654417-2026 - Ergebnis
Rumänien – Rodung – Servicii de intretinere culoare de trecere a liniilor electrice aeriene 110 kV – MT – JT
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de intretinere culoare de trecere a liniilor electrice aeriene 110 kV – MT – JT
Beschreibung: Atribuirea unui acord cadru pentru Servicii de intretinere culoare de trecere a liniilor electrice aeriene 110 kV – MT – JT, in conformitate cu precizarile din CS, avand urmatoarele loturi: LOT 1 - Sucursala Cluj Napoca LOT 2 – Sucursala Oradea LOT 3 – Sucursala Baia Mare LOT 4 – Sucursala Satu Mare LOT 5 – Sucursala Bistrita LOT 6 – Sucursala Zalau LOT 7 – Sucursala Alba LOT 8 – Sucursala Brasov LOT 9 – Sucursala Covasna LOT10 – Sucursala Harghita LOT 11 – Sucursala Mures LOT 12 – Sucursala Sibiu Achizitie de: ” Servicii de intretinere culoare de trecere a liniilor electrice aeriene 110 kV – MT – JT” este absolut necesara avand in vedere ca la controalele efectuate in instalatiile electrice se constata deficiente privind nerespectarea culoarului de siguranta care conduc la incidente/deranjamente cu intreruperea distributiei energiei electrice la utilizatori. In conditii meteorologice deosebite, (vant puternic, viscol, chiciura, zapada umeda), liniile electrice aeriene de distributie a energiei electrice pot fi afectate prin deteriorarea echipamentelor electrice (stalpi, conductoare, izolatie, coronament ), datorita caderii copacilor sau crengilor pe acestea conducând la intreruperea distributiei de energie electrica pana se executa reparatia acestora. In vederea asigurarii conditiilor necesare bunei functionari a liniilor electrice aerine, care traverseaza zone aflate in intravilanul sau extravilanul localitatilor, in zona rurala sau urbana, este necesara efectuarea periodica a unor prestari de servicii pentru intretinerea culoarelor de protectie si siguranta a acestora. Mentinerea culoarelor de siguranta (de functionare) in conditiile prevazute de normativele existente constituie o activitate de mentenanta de importanta deosebita pentru asigurarea continuitatii in alimentarea cu energie electrica a consumatorilor si respectarea indicatorilor de performanta prevazuti de legislatia in vigoare. Pentru prevenirea si reducerea numarului de evenimente accidentale datorata vegetatiei (caderi de copaci, crengi luate de vant, etc), evitarea incendierii vegetatiei sau a altor bunuri, evitarea accidentelor umane propunem promovarea achizitiei unor Servicii de intretinere culoare de trecere a liniilor electrice aeriene 110 kV – MT – JT in zonele Transilvania Nord si Transilvania Sud. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 (inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor) Termenul limita in care entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare este: in a 13-a ZI INAINTE de termenul limita stabilit in Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit mai sus.
