT, producător: SIGMA, 96 de reacții Kit 8
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Reactivi biochimie
Beschreibung: 21.1 Reactiv biochimie pentru determinarea albuminei, 4 x 60 mL Kit 1 21.2 Calibrator biochimie bovin, 1 nivel, 5x5 mL Kit 7 21.3 Ser control biochimie bovin I, 1 nivel, 5x5 mL Kit 7 21.4 Ser control biochimie bovin II, 1 nivel, 5x5 mL Kit 7
Interne Kennung: 21
See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 47001100/16164/03.07.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Reactivi de laborator
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
Lot: LOT-0002
Title: Consumabile de laborator
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Reactivi de laborator-lot 3
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Obiecte de inventar
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Reactivi de laborator-lot 6
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Reactivi de laborator-Lot 7
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Consumabile de laborator-Lot 8
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Internal identifier: 9
Additional classification (cpv): 34913000 Miscellaneous spare parts
Lot: LOT-0010
Title: Reactivi de laborator-Lot 10
Description: 10.1 JWH-133 Buc 2
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Linii celulare
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Linii celulare-Lot 12
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Reactivi și obiecte de inventar
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Consumabile-Lot 14
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Consumabile-Lot 15
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Consumabile-Lot 16
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Reactivi de laborator-Lot 17
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Reactivi de laborator-Lot 18
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Reactivi -Lot 19
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Reactivi ELISA
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Reactivi biochimie
Internal identifier: 21