Interne Kennung: RO14476722 – 2023 – Cap.2 - poz 49
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211300 Rodung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 - Sucursala Cluj Napoca
Beschreibung: cuprinde 4 categorii de servicii: - Serviciul de taiere arbori cu diam. sub 10 cm. ( lei/100 mp. ) – Precizare: 100 mp. reprezinta suprafata efectiva pe care se intervine pentru defrisare. (min. 508 - max. 8.644) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 10 cm. si 30 cm. (min. 1.082 - max. 18.378) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 31 cm. si 50 cm. (min. 500 - max. 8.500) - Serviciul de taiere arbori cu diam. peste 50 cm. (min. 182 - max. 3.090) Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: se vor atribui in functie de necesitatile aparute, minim 1 si maxim 4, pentru fiecare lot in parte. Primul contract subsecvent, pentru fiecare lot in parte, se va incheia dupa atribuirea acordului cadru. Cantităţile sunt estimative şi vor fi ajustate în funcţie de realizări, fără a se depăşi valoarea totală a contractului subsecvent, pentru fiecare lot in parte.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 – Sucursala Oradea
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 – Sucursala Baia Mare
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 – Sucursala Satu Mare
Beschreibung: cuprinde 4 categorii de servicii: - Serviciul de taiere arbori cu diam. sub 10 cm. ( lei/100 mp. ) – Precizare: 100 mp. reprezinta suprafata efectiva pe care se intervine pentru defrisare. (min. 508 - max. 4.576) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 10 cm. si 30 cm. (min. 1.082 - max. 9.730) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 31 cm. si 50 cm. (min. 500 - max. 4.500) - Serviciul de taiere arbori cu diam. peste 50 cm. (min. 182 - max. 1.636) Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: se vor atribui in functie de necesitatile aparute, minim 1 si maxim 4, pentru fiecare lot in parte. Primul contract subsecvent, pentru fiecare lot in parte, se va incheia dupa atribuirea acordului cadru. Cantităţile sunt estimative şi vor fi ajustate în funcţie de realizări, fără a se depăşi valoarea totală a contractului subsecvent, pentru fiecare lot in parte.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 – Sucursala Bistrita
Beschreibung: cuprinde 4 categorii de servicii: - Serviciul de taiere arbori cu diam. sub 10 cm. ( lei/100 mp. ) – Precizare: 100 mp. reprezinta suprafata efectiva pe care se intervine pentru defrisare. (min. 508 - max. 6.102) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 10 cm. si 30 cm. (min. 1.082 - max. 12.972) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 31 cm. si 50 cm. (min. 500 - max. 6.000) - Serviciul de taiere arbori cu diam. peste 50 cm. (min. 182 - max. 2.182) Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: se vor atribui in functie de necesitatile aparute, minim 1 si maxim 4, pentru fiecare lot in parte. Primul contract subsecvent, pentru fiecare lot in parte, se va incheia dupa atribuirea acordului cadru. Cantităţile sunt estimative şi vor fi ajustate în funcţie de realizări, fără a se depăşi valoarea totală a contractului subsecvent, pentru fiecare lot in parte.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 – Sucursala Zalau
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 – Sucursala Alba
Beschreibung: cuprinde 4 categorii de servicii: - Serviciul de taiere arbori cu diam. sub 10 cm. ( lei/100 mp. ) – Precizare: 100 mp. reprezinta suprafata efectiva pe care se intervine pentru defrisare. (min. 508 - max. 6.102) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 10 cm. si 30 cm. (min. 1.082 - max. 12.973) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 31 cm. si 50 cm. (min. 500 - max. 6.000) - Serviciul de taiere arbori cu diam. peste 50 cm. (min. 182 - max. 2.182) Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: se vor atribui in functie de necesitatile aparute, minim 1 si maxim 4, pentru fiecare lot in parte. Primul contract subsecvent, pentru fiecare lot in parte, se va incheia dupa atribuirea acordului cadru. Cantităţile sunt estimative şi vor fi ajustate în funcţie de realizări, fără a se depăşi valoarea totală a contractului subsecvent, pentru fiecare lot in parte.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8 – Sucursala Brasov
Beschreibung: cuprinde 4 categorii de servicii: - Serviciul de taiere arbori cu diam. sub 10 cm. ( lei/100 mp. ) – Precizare: 100 mp. reprezinta suprafata efectiva pe care se intervine pentru defrisare. (min. 508 - max. 8.288) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 10 cm. si 30 cm. (min. 1.082 - max. 17.622) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 31 cm. si 50 cm. (min. 500 - max. 8.150) - Serviciul de taiere arbori cu diam. peste 50 cm. (min. 182 - max. 2.964) Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: se vor atribui in functie de necesitatile aparute, minim 1 si maxim 4, pentru fiecare lot in parte. Primul contract subsecvent, pentru fiecare lot in parte, se va incheia dupa atribuirea acordului cadru. Cantităţile sunt estimative şi vor fi ajustate în funcţie de realizări, fără a se depăşi valoarea totală a contractului subsecvent, pentru fiecare lot in parte.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9 – Sucursala Covasna
Beschreibung: cuprinde 4 categorii de servicii: - Serviciul de taiere arbori cu diam. sub 10 cm. ( lei/100 mp. ) – Precizare: 100 mp. reprezinta suprafata efectiva pe care se intervine pentru defrisare. (min. 508 - max. 2.898) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 10 cm. si 30 cm. (min. 1.082 - max. 6.162) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 31 cm. si 50 cm. (min. 500 - max. 2.850) - Serviciul de taiere arbori cu diam. peste 50 cm. (min. 182 - max. 1.036) Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: se vor atribui in functie de necesitatile aparute, minim 1 si maxim 4, pentru fiecare lot in parte. Primul contract subsecvent, pentru fiecare lot in parte, se va incheia dupa atribuirea acordului cadru. Cantităţile sunt estimative şi vor fi ajustate în funcţie de realizări, fără a se depăşi valoarea totală a contractului subsecvent, pentru fiecare lot in parte.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LOT10 – Sucursala Harghita
Beschreibung: cuprinde 4 categorii de servicii: - Serviciul de taiere arbori cu diam. sub 10 cm. ( lei/100 mp. ) – Precizare: 100 mp. reprezinta suprafata efectiva pe care se intervine pentru defrisare. (min. 508 - max. 4.729) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 10 cm. si 30 cm. (min. 1.082 - max. 10.054) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 31 cm. si 50 cm. (min. 500 - max. 4.650) - Serviciul de taiere arbori cu diam. peste 50 cm. (min. 182 - max. 1.691) Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: se vor atribui in functie de necesitatile aparute, minim 1 si maxim 4, pentru fiecare lot in parte. Primul contract subsecvent, pentru fiecare lot in parte, se va incheia dupa atribuirea acordului cadru. Cantităţile sunt estimative şi vor fi ajustate în funcţie de realizări, fără a se depăşi valoarea totală a contractului subsecvent, pentru fiecare lot in parte.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11 – Sucursala Mures
Beschreibung: cuprinde 4 categorii de servicii: - Serviciul de taiere arbori cu diam. sub 10 cm. ( lei/100 mp. ) – Precizare: 100 mp. reprezinta suprafata efectiva pe care se intervine pentru defrisare. (min. 508 - max. 8.034) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 10 cm. si 30 cm. (min. 1.082 - max. 17.081) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 31 cm. si 50 cm. (min. 500 - max. 7.900) - Serviciul de taiere arbori cu diam. peste 50 cm. (min. 182 - max. 2.873) Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: se vor atribui in functie de necesitatile aparute, minim 1 si maxim 4, pentru fiecare lot in parte. Primul contract subsecvent, pentru fiecare lot in parte, se va incheia dupa atribuirea acordului cadru. Cantităţile sunt estimative şi vor fi ajustate în funcţie de realizări, fără a se depăşi valoarea totală a contractului subsecvent, pentru fiecare lot in parte.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: LOT 12 – Sucursala Sibiu
Beschreibung: cuprinde 4 categorii de servicii: - Serviciul de taiere arbori cu diam. sub 10 cm. ( lei/100 mp. ) – Precizare: 100 mp. reprezinta suprafata efectiva pe care se intervine pentru defrisare. (min. 508 - max. 5.542) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 10 cm. si 30 cm. (min. 1.082 - max. 11.784) - Serviciul de taiere arbori cu diam. intre 31 cm. si 50 cm. (min. 500 - max. 5.450) - Serviciul de taiere arbori cu diam. peste 50 cm. (min. 182 - max. 1.982) Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: se vor atribui in functie de necesitatile aparute, minim 1 si maxim 4, pentru fiecare lot in parte. Primul contract subsecvent, pentru fiecare lot in parte, se va incheia dupa atribuirea acordului cadru. Cantităţile sunt estimative şi vor fi ajustate în funcţie de realizări, fără a se depăşi valoarea totală a contractului subsecvent, pentru fiecare lot in parte.
Interne Kennung: 